Zveřejněno 27.10.2009 | mk
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou
27., středa 28.10.2009 17:00
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - SKLH Žďár nad Sázavou JHR - ZNS
J I N D Ř I C H Ú V   H R A D E C – Ve středu 28.října, tedy v den nejvýznamnějšího státního svátku naší země, pocestuje letos již podruhé Benákova družina do Jindřichova Hradce a to dokonce k zápasu již 27.kola. Ne není to chyba, ale jedná se o vložené kolo, ve kterém se budou předehrávat všechny zápasy 27.kola. Na jihu Čech se nám zatím letos nedaří, odehráli jsme tu zatím dvě utkání, v Písku a právě v Jindřichově Hradci a v obou jsme soupeři podlehli shodně 4:1. Podaří se to do třetice změnit? To můžete sledovat od 17:00 buď přímo v Hradci na stadionu nebo alespoň na onlajnu.
Jindřichohradecký Vajgar, se po rozpačitých výkonech v úvodu sezóny nyní dostal na vítěznou vlnu. Po minulé výhře nad Žďárem prohráli Jihočeši s Kobrou v Praze, doma s Kolínem i v Trutnově, pak již však přišla třízápasová série vítězství. Jestliže jsme v článku představujícím tohoto soupeře před minulým zápasem vzpomínali památné utkání, ve kterém před pár lety Žďár dokázal otočit nepříznivý stav 1:6 na 8:6, tak dnes upozorníme na nápadně podobné utkání, u kterého byl opět Jindřichův Hradec, ale tentokrát v roli toho šťastnějšího. Utkání se odehrálo teprve před čtrnácti dny a Vajgar v něm přivítal kutnohorské Sršně. Když na začátku třetí třetiny zvyšoval Prachař již na 0:4 pro Kutnou Horu a v zápětí šli domácí ještě do oslabení, nenašel by se na stadionu asi jediný optimista, jenž by ještě věřil byť jen v jediný bod. Ovšem pak se odehrálo něco opravdu nečekaného, domácí dokázali ve vlastním oslabení vstřelit čestný úspěch (46.), o dvě minuty později to bylo 2:4 a za další dvě minuty již snížil Hradec na rozdíl jediné branky a za minutu přišlo dokonce vyrovnání. Čtyři minuty před koncem pak dokonal obrat Skokan a domácí vyhráli 5:4. Budiž to varováním i našim hráčům, že nikdy není nic jisté a dá se ztratit již zdánlivě vyhraný zápas a naopak, že i když se nedaří, je třeba bojovat až do konce.

Ve středečním zápase posílí jihočeskou defenzivu obránce Tomáš Tupý, jenž prošel mládežnickými kategoriemi v extraligových Českých Budějovicích a zahrál si i v jednom zápase za budějovické „A“. Přes prvoligový Písek přišel do Jindřichova Hradce, ale naposledy oblékal jindřichohradecký dres před pěti lety, pak působil opět v Písku a ve Strakonicích a vyzkoušel si také zahraniční angažmá ve Francii. Zajímavé bude sledovat, komu dá trenér Čech přednost v brance. Podle doposud odchytaných zápasů je jedničkou Tomáš Kubeš, ale v posledním vzájemném zápase se na žďárské střelce skvěle vytáhl Lukáš Melišík, jenž byl jedním ze strůjců hradeckého úspěchu.

Jaroslav Benák postaví do zápasu první dvě útočné řady ve stejném složení jako v nedělním zápase, což se velmi osvědčilo. Do útoku se posune Roman Sobotka, protože do obrany se po jednozápasové disciplinární pauze vrací zpět Tomáš Smejkal. Ofenzívu opět posílí David Vítek, kterého na středeční utkání Třebíč uvolnila do mateřského klubu.

Předpokládaná sestava Žďáru: Vajner – Pleva, Koželuh, Smejkal, Doležal, Fibikar, Lupač – Plachý, Bukáček, Mühlfait - Vránek, Sobotka M., Kunstmüller – Vítek , Havelka, Kaut, Dobiáš, Sobotka R., Dítě,
Předpokládaná sestava Jindřichova Hradce: Kubeš, Melišík - Ištvánik, Bílek, Chmel, Procházka, Fiedler, Tupý - Mikš, Kašpárek, Skokan - Šulčík, Kupec, Dvořák M. - Zhukov, Bula, Toporin, Mazanec

25.10.09 KLH Vajgar Jindřichův Hradec - NED Hockey Nymburk 2:1

Utkání začíná ve středu 28.října v 17:00 na zimním stadionu v Jindřichově Hradci a FanKlub pořádá na toto utkání zájezd, zájemci si mohou místa rezervovat na tel.č. 725 140 882, cena bude 80,- Kč a odjezd je ve 14:45 od žďárského zimního stadionu. Ti fanoušci, kteří se nevydají podpořit žďárský tým do Hradce, se mohou i tentokrát těšit na podrobný onlajn.