Mládež má za sebou další úspěšný víkend, prohru zapsali jen mladší žáci

Zveřejněno 12.12.2023 | Anna Daňsová
Také druhý prosincový víkend se mládežnickým kategoriím vydařil, dorostenci získali plný počet bodů z víkendového dvojzápasu, deváťáci si v okleštěné sestavě poradili se Znojmem. Pouze mladší žáci nestačili na Náměšť nad Oslavou.

Dorost

Sobota 9. prosince 2023
Dorostenci o víkendu sehráli na Bouchalkách dvojzápas, v prvním duelu v sobotu přivítali Žihadla z Moravských Budějovic. Hra byla relativně vyrovnaná, domácí po první třetině vedli 1:0, ale ve druhé třetině jim spadlo téměř vše, na co sáhli, nastříleli 6 branek a rozhodli o výsledku. „Výsledek vůbec neodpovídá průběhu zápasu, nám zachytal skvěle Ondra Holý, bohužel soupeři tam napadalo ve druhé třetině všechno, čímž bylo rozhodnuto,” hodnotil sobotní zápas trenér dorostu František Dočekal.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Žihadla Moravské Budějovice 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Schneider, 22. Malenovský (Marek, Kytka), 22. Schwach (Studený), 24. Tecl (Marek), 27. Malenovský (Kratochvíl, Beran), 30. Martinů, 38. Malenovský (Drdla), 48. Dočekal.

Neděle 10. prosince 2023
V nedělním duelu hostili dorostenci Vyškov, proti němuž sice v první třetině vedli, ale Vyškov dokázal rychle využít přesilovou hru 5 na 3 a v pokračující přesilovce 5 na 4 dát další gól, následně přidal ještě třetí gól a vedl už 1:3. Ve druhé části Plamínci výrazně zvýšili aktivitu a soupeře přehrávali, bohužel se nepodařilo využít žádnou z šancí. Ve třetí třetině ale nakonec domácí dokázali prolomit smůlu a nastříleli 6 branek, otočili vývoj utkání a zaslouženě slavili druhé vítězství ve dvou dnech. „Druhou třetinu jsme Vyškov motali, ale nemohli jsme dát branku, naštěstí jsme to ve třetí protrhli a vlastně za 6 minut otočili zápas. Musím kluky pochválit, že se nenechali zlomit a šli si zodpovědně pro výhru,” hodnotil nedělní výkon trenér dorostu František Dočekal.

SKLH Žďár nad Sázavou - MBK Vyškov 7:3 (1:3, 0:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 8. Malenovský (Marek, Schneider), 43. Němec (Malenovský), 46. Malenovský (Schwach), 46. Beran (Martinů, Kratochvíl), 53. Martinů (Němec), 55. Marek, 57. Kratochvíl (Dočekal) - 13. Surák (Řezník), 14. Pour (Řezník, Boháček), 18. Pour (Doležel).

9. třída

Deváťáci v neděli odehráli v okleštěné sestavě utkání proti Znojmu, které také přijelo v malém počtu. V první třetině si dokázali vypracovat vedení 2:0, znojemští ale využili toho, že domácí mírně polevili, a ještě do konce první části vyrovnali. Ve třetí třetině se Plamínci zvedli a Andrea Kantorová jim dokázala vrátit vedení, které ve třetí části navýšili až na 5:2, Znojmo sice ještě snížilo na 5:3, ale Plamínci si vedení dokázali pohlídat, přidat šestou branku a zapsat všechny body do tabulky.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orli Znojmo-mládež, z.s. 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Mařata (Kantorová), 7. Kment (Kantorová), 23. Kantorová, 46. Mařata (Pavelka), 46. Plachý (Pavelka, Havlíček), 59. Plachý (Kantorová) - 9. Kafková M. (Šuhaj), 18. Šuhaj, 50. Kafková B. (Zíma, Lukeš).

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v sobotu na Bouchalkách duel proti Náměšti, s níž po dvě třetiny hráli vyrovnaný hokej. Bohužel se jim vůbec nepovedl začátek třetí části, kdy hosté dali během 3 minut tři góly a prakticky tak rozhodli zápas, takže přestože Plamínci pak ještě dvěma góly korigovali výsledek, nakonec prohráli 5:8.

SKLH Žďár nad Sázavou - Náměšť nad Oslavou 5:8 (2:1, 1:2, 2:5)
Branky a nahrávky: 6. Imramovský (Říčan), 16. Šustr (Kertis), 40. Šustr (Říčan, Imramovský), 52. Kertis, 56. Pejchl (Vašek) - 12. Krejčí (Paseka), 23. Pospíšil, 28. Krumpholz, 43. Krumpholz (Krejčí), 44. Nováček (Ostrý), 45. Krumpholz, 49. Pospíšil, 60. Krumpholz.