10., neděle 5.10.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Přerov ZNS - PRE
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, -Černý, Kolda, Musil. Adam, Horký, Staněk, Kříž J. - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Langhans, Zadina, Kunstmüller
Přerov: Okáč - Hoferek, Brázda M., Pírek, Bosák, Šrámek, Klimecký, Blinka, Ferenc, Vaněk, Šteiner, Holík, Brázda J., Nedbal, Blaheta, Vládek, Hradil, Schaffer, Konečný
Branky a nahrávky: 16:09 Štěpánek, 24:43 Plch / Havelka, 47:40 Kunstmüller / Černý - 19:00 Klimecký / Vládek, 32:41 Blaheta / Šteiner, 34:55 Blaheta / Šteiner. Rozhodčí: Staněk, Křivský, Klouda. Vyloučení: 10 : 15. Využití: 1 : 0. Střely na branku: 24 : 19.
Ž Ď Á R N. S Á Z. - V dalším domácím zápase hostili naši junioři celek Přerova. I když byli po většinu zápasu lepším týmem, na vítězství to tentokrát nestačilo. Hosté si tak i díky výbornému brankáři odvezli bod.

V první třetině si po vyrovnaném úvodu domácí postupně vytvořili zřetelnou převahu a s ní i řadu dobrých střeleckých příležitostí, ale bohužel bez gólového efektu. Úvodní branky se tak dočkali až při vlastním oslabení, když Štěpánkem zužitkovali důraz při napadání soupeřovy rozehrávky. Bohužel na vedení po první třetině to nestačilo. Minutu před koncem se dostali se štěstím dostali v útočné třetině k puku hosté a Klimecký srovnal stav zápasu.

Od úvodních minut druhé třetiny nasadili domácí k velkému náporu. Hosté si při bránění pomáhali nedovoleným způsobem a tak domácí převahu ještě umocnily přesilové hry. Hostující brankář měl však k domácí smůle velkou formu a i trochu štěstí. Nakonec se ale domácí přeci jen dočkali, když si Plch rukou pohotově zpracoval vysokou nahrávku a v pádu zasunul puk podél překvapeného brankáře. Přestože i nadále byla aktivita na domácích hokejkách, stačilo jedno zaváhání na útočné modré a hosté Blahetou z brejku podruhé srovnali stav. A byl to opět Blaheta, který už za dvě minuty potrestal domácí nedůslednost třetí brankou. Přestože domácí měli po většinu hry zřetelnou převahu, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Domácí tlak pokračoval i ve třetí třetině a vyústil v zasloužené vyrovnání. To když se v přesilové hře po pěkné kombinaci prosadil Kunstmuller. Hosté pak měli velkou šanci strhnout vedení na svoji stranu, když měli k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Domácí je ale do vážnější šance nepustili, naopak sami se ve zbytku třetiny snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Vítěznou branku ale bohužel už vstřelit nedokázali a promarnili tak šanci posunout se na druhé místo tabulky.

Průběh zápasu:

1:0 16:09 Štěpánek (oslabení – vyloučen Slavík)
Hosté: Ferenc (2 x 2 min),Schaffer, Vládek
3:3 47:40 Kunstmüller / Černý (přesilovka – vyloučen Konečný)
Vyloučení:
Domácí: Zadina (3 x 2 min), Plch, Staněk
Hosté: Šteiner (2 min, 10 min), Konečný, Bosák, Vaněk, Ferenc

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 12.10.2008 v 15.00, hostíme Havlíčkův Brod