Zveřejněno 01.11.2008 | sma,jh
Frýdek-Místek SKLH Žďár nad Sázavou
16., pátek 31.10.2008
Frýdek-Místek - SKLH Žďár nad Sázavou JFM - ZNS
Frýdek-Místek: Hanuska - Mladenka, Kocurek, Matzke, Kimla, Dubčák, Slípek, Bystroň, Sluštík, Zuber, Čibera, Slunský, Barčák, Uherek, Langer, Přívara, Poláček
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Černý, Adam, Musil, Staněk, Wasserbauer, Kolda - Šír, Hron, Slavík, Štěpánek, Havelka, Jankovský, Kunstmüller, Zadina, Plch
Branky a nahrávky: 06:19 Poláček / Zuber, Sluštík, 32:00 Mládenka, Kimla, Slípek, 44:50 Slípek / Mládenka, Kimla, 51:02 Uherek / Mládenka, 54:29 Zuber / Sluštík, Kocourek, 55:17 Slípek, Bystroň, Uherek - 09:15 Šír / Plch, 11:06 Hron, 1:3 14:55 Plch
Rozhodčí: Smeták, Fiala, Mrákava
Vyloučení: 9:11
Využití: 3:1
Střely na branku: 37:21
F R Ý D E K   M Í S T E K - Junioři pokračují v nepřesvědčivých výkonech posledních kol. Tentokrát nestačili na aktuálně třetí tým soutěže Frýdek-Místek, když zcela propadli v poslední třetině zápasu.

Přitom vlastní zápas se pro ně vyvíjel vcelku příznivě. Domácí si sice vytvořili v úvodu převahu, kterou zúročil v 6.minutě vedoucím gólem v přesilovce Poláček. Ale pak se rozehráli hosté a v polovině třetiny se jim podařilo vyrovnat, když Šír dorazil vlastní střelu. Ještě lépe pak bylo o dvě minuty později, když se po samostatné akci ve vlastním oslabení prosadil Hron. Světlé okamžiky hostů pak završil Plch, když byl faulován v gólové pozici a nařízené trestné střílení s přehledem proměnil.

Ve druhé třetině ale hosté nepochopitelně polevili. Nejprve sami promarnili dvojnásobnou přesilovku, aby pak hloupými fauly dostali soupeře do sedla. Domácí vycítili šanci a díky využité přesilové hře se jim podařilo snížit, když úspěšným střelcem byl Mládenka. V závěru pak ještě několikrát nebezpečně zahrozili, ale pozorný Sláma v brance hostí vyrovnání zatím nedopustil.

Bohužel hosté se z průběhu zápasu nepoučili a tak domácí předvedli ve třetí třetině dokonalý obrat. Vyrovnání zařídil po pěkné kombinaci při dvojnásobné přesilovce Slípek. Do vedení pak dostal domácí Uherek, když využil zaváhání hostujícího obránce na útočné modré a následné přečíslení 3 na 1 sám zakončil střelou do horního růžku. A domácí byli při chuti i nadále. Jejich nasazení ostře kontrastovalo s pěším pojetím některých hostujících hráčů. Nebylo tedy divu, když za další tři minuty zvyšoval Zuber už na dvougólový rozdíl. To když potrestal nedůslednost hostů při rozehrávce. A konečnou podobu výsledku dal opět Slípek, když při jeho brance jediný domácí hráč dokázal oklamat tři bránící hráče hostů.

Průběh zápasu:

1:0 06:19 Poláček / Zuber, Sluštík (oslabení – vyloučen Adam)
1:1 09:15 Šír / Plch (oslabení – vyloučen Štěpánek)
1:2 11:06 Hron
1:3 14:55 Plch (trestné střílení za faul Přívary)
Vyloučení:
Domácí: Barčák, Přívara (TS), Uherek
Hosté: Adam, Staněk, Štěpánek
----------------------------------------------
2:3 32:00 Mládenka, Kimla, Slípek (oslabení – vyloučen Adam)
Vyloučení:
Domácí: Sluštík (2 x 2 min, 10 min), Kocourek, Čibera, hráč. lavička
Hosté: Adam (2 x 2 min), Kolda, Staněk, Zadina
3:3 44:50 Slípek / Mládenka, Kimla (oslabení – vyloučeni Zadina, Hron)

14. Šternberk         16  1 3 12   34:78   5

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v pátek 28.11.2008 v 19.00, hostíme Uherské Hradiště