7., pátek 26.9.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - Kroměříž ZNS - KRO
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma -Černý, Kolda, Musil. Adam, Horký, Staněk, Veselský, Kříž J. - Šír, Hron, Slavík, Plch, Štěpánek, Havelka, Langhans, Zadina, Kunstmüller, Kosour, Bláha, Kříž O.
Kroměříž: Karola, Vagner - Gazda, Telecký, Klinecký, Svačina, Pristach, Molnár, Motal, Gajdoš, Kvasnička, Vinklárek, Suchánek, Murín, Zedník, Jablunka, Sudil, Sedlář, Valentík
Branky a nahrávky: 11:44 Langhans, 15:55 Slavík / Kolda, 16:01 Štěpánek / Plch, 17:29 Šír, 23:26 Slavík / Šír, 23:46 Štěpánek, 27:06 Štěpánek / Havelka - 00:24 Motal / Jablunka, 06:27 Suchánek / Pristach, 12:54 Vinklárek / Molnár, 20:22 Murín / Motal, 50:29 Suchánek / Pristach, 52:58 Sudil / Murín . Rozhodčí: Palášek, Skopal, Lukš . Vyloučení: 11 : 14 + TS . Využití: 2 : 2 . Střely na branku: 32 : 27.
Ž Ď Á R N. S Á Z. - Junioři hostili na vlastním ledě Kroměříž. Hostům patřila před dnešním zápasem předposlední příčka a pouhé dva body na jejich kontě pasovaly do domácí do role favorita.

Tyto předpoklady vzaly za své už po 24 vteřinách, kdy hosté proměnili rychlý brejk ve vedoucí branku. Domácím se v těchto fázích vůbec nedařilo a kupili jednu chybu za druhou. Hrubky ovšem vytvářeli i hosté a tak branky v této třetině padaly jako na běžícím pásu. Není proto divu, že na konci třetiny svítilo na světelné tabuli divoké skóre 4:3.

I do druhé třetiny měli hosté start raketový, když už po 22 vteřinách srovnali stav zápasu. Domácí hráči ale nedopustili vývoj z první třetiny. Přidali na obrátkách a zatlačili hosty do defenzivy. Výsledkem byly tři branky v soupeřově síti a vcelku zřetelná převaha. Celkově byla ale třetina poznamenaná velkým množstvím vyloučených na obou stranách.

Do třetí třetiny dali domácí trenéři příležitost i hráčům z lavičky. Hosté se však nechtěli vzdát a v polovině třetiny se jim podařilo po závaru okolo domácí branky snížit. A když za další dvě minuty vstřelili v přesilovce kontaktní gól, narostla jim křídla. Naštěstí se domácí hráči dokázali vzchopit a zápas dovedli do vítězného konce.

Jediným pozitivem zápasu tak byl plný bodový zisk. Nezvykle velké množství chyb je však varováním. Proti silnějšímu soupeři by předvedený výkon na vítězství určitě nestačil.

Průběh zápasu:

0:1 00:24 Motal / Jablunka
0:2 06:27 Suchánek / Pristach
1:2 11:44 Langhans (oslabení – vyloučen Staněk)
1:3 12:54 Vinklárek / Molnár (oslabení – vyloučen Staněk)
2:3 15:55 Slavík / Kolda (přesilovka – vyloučen Vinklárek)
4:4 20:22 Murín / Motal
5:4 23:26 Slavík / Šír (přesilovka – vyloučen Jablunka)
6:4 23:46 Štěpánek (trestné střílení za faul Gazdy)
7:4 27:06 Štěpánek / Havelka
Vyloučení:
Domácí: Štěpánek (2 + 2 min), Langhans, Staněk, Musil, Adam, Havelka
Hosté: Gazda (5min + OK), Motal (2 x 2 min), Jablumka, Klimecký, Vinklárek, Murín
7:5 50:29 Suchánek / Pristach
7:6 52:58 Sudil / Murín (oslabení – vyloučen Veselský)
Vyloučení:
Domácí: Veselský, Štěpánek, Zadina
Hosté: Molnár (2 + 10 min), Murín (2 + 10 min)

Další zápas žďárských juniorů můžete vidět na našem stadionu v neděli 28.9.2008 v 15.00, hostíme Krnov.