Během uplynulého víkendu si výhru připsala devátá třída a áčko starších žáků

Zveřejněno 13.12.2022 | Redakce, Anna Daňsová
Také druhý prosincový víkend se neobešel bez zrušených utkání, odložen byl kvůli marodce zápas béčka starších žáků proti Třebíči. Dva zápasy odehráli “deváťáci”, kteří si připsali jedno vítězství a jednu porážku, úspěšné bylo áčko starších žáků ve Zlíně, naopak mladším žákům a dorostu se opět nedařilo.

Dorost

Neděle 11. 12. 2022
Dorostenci odehráli nedělní zápas na ledě béčka Táboru v Soběslavi, kde se jim opět nepodařilo zachytit tempo soupeře, který v podstatě už v první třetině rozhodl o výsledku utkání, a tak si žďárští Plamínci odvezli domů další vysokou porážku.

HC Tábor B - SKLH Žďár nad Sázavou 10:3 (6:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Doskočil (Suchan), 7. Skoumal (Prokeš), 10. Skoumal, 16. Doskočil (Berounský, Pěček), 18. Pěček (Berounský), 18. Kostka (Slabý), 27. Klečacký (Kostka, Mašek), 31. Pěček, 38. Skoumal (Pysanczyn, Prokeš), 51. Suchan (Pěček, Mašek) - 7. Dvořák (Katolický), 47. Teml (Havlík), 58. Katolický.

9. třída

Čtvrtek 8. 12. 2022
“Deváťáci” ve čtvrtek nastoupili na domácím ledu proti Chrudimi, která hned v úvodu první třetiny začala velmi svižně a domácí tým zaskočila svou aktivitou, díky čemuž vstřelila první branku utkání a ujala se vedení 1:0. Žďárští ale dokázali srovnat s Chrudimí krok a i zásluhou častých vyloučení hostujícího celku bylo na Bouchalkách brzy srovnáno 1:1, když se ve dvojnásobné přesilové hře trefil kapitán Plamínků, Tadeáš Malenovský. Druhá třetina již patřila domácím, kteří se slepenými góly v rozmezí dvou minut hned na začátku druhého dějství dostali do dvoubrankového vedení, které navíc ještě dvěma trefami ve 38. minutě navýšili již na 5:1. Ve třetí části hostující tým zlepšil svoji hru a nepříjemně se dotahoval, nakonec ale Plamínci uhájili vedení a připsali si vítězství 5:3.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Chrudim 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Malenovský (Drdla), 25. Teml D., 27. Řehoř (Lorenc, Teml M.), 38. Řehoř (Kunc), 38. Lorenc (Teml M.) - 10. Nácal (Procházka), 43. Řivnáč, 47. Řivnáč.

Sobota 10. 12. 2022
V sobotu se “deváťáci” opět představili na Bouchalkách, kde vyzvali soupeře z Náchoda, s nímž dvě třetiny hráli dobrý a vyrovnaný hokej. Bohužel na konci druhé třetiny hosté zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek, a přestože se Plamínkům hned na začátku třetí části podařilo snížit, Náchod velmi rychle zareagoval dvěma slepenými góly a prakticky rozhodl o utkání. I přesto ale žďárští hokejisté podali slušný výkon.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Náchod 3:7 (2:2, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Němec (Malenovský), 16. Schneider (Benc), 41. Marek (Malenovský) - 4. Tichý (Paťava), 20. Pelda (Paťava), 26. Tichý, 40. Paťava (Tichý), 43. Zavřel, 44. Čapek (Lindr), 59. Pelda.

Starší žáci A

Áčko starších žáků se v sobotu vydalo v relativně okleštěné sestavě na led Zlína, kde sice dostalo velmi rychlou první branku hned v 1. minutě utkání, ale podařilo se mu ještě v první třetině odskočit do vedení 3:1. To navíc před polovinou zápasu Plamínci navýšili na tříbrankový rozdíl, který byl nakonec rozhodující. Domácí vždy snížili pouze na rozdíl dvou branek, ale Plamínci si své vedení pohlídali a velmi bojovným výkonem obrali domácí o všechny body a po zásluze si připsali vítězství 7:4. Bojovnost ocenil také trenér Milan Řehoř. „Kluci se ve slepené sestavě obrovsky semkli a odbojovali celý zápas, opravdu klobouk dolů přede všemi,” chválil své svěřence Řehoř po zápase.

Tigers Zlín - SKLH Žďár nad Sázavou 4:7 (1:3, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Palička (Zalubil), 37. Tureček, 44. Tureček, 53. Číhal (Zalubil) - 10. Řehoř (Lorenc, Teml M.), 10. Řehoř, 20. Benc (Teml M.), 27. Lorenc (Teml M.), 42. Teml M. (Řehoř, Lorenc), 48. Řehoř, 59. Řehoř (Teml M., Lorenc).

Starší žáci B

Béčko starších žáků mělo v sobotu odehrát domácí zápas proti Horácké Slavii Třebíč, ten byl ale na žádost domácích odložen z důvodu marodky SKLH Žďár nad Sázavou, nový termín zatím nebyl určen.

Mladší žáci

Mladší žáci své utkání proti Horácké Slavii Třebíč na rozdíl od béčka starších žáků odehráli, do utkání vstoupili velmi dobře, ale bohužel to bylo vše, co Plamínkům v zápase vyšlo. Třebíč se velmi brzy ujala vedení a diktovala tempo hry, žďárští Plamínci soupeři bruslařsky příliš nestačili, a tak výsledek hovoří jasně pro Třebíč.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč 5:13 (3:5, 0:4, 2:4)
Branky a nahrávky: 1. Řehoř (Kratochvíl), 15. Ležal (TS), 16. Pelán (TS), 44. Kratochvílová, 59. Kratochvíl (Dostál) – 4. Dolníček (Kisela), 6. Kafka (Dolníček, Dalecký), 12. Kisela, 14. Kafka (Hanák), 15. Kafka (Dolníček, Hanák), 23. Hanák (Chlubna), 34. Chlubna (Kisela), 36. Dolníček (TS), 37. Svoboda (TS), 43. Hanák (Cafourek, Dolníček), 52. Dolníček (Cafourek), 53. Dolníček, 58. Cafourek (Kafka).

Další zápasy

V pátek 16. prosince by se po delší době na Bouchalkách měl představit dorost v utkání proti Českým Budějovicím B. V sobotu zajíždí všechny hrající mládežnické celky na led soupeřů, béčko starších žáků se vydá k utkání v Chotěboři, mladší žáci odehrají své utkání ve Světlé nad Sázavou, devátá třída sehraje zápas v Trutnově a dorostenci v Kolíně. V neděli se na Bouchalkách odehrají dvě utkání, mladší žáci se postaví Bystřici nad Pernštejnem a áčko starších žáků Znojmu, zatímco béčko starších žáků čeká duel venku s Ledčí nad Sázavou.