Petr Kuchyňa: „Musíme jít dál krok za krokem“

Zveřejněno 31.01.2011 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Po nedělním zápase proti Trutnovu, ve kterém Žďárští dokázali opět v domácím prostředí zvítězit a získat velmi cenné tři body, zhodnotil trenér Kuchyňa zápas a popsal nám své nejen pozitivní pocity.
Těžký zápas s povedeným finišem…
Jsem moc rád, že jsem dnes mohl opět hráčům poděkovat za jejich výkon a hlavně vůli a touhu jít za vítězstvím. Je to o to cennější, že se zápas pro nás nevyvíjel dobře. Já jsem tomu věřil, protože ten potenciál hry tam byl i přestože jsme prohrávali 2:0, ale tým obrovsky pracoval dál, zvedl se a srovnali jsme na 2:2. Určitě to muselo být velmi líbivé utkání pro fanoušky, bylo to rychlé, hrálo se nahoru – dolů, oba týmy velmi dobře bruslily. Ve třetí třetině jsme měli více sil, díky tomu, že jsme první dvě třetiny odehráli na čtyři útoky. To nám umožnilo hrát ve třetí třetině aktivní a agresivní hokej, byli jsme lepší v osobních soubojích, vytvářeli jsme si množství dobrých šancí, které jsme neproměnili, takže to mohlo být i klidnější a bez těch závěrečných nervů. I když ono to pak zase o to víc těší. Mám velkou radost, že se rozstříleli i další hráči a první lajně už to tam zase padá. Bylo to podpořené celým mančaftem od výborného gólmana, přes zodpovědnou hru obránců až po dnes i dost produktivními útočníky. Kutná Hora dnes prohrála, takže to nám taky pomohlo, ale ještě není konec a musíme v těchto výkonech krok za krokem pokračovat až do play-off.

Po zápase bylo na Vás vidět nějaké rozladění…?
To nesouvisí s hrou, ale jako jedinou kaňku na dnešním zápase vidím nesportovní reakci trenéra Trutnova. Bývá zvykem a slušností po zápase podat ruku a poblahopřát soupeři. Jsem na to docela alergický a dost se mně to dotklo, pokud pan Jindřich neunesl porážku, mohu mu příště přinést kapesník. Když jsme u nich dostali devítku, tak naše gratulace přijímal se širokým úsměvem a teď utekl jak malý kluk.

Jak se těšíte na středeční derby?
Určitě moc, protože už ty poslední zápasy i dnes přišlo hodně lidí a já si toho strašně moc vážím. Nejen já, ale i hráčům se v takovéhle atmosféře mnohem lépe hraje. Řekl bych, že i řada prvoligových týmů, by nám mohlo závidět, že přijde tolik lidí, takhle fandí a vytváří takovou parádní hokejovou atmosféru. Chtěl bych tímto fanouškům poděkovat a zároveň je pozvat, aby nám přišli zase pomoct v tom nadcházejícím derby, protože když jich přijde ještě víc, bude to pro nás zase další hráč navíc a hned se jinak hraje. Ještě jednou bych chtěl všechny hokejové příznivce pozvat a věřím, že uvidí velmi dobrý hokej, jaký se vždy s Pelhřimovem hraje.