8., neděle 28.9.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Krnov ZNS - KRN
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Štilárek -Černý, Kolda, Musil. Adam, Horký, Staněk, Veselský, Kříž J. - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Langhans, Zadina, Kunstmüller, Kosour, Bláha, Kříž O.
Krnov: Kulhavý, Pluskal - Ševčík, Bolacký, Mrkva, Haim, Herget, Kaštovský, Olbrecht, Buben, Pavlica, Miškov, Tošenov, Stejskal, Kostovský, Skopal, Kondrát, Michálek, Bartoň
Branky a nahrávky: 08:06 Havelka / Adam, 12:23 Kolda, 12:56 Plch, 13:51 Šír / Slavík, 14:59 Musil / Štěpánek, 19:06 Černý / Hron, 45:22 Zadina / Langhans, 47:26 Havelka / Šír, 51:43 Kolda / Havelka, Černý - 24:12 Pavlica / Bolacký, 40:30 Pavlica / Olbrecht, Tošenov, 41:13 Stejskal / Skopal, 45:53 Miškov / Pavlica, 46:33 Skopal / Stejskal, 59:57 Pavlica / Olbrecht . Rozhodčí: Hejduk, Blažek, Pavlík. Vyloučení: 10 : 11 . Využití: 2 : 1. Střely na branku: 27 : 33.
Ž Ď Á R N. S Á Z. - Tajenku zápasu sousedů z tabulky mezi domácím Žďárem a hosty z Krnova vyřešila hned první třetina. V ní domácí nasázeli hostům šest gólů a po zbytek utkání se již víceméně zaměřili na udržení výsledku.

Domácí poučeni z nepovedeného (byť vítězného) duelu s Kroměříží neponechali tentokrát nic náhodě. Vyvarovali se zbytečných chyb, směrem dopředu hráli jednoduše a navíc byli i velmi produktivní v koncovce. Hosty nepustili v první třetině prakticky k ničemu a sami šesti přesnými zásahy rozhodli celé utkání.

Od druhé třetiny se do utkání zapojili všichni hráči z domácí střídačce. Domácí vědomi si náskoku zvolnili a hra se vyrovnala. Toho využili hosté ke korekci výsledku. Avšak pouze jedna vstřelená branka jim nedávala prakticky žádnou naději na zvrat.

Že nelze zápas opravdu jen „dochodit“ ukázal začátek třetí třetiny. Hosté využili nekoncentrovanosti domácích hráčů a snížili až na rozdíl dvou branek. Domácí hráči naštěstí rychle odpověděli a pohodlné tříbrankové vedení si už pohlídali až do konce utkání.

Průběh zápasu:

1:0 08:06 Havelka / Adam (přesilovka – vyloučen Herget)
8:5 47:26 Havelka / Šír
9:5 51:43 Kolda / Havelka, Černý (přesilovka – vyloučen Mrkva)
9:6 59:57 Pavlica / Olbrecht (oslabení – vyloučen Staněk)
Vyloučení:
Domácí: Bláha, Staněk, Adam
Hosté: Bolacký (2 min+ OK), Mrkva, Ševčík

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 5.10.2008 v 15.00, hostíme Přerov.