Oba trenéři zhodnotili derby

Zveřejněno 08.02.2011 | mk
C H O T Ě B O Ř – Ani jeden z trenérů obou soupeřů, nehýřil po nedělním derby mezi Chotěboří a Žďárem velkým nadšením. Zeptali jsme se Stanislava Mečiara a Petra Kuchyni, jak hodnotí zápas a výkony svých svěřenců.

Stanislav Mečiar (trenér HC Chotěboř):

Myslím si, že jsme nehráli špatně, ale nedali jsme v rozhodujícím momentě, při přesilovce pět na tři, ve třetí třetině gól. Soupeř má zkušený mančaft a je na tom líp než my, ale je to škoda, mohli jsme vyhrát. Na druhou stranu jsem rád za bod, protože kluci bojovali a dokázali vzít Žďáru bod. Jak jsem říkal, trochu mě to mrzí, výhra byla na dosah ruky, ale musím říct, že Žďár hraje dobře.

Zbývají dva zápasy do konce základní části, jaké budou další kroky mužstva před baráží?
Po těch dvou zápasech dáme klukům týden volno, ať si odpočinou. Pak se sejdeme a začneme přípravu na baráž. Otázkou je jak to vlastně s tou baráží bude, protože se množí případy mužstev, které se odmítají do baráže o druhou ligu přihlásit, takže uvidíme, jak to všechno dopadne.

Petr Kuchyňa (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

Bylo to dnes utrápené vítězství i když se to dalo očekávat. Nevím jak je to možné, ale byl to opět klasický zápas s Chotěboří, kdy tlačíme, tvoříme hru a oni nám pak dají branky. Musím vyzdvihnout výkon obou brankářů. Sláma sice neměl tolik střel, ale byly to strašně důležité zákroky v rozhodujících chvílích. Soupeřův gólman zachytal taky fantasticky, ty naše neproměněné šance… Bylo neuvěřitelné, co tam všechno pochytal. Klidně to mohlo skončit 3:10. Nicméně kluci bojovali a i když to dneska nešlo, tak jak jsme si představovali, tak celkem plnili to, co jsme si řekli. Je teda pravda, že tam dnes bylo docela dost chyb hlavně ve středním pásmu, ale jak se říká, každý den není posvícení a tady se nám hraje nějak špatně. To znamená, že jsem nakonec docela rád, že se to podařilo uhrát takhle v tom prodloužení. Každý bod je pro nás důležitý, hráčům jsem poděkoval a jdeme zase dál.