Jiří Plachý: „Chytl jsem se podleďákem“

Zveřejněno 23.11.2010 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští hokejisté mají za sebou perný týden plný zvratů. Nejprve úspěšné derby proti Pelhřimovu, pak porážka od Chotěboře a jako vrchol nedělní desítka Benešovu. Na toto parádní hokejové představení se bude ve Žďáře asi dlouho vzpomínat. Speciálně první třetina připomínala koncert dokonale sladěné filharmonie a za výkon a bojovnost v celém zápase si hráči zaslouží absolutorium. Není divu, že na pozápasovou tiskovku přišel trenér Kuchyňa ve velmi dobré náladě. Pozvání přijali také kapitáni obou celků Jiří Plachý a Michal Kaňka.

Petr Kuchyňa (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

Zopakuji to, co jsem řekl klukům v kabině. Opět se přesvědčili o tom, že hokej hrát umí a moc bych jim přál, aby to dokázali zopakovat. S naprostým klidem můžu říct, že kdyby odehráli takovýhle zápas v Chotěboři, tak by jim dali ne deset, ale dvacet a ani by nemrkli, ale takový je hokej. Samozřejmě musím hráčů moc poděkovat, protože dnes tam bylo úplně všechno, tak jak by to mělo v zápase vypadat. Ať to byla střelba, ať to bylo bruslení a pohyb, ať to byla bojovnost, dodržování toho co jsme si řekli v kabině, prostě všechno a moc jim gratuluji. Přeji klukům, aby si tohle vítězství užili, protože je to moc krásný pocit a hlavně aby se jim zalíbil a chtěli ho opakovat častěji a zažili takovýchto vítězství mnohem více.

Dá se dnes někdo vyzdvihnout nebo naopak pokárat?
Dnes podali perfektní výkon naprosto všichni, bez rozdílu. A musím ocenit vynikající práci celého mančaftu od gólmana až po posledního kluka na střídačce. Určitě bychom zase nějaké chyby našli, ale dnes to nemá cenu řešit a nikdo si žádnou kritiku nezaslouží.

V čem vidíte hlavní příčinu dnešního úspěchu?
Jak jsem již říkal, to že dokázali kluci využít všechny svoje hokejové přednosti. Jinak kdybych to zjednodušeně konkretizoval, tak na jedné straně střelba a kvalitní koncovka a na druhé straně pokrytí a eliminování nejlepších hráčů soupeře, kteří jsou velmi nebezpeční.

Opět bylo dnes značné množství vyloučených…
Ano, zase tam fauly byly, ale dnes to přeci jen bylo mnohem více ze hry. Benešov ve druhé třetině vyvinul obrovský tlak, je to přeci jen výborné mužstvo a první celek tabulky, takže opravdu jsme to někdy hasili i za cenu faulu a většinu bych jich dnes nehodnotil jako zbytečné, ale spíše vyplynuly ze hry. Navíc dnes rozhodčí pískal hodně úzkostlivě a vylučoval na obou stranách hodně přísně. Musíme si hlavně dávat pozor na různá držení rukama u mantinelu apod. Naštěstí jsme měli nastřílené ty branky z první třetiny, protože by to asi bylo hodně nervózní.

Při pohledu na tabulku to byly hodně důležité body…
Určitě, protože každá výhra je při vyrovnanosti tabulky strašně důležitá. Během dvou zápasů můžeme být třetí, čtvrtí, ale tak být zase předposlední. Je to tak moc vyrovnané, že v téhle naší skupině, může vyhrát a prohrát každý s úplně každým. Je to neuvěřitelně vyrovnaná soutěž a budou to nervy až do konce.

Myslíte, že tahle drtivá výhra nastartuje mužstvo k nějakému soustavnějšímu vítěznému tažení?
No, já o tom ani nechci mluvit. Protože už jsme si to říkali několikrát a vím, že kluci si to taky uvědomují, každopádně bychom to moc potřebovali, obzvláště teď když nás čekají tři těžké zápasy venku na hříštích silných soupeřů.

Jiří Plachý (kapitán SKLH Žďár nad Sázavou):

Výhra v derby proti Pelhřimovu, nečekaná prohra v Chotěboři a na závěr rovněž nečekaný výprask Benešova, trochu divoký týden nemyslíte?
Po té smolné prohře v Chtěboři, kde jsme dostali všechny góly z přesilovek a hodně nás to trápilo, tak dnes to vyšlo parádně. Obzvláště proti prvnímu mančaftu, je to výsledek nad očekávání. Určitě hodně rozhodly ty první dva góly z přesilovek od Kožiho (Aleš Koželuh pozn.redakce) a pak tam začaly padat další branky. Být to jiný soupeř, tak to už dávno zabalil, ale Benešov hrál pořád až do konce a myslím, že se to muselo divákům líbit a to nejen díky tomu výsledku. Je to soupeř, který i za stavu 6:0 hraje pořád a hraje pěkný útočný hokej, takže myslím, že to byl hezký zážitek pro diváky.

Nastalo střelecké obrození kapitána?
Jsem hlavně rád, že po tom neproměněném trestném střílení, kde mi to strašně ulítlo, tak že to takhle dopadlo. Chytil jsem se takovým ne zrovna výstavním gólem, jak se říká „podleďákem“, kdy mi to zase moc nesedlo, ale padlo to tam, Všechny tři góly byly po perfektních přihrávkách, takže stačilo to jen trefit. Jsem určitě moc rád, že po tom mém zranění a střeleckém trápení, to dnes vyšlo. A jen doufám, že to bude pokračovat v dalších zápasech.

Dnes se dařilo celé první pětce, která skvěle fungovala…
Určitě, dneska nám to vyšlo výborně a všichni hráli skvěle a nejen naše lajna, ale musím vyzdvihnou výkon celého týmu od Sallyho (Jiří Sláma pozn.redakce) počínaje a posledním obráncem a útočníkem konče a všem děkuji za perfektní výkon.

Michal Kaňka (kapitán HC Benešov):

Dá se z Vašeho pohledu tento zápas nějak zhodnotit?
Těžko co k tomu říct. Je to pro nás taková tragédie. Přijeli jsme sem s tím, že jsme věděli, že se tu těžko vyhrává a hraje se nám tady špatně a přesto jsme to asi trochu podcenili. Rozhodně jsme nečekali, že dostaneme desítku. Na začátku byly nějaké sporné fauly a hned jsme z toho dostali branky, což vlastně rozhodlo zápas. Pak už se soupeři hraje dobře, když vede 3:0 a dá se říct, že je po zápase. Ve druhé třetině jsme to ještě zkoušeli, dali jsme tři góly, ale pak v zápětí jsme dostali sedmou branku a bylo to už hotovo.

Většina mužstev by se za stavu 6:0 položila, ale vy jste bojovali do poslední minuty…?
No to bylo hlavně za toho stavu 6:1, kdy zase nám rozhodčí dal přesilovku pět na tři a během toho jsme dali dva góly, ale pak už to prostě nešlo. Samozřejmě pořád chceme hrát hokej a dávat góly, takže to určitě nevypustíme.

Chtělo se Vám vůbec ještě na led po té první třetině?
Mě už se tam nechtělo po té desáté minutě (hořký smích), ale takový je hokej a i tohle k tomu patří.