SKLH Žďár nad Sázavou HC Slavia Praha
2., neděle 4.9.2016 17:00
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Slavia Praha ZNS - SLA
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Nová extraligová sezona mladších dorostenců již odstartovala. Ve čtvrtek se mladé Plameny vydaly do Pardubic, ale vrátily se bez bodu. První úspěch budou chtít svěřenci Jaromíra Pytlíka udělat dnes podvečer na žďárských Bouchalkách. Přijede pražská Slavia, úvodní buly v 17 hodin.

V loňské sezoně to byl pro mladší dorostence tuhý boj o setrvání v nejvyšší soutěži. Zejména i díky tomu, že v drtivé většině nastupovali hráči o rok mladší, než u většiny soupeřů. Letos již jsou svěřenci Jaromíra Pytlíka, jenž převzal mladší dorost po Martinu Sobotkovi o rok starší a jejich ambice proto letošek jsou vyšší, než jen hrát o záchranu.

Hned v prvním zápase neměli žďárští hokejisté daleko k bodům. Ve velké hale v Pardubicích sice prohrávali od šesté minuty 1:0, ale zásluhou Boštíka byl stav o sedm minut později vyrovnaný. Dlouho se poté hrál vyrovnaný hokej, ale Dynamu stačila už pouze jediná branka ke třem bodům, kterou v 39. minutě zařídil Antoníček.

Dnes se na domácím ledě pokusí Plameny získat body proti pražské Slavii. Na tu má žďárský mladší dorost jen a pouze dobré vzpomínky. V premiérové extraligové sezoně Žďáru totiž ve všech čtyřech vzájemných duelech vyhrály Plameny za tři body. To se ještě ve žďárském dresu proháněl například Martin Nečas nebo Tomáš Havránek. Koloběh pražských celků určil následující sezonu ve stejné skupině jako Žďár Letňany, loni hrály Plameny se Spartou.

Atraktivní utkání extraligy mladšího dorostu začíná v 17 hodin! Přijďte podpořit žďárské naděje v souboji se Slavií Praha.