Petr Kuchyňa se podělil o dojmy z úspěšného derby

Zveřejněno 07.01.2011 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po dlouhé době byla po středečním zápase na tváři trenéra žďárských Plamenů vidět spokojenost. Petr Kuchyňa se také s námi podělil o své dojmy z utkání a neskrýval značnou úlevu.

Petr Kuchyňa (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

Nejprve bych rád skutečně od srdce chtěl poděkovat hráčům za předvedený výkon, protože opravdu do jednoho dodržovali pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Plnili přesně to, co jsem po nich chtěl a bylo vidět, že to slavilo úspěch. Chotěboř měla s naší hrou problémy, dělalo jim potíže naše důsledné napadání a myslím, že jsme po celých šedesát minut hry byli lepším týmem. Kdyby to po první třetině bylo 5:0, tak by se asi nikdo nedivil. To znovu ukázalo naši největší slabinu, kterou je proměňování šancí. Je to naše skutečně slabá stránka a pořád se s tím potýkáme. Musíme s tím nadále bojovat a dotáhnout to dál a věřit, že to tam konečně začne víc padat. Hodně se na to na tréninku zaměřujeme, ale stále to nedokážeme v zápase prodat.

Co říkáte na výkon ještě nedávno žďárského brankáře Kousala?
Jak dnes všichni viděli, tak ukázal, že je to výtečný gólman, protože dnes opravdu chytal výborně. Nejde mi však na rozum, proč podával tak slabé výkony ve většině zápasů za Žďár. Na základě toho jsem nyní opravdu rád, že ho již v mužstvu nemám, protože jsem se dnes přesvědčil, že pro náš tým ve Žďáře nepodával stoprocentní výkony. Důvody neznám, ale ať si o tom udělá obrázek každý sám.

Jak moc ty dvě rychle inkasované branky zacloumaly s psychikou mužstva a trenéra?
Jedna byla v oslabení, druhá po chybě, kdy jsme nechali úplně volného hráče před brankou. Samozřejmě, že to určitým způsobem zacloumalo, protože máme neblahé zkušenosti se ztrácením dobře rozehraných zápasů. Naštěstí to bylo až ke konci té druhé třetiny a bylo důležité, že jsme to pak ustáli do přestávky. I za tohle musím výkon hráčů vyzdvihnout, protože v tom psychickém stavu v jakém v současné době jsme, bylo strašně moc důležité a pozitivní, že jsme se z toho tentokrát již nesložili a dál jsme hráli důsledně a zodpovědně a kluci dotáhli zápas až do vítězného konce. Musíme si uvědomit, že byli prakticky až do posledních vteřin pod velkým psychickým tlakem, protože další inkasovaná branka by asi dostala soupeře opravdu na koně a ztratit i tento zápas by asi mužstvo definitivně rozložilo. Bylo vidět, že tam kluci dnes nechali každý kus sebe a všichni chtěli hodně moc vyhrát a důsledně za tím šli.
Poznámka redakce: Ve stejný den byly k vidění velké obraty ve finále MS20 mezi Kanadou a Ruskem z 3:0 na 3:5, ale také v 1.lize, kde Havlíčkův Brod otočil zápas v Hradci Králové z 4:0 na 4:5. Ve 2.lize ještě v 51.minutě prohrával Vajgar 2:5 s Benešovem, aby nakonec vyhrál v prodloužení 6:5.

Pomohlo i to, že jste hráli na čtyři útoky?
Hráli jsme na čtyři útoky a tři obrany, protože jsem chtěl abychom hráli velmi agresivní hokej s rychlým napadáním dvěma hráči. Můj názor je, že když se to dodržuje tak jak má a jdou střídání rychle za sebou, tak ti hráči toho mají stejně plné tuby, jako když se hraje na tři útoky. Bylo to také tím, že jsme měli Jirku Mana, který podal výborný výkon a byl hodně znát. Díky tomu jsem mohl sestavit v podstatě čtyři výborné a vyrovnané útočné trojice, takže se nestávalo, že by na první lajnu soupeře musel nastupovat slabší útok. Kéž by to tak mohlo být v každém zápase, ale je otázka jak budeme mít hráče k dispozici.

Někteří hráči však určitou dobu nehráli…?
Nejdříve Jirkovi Plachému praskl nůž, takže si jej musel nechat vyměnit. Pak Víťa Heřmanský nedohrál. Chotěbořští sice nadávali na některé naše údajné fauly, ale takový ostrý loket jaký dostal Víťa do obličeje, že z toho má asi otřes mozku, tak to „klobouk dolů“ před tím hráčem, který mu to udělal. Ondra Ježek si pak ještě zranil ruku, takže také nedohrál, snad to nebude vážné.

Ježek patří k posledním posilám, které doplnily kádr, jak je hodnotíte?
Ondra je ohromně znát a určitě nám taky pomohl. Bohužel nevíme, jak dlouho ještě bude k dispozici, protože si vyřizuje zahraniční angažmá a navíc by koncem ledna měl jet na univerziádu. O Manovi jsem již mluvil, máme ještě udělaného Kadelu a Křenka z Třebíče. Vítek a Kadela hráli za třebíčské áčko, takže nám je nemohli pustit. Byl tady ale David Křenek, který měl hrát, je to jeden z jejich nejlepších juniorů, ale bohužel si zapoměl registračku, tak nemohl nastoupit.

V obraně nastoupili dva žďárští junioři, co na ně říkáte?
Jícha a Šír ukázali, že rozhodně mají na to hrát tuto soutěž a prakticky nemám jim co vytknout. Měl bych je spíše chválit, ale nechci to moc dělat. Protože většinou je to tak, že když moc chválím, tak je to v dalším zápase opačně, takže budu opatrný a řeknu jen, že bych si moc přál, aby takhle pokračovali i v dalších zápasech. Myslím, že si diváci sami udělali obrázek o těchto hráčích. Snad je to z mé strany dost pozitivní.

Minule chytal Babkovič, dnes dostal přednost Sláma, budete pokračovat ve střídání brankářů?
Babkovič svůj zápas v Pelhřimově odchytal bezchybně a v žádném případě za prohru nemohl, ale dnes se vyhrálo a tak si myslím, že spíše bude asi v sobotu opět chytat Sláma, protože bych to nechtěl po vítězném zápase měnit.