9. třída a dorostenci se o víkendu radovali z vítězství, žákům se nedařilo

Zveřejněno 20.11.2023 | Martin Pleva, Anna Daňsová
Další víkend přinesl novou várku mládežnických zápasů, v nichž se dařilo dorostu i deváťákům, kteří zapsali plný počet bodů. Starším žákům utkání v Humpolci hrubě nevyšlo a mladší žáci i přes solidní výkon padli ve Světlé nad Sázavou.

Dorost

Pátek 17. listopadu 2023
Páteční utkání dorostu proti Žihadlům z Moravských Budějovic bylo na žádost domácích odloženo, jelikož Plamínci neměli k dispozici golmana. Zápas bude odehrán v novém termínu.

Neděle 19. listopadu 2023
Nedělní utkání sehráli dorostenci v Prostějově, kde předvedli velmi dobrý výkon. Už ve 14. minutě se dostali do vedení 1:0, domácí sice ještě vyrovnali na 1:1, ale Plamínci si vedení vzali zpět a navýšili jej ještě během druhé třetiny až na 4:1. Prostějov pak pouze ve třetí části korigoval na konečných 4:2 a Plamínci si tak zaslouženě připsali další body do tabulky.

SK Prostějov 1913 - SKLH Žďár nad Sázavou 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Pítr (Mudrla), 51. Vrba (Mudrla, Marek) - 14. Malenovský (Studený, Martinů), 33. Němec (Dočekal, Holý), 37. Martinů (Benc, Kratochvíl), 39. Němec (Dočekal).

9. třída

Deváťáci ve svátečním utkání v pátek 17. listopadu přivítali na Bouchalkách Třebíč. První třetina se Plamínkům příliš nepovedla, hosté ve 4. minutě otevřeli skóre a to navýšili na začátku druhé části už na 0:3, Plamínkům se ale povedl parádní obrat. Ještě před koncem druhé třetiny bylo vyrovnáno 3:3 a třetí třetina pak už byla v režii domácích, kteří přidali další 4 góly a zapsali důležité vítězství. Parádním výkonem se blýskla Andrea Kantorová, která vstřelila 4 góly a přidala i jednu asistenci.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč 7:3 (0:2, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 27. Kantorová (Řehoř, Kment), 28. Vetešník (Řehoř), 36. Kantorová (Pavelka, Řehoř), 45. Kantorová (Rosecký), 50. Kment (Řehoř, Kantorová), 59. Řehoř (Pavelka), 59. Kantorová (Řehoř, Kment) - 4. Melichar (Sazavský), 17. Melichar (Sazavský), 23. Otruba (Dokulil).

Starší žáci

Starší žáci v neděli odehráli v Humpolci zápas, který se jim vůbec nepovedl. Plamínci se sice hned v 1. minutě dostali do vedení, domácí ale 5 rychlými góly z konce první a začátku druhé třetiny otočili vedení, které navýšili až na 8:1, než se konečně zase prosadili hosté. Těm se sice podařilo snížit, konečný výsledek nakonec ale přece jen dosáhl dvouciferného čísla a Plamínci prohráli vysoko 12:6. „Dnes to bylo bez bojovnosti, bruslení i touhy vyhrát. Dokud si většina týmu neuvědomí, že bez toho se vyhrávat nedá, budeme se stále takto trápit. Z přístupu k dnešnímu zápasu a vlastně i k několika předchozím zápasům jsem zklamaný, určitě máme na víc,” hodnotil špatný výsledek trenér starších žáků Martin Gregar.

HC Humpolec, z.s. - SKLH Žďár nad Sázavou 12:6 (3:1, 6:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 18. Čech (Duchoslav), 19. Vašek, 20. Kábrt, 21. Vašek (Čech), 22. Petrik (Duchoslav, Vašek), 26. Svoboda (Potač), 27. Vašek (Potač, Makovec), 31. Svoboda, 37. Čech (Svoboda), 41. Mašek (Čech), 47. Makovec (Ryvola), 54. Svoboda (Makovec, Zabloudil) - 1. Mařata (Rosecký), 32. Mařata (Stoček), 33. Rosecký, 46. Benc, 59. Špaček (Stoček), 60. Benc.

Mladší žáci

Sobota 18. listopadu 2023
Mladší žáci v sobotu zajížděli na led Světlé nad Sázavou, kde nepředvedli špatný výkon. Přestože prohrávali už 0:5, dokázali si vytvořit mnoho šancí, které ale bohužel neproměnili. Ve třetí třetině se jim sice podařilo snížit dvěma góly, ale na víc už to bohužel nestačilo. „Myslím, že jsme neodehráli vůbec špatné utkání, škoda, že jsme neproměňovali šance, které jsme si vypracovali, a že jich bylo poměrně dost. Jsem ale rád, že jsme se nepoložili. Chtěli jsme vyhrát aspoň třetí třetinu, což se nám podařilo, bohužel už to nestačilo na otočení vývoje, ale výkon to z naší strany určitě nebyl špatný,” hodnotil výkon svých svěřenců po utkání trenér Lukáš Jícha.

HC Světlá nad Sázavou - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:7. Loudát, 8. Brodil, 15. Zabloudil (Brodil), 20. Doubrava, 27. Vacata - 41. Říčan (Vomela), 52. Šustr (Buchta).