12., neděle 12.10.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havl.Brod ZNS - HBR
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Šimon, Kolda, Musil, Adam, Staněk, Horký - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Kříž J., Zadina, Kunstmüller
BK Havl.Brod: Volf – Bělohlávek, Hájek, Šplíchal, Capouch,Škarýd, Dolejš, Vylíčil, Venc, Milfait M., Blažek, Myslivec, Zohorna, Milfait J., Varga, Lobo, Němec, Hadrava
Branky a nahrávky: 11:45 Šír / Štěpánek, 45:10 Štěpánek - 13:13 Milfait J. / Zohorna
Rozhodčí: Lerch, Kříž, Musil
Vyloučení: 11 : 9
Využití: 1 : 0
Střely na branku: 19 : 36.
Ž Ď Á R N. S Á Z. - Junioři pokračovali ve výborných výkonech a v přímém souboji o druhou příčku v tabulce porazili vrstevníky z Havlíčkova Brodu.

Zápas, ve kterém byli i přes horší tabulkové postavení mírným favoritem hosté, rozehráli lépe domácí. Nejprve bez větších problémů ustáli dvě oslabení a sami pak z přesilové hry vstřelili vedoucí branku. To když Šír tečoval střelu od modré a puk skončil nad ramenem hostujícího gólmana. Hosté ale za už dvě minuty dokázali z ojedinělé akce srovnat. V oslabení se prosadil přesnou střelou po ledě Milfait. Domácí měli v těchto fázích zápasu více ze hry a často dostávali hostující obranu do úzkých. Bohužel šance končily buď na nepovedené finální přihrávce a nebo na výborném brankáři hostí.

Domácí měli více ze hry i ve druhé části hry, přestože hosté viditelně zvýšili aktivitu. Zejména v přesilových hrách byl gól doslova na spadnutí, ale skóre se neměnilo. Domácí nastřelili tyč a oba celky si postupně vypracovaly řadu velmi dobrých příležitosti. Brankáři obou týmů ale fungovali bezchybně a tak třetina skončila bez branek.

Kýžené vedoucí branky se domácí dočkali ve 45. Minutě. Domácí Štěpánek zvolil místo nahrávky střelu a z kruhů trefil přesně nad lapačku hostujícího gólmana. Hosté po obdržené brance zabrali a vytvořili si převahu. Pomohla jim k tomu i nedisciplivanost domácích hráčů, kteří se nechali zbytečně vylučovat. Naštěstí ale domácí všechna oslabení ustáli, když je opět podržel výborně chytající Sláma. A když hosté neuspěli ani v závěrečné power-play, mohli domácí hráči opět předvést svůj vítězný rituál.

Průběh zápasu:

1:0 11:45 Šír / Štěpánek (přesilovka - vyloučeni Němec, Vylíčil)
1:1 13:13 Milfait J. / Zohorna (přesilovka - vyloučen Vylíčil)

14. Šternberk     12  0 1 11 25 : 62  1

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 26.10.2008 v 15.00, hostíme Nový Jičín