Poslední listopadový víkend přinesl další mládežnické zápasy, výhru zapsali mladší a starší žáci

Zveřejněno 29.11.2023 | Redakce, Anna Daňsová
Také poslední listopadový víkend odehrály mládežnické celky Plamenů svoje zápasy, bohužel úspěšní dokázali být pouze mladší a starší žáci. Dorostenci vysoko prohráli s Warriors Brno, deváťáci na ledě Břeclavi také neuspěli.

Dorost

Sobota 25. listopadu 2023
Dorostenci v sobotu přivítali na Bouchalkách Warriors Brno. Ti se ve 13. minutě dostali do vedení, Plamínkům se ale do konce první třetiny podařilo otočit skóre a do kabin jít s vedením 2:1. To ve druhé třetině navýšili už na 3:1, bohužel to bylo z jejich strany vše. Taktovku pak převzali hosté, kteří čtyřmi góly ve druhé části otočili skóre na svoji stranu a ve třetí třetině pak přidali dalších 5 branek, takže se skóre nakonec zastavilo až na vysokých 3:10 a Warriors si zaslouženě odvezli všechny body.

SKLH Žďár nad Sázavou - HCM Warriors Brno 3:10 (2:1, 1:4, 0:5)
Branky a nahrávky: 16. Malenovský (Koutník, Studený), 20. Marek (Malenovský, Schneider), 27. Malenovský (Marek, Dočekal) - 13. Jančík (Smolka), 29. Hobza (Kelbl, Jančík), 31. Hobza (Kelbl, Jančík), 36. Šmédek (Kelbl, Dostál F.), 38. Kelbl (Šmédek), 42. Matějová, 43. Hobza (Jančík, Kelbl), 47. Kelbl, 54. Šmédek (Dostál T.), 58. Kelbl (Dostál F.).

9. třída

Neděle 26. listopadu 2023
Deváťáci odehráli nedělní zápas na ledě Břeclavi, s níž sehráli relativně vyrovnaný duel. Skóre otevřeli domácí, Plamínci dokázali zásluhou Řehoře ještě srovnat na 1:1, ale Břeclav si pak vedení vzala zpět a už jej nepustila, takže Plamínci odjeli domů s prázdnou.

HC Lvi Fosfa Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Zhejbal (Černý), 22. Zhejbal, 30. Černý (Zhejbal), 38. Maslín (Černý), 48. Riška (Procházka), 50. Podlucký (Smaženka) - 16. Řehoř (Lorenc), 35. Stehlík (Vetešník), 36. Řehoř (Kantorová), 59. Lorenc (Vetešník, Plachý).

Starší žáci

Starší žáci přivítali na Bouchalkách v sobotu Žihadla z Moravských Budějovic. Hosté předvedli aktivnější hokej, už od 7. minuty vedli a dostali se až do vedení 4:0, Plamínci pak už pouze dvěma trefami korigovali konečný stav na 2:5. „Opět jsme předvedli náš málo důrazný hokej, nebruslili jsme, a to na soupeře nestačilo. Je to šestá prohra v řadě a já si nedokážu vysvětlit, co se s námi poslední zápasy děje. Bez tvrdé práce a týmové hry to prostě nepůjde,” hodnotil špatný výkon svého družstva trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihladla Moravské Budějovice 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 41. Mařata (Kment), 58. Stoček (Kment) - 7. Horký (Večeřa), 19. Horký (Vandas, Večeřa), 24. Jelínek, 28. Vandas, 47. Horký (Vandas).

Také v neděli odehráli starší žáci utkání na Bouchalkách, soupeřem jim bylo Velké Meziříčí. Hosté otevřeli skóre v 8. minutě, Plamínci ale o dvě minuty později vyrovnali a v 18. minutě otočili skóre. Hosté bezprostředně na to reagovali vyrovnávací brankou, Plamínci si ale ještě do konce první části vzali vedení zpět a první třetinu vyhráli 3:2. Ve druhé třetině si domácí vypracovali vedení 5:2, nepříliš aktivním přístupem pak ale bohužel o náskok rychle přišli. Naštěstí se jim pak povedlo opět odskočit do dvoubrankového vedení, díky čemuž nakonec dokázali zvítězit. „Do dnešního zápasu se šlo s jasným cílem, a to za každou cenu vyhrát a setřást tu sérii proher. Vyhrát se nám naštěstí povedlo, ale předvedená hra byla jako poslední zápasy hrozná. Musíme s tím začít rychle něco dělat, nebo bude ještě hůř,” hodnotil nespokojeně předvedený výkon svých svěřenců trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí 9:7 (3:2, 3:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Benc, 18. Stoček (Bukáček), 20. Stoček (Bukáček), 22. Stoček (Kment, Benc), 24. Špaček (Říčan), 38. Dostál T. (Dostál J.), 42. Benc, 43. Stoček (Benc), 57. Dostál T. - 8. Frišhans, 20. Petrlík (Pelánek), 31. Veselý (Drašar), 34. Drašar (Tesař), 36. Frišhans (Trávníček), 42. Frišhans, 57. Kříž.

Mladší žáci

Mladší žáci v sobotu také odehráli zápas proti Moravským Budějovicím, kterým vyšel vstup do první třetiny a hned v první minutě vstřelily úvodní branku. Plamínci se postupně dostali do hry a podařilo se jim otočit stav až na 4:1, pak ale přišel krátký výpadek, který hostující celek využil a srovnal na 4:4. Domácí to ale nevzdali, zabojovali a v 56. minutě vstřelili gól na 5:4, který byl nakonec vítězný. „Hosté předvedli rychlý vstup do zápasu a my jsme rychle prohrávali 0:1. Naše hra se rozjížděla pomalu, přesto jsme se dostali do vedení o tři góly, pak ale přišel výpadek, který nás stál vedení. Naštěstí nás to nepoložilo a hráči ukázali chuť a touhu vyhrát, což se nám nakonec povedlo,” hodnotil sobotní výkon svých svěřenců trenér David Pazourek.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice 5:4 (0:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Matoušek (Šustr), 26. Kertis (Matoušek), 28. Kertis (Říčan), 30. Imramovský (Matoušek), 56. Řehoř (Imramovský, Říčan) - 1. Černý (Šlechtová, Nejeral), 35. Šenkypl (Albrecht), 36. Černý (Pléha), 52. Šlechtová.