Úspěšnou třetí čtvrtinu potvrzují i příznivá statistická čísla

Zveřejněno 18.01.2017 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ani dvě porážky na ledech dvou silných soupeřů nic nemění na tom, že třetí čtvrtina základní části se žďárským hokejistům vydařila náramně a potvrdila tendenci vzrůstající formy již ve druhé čtvrtině. Zajímavý je jak pohled do týmových statistik, tak do individuálních statistik jednotlivých hráčů. Tato čísla potvrzují třeba fakt, že trenér Michal Konečný má k dispozici velmi vyrovnaný kádr, z něhož celkem dvanáct hráčů již dosáhlo na desetibodovou hranici produktivity.

Třetí čtvrtina přinesla další vylepšení statistických údajů

Vítězná série a úspěchy Plamenů korespondují s čísly, která odhalují statistické údaje. Po výrazném zlepšení těchto parametrů ve druhé čtvrtině, přišlo ve třetí další vylepšení. Můžeme uvést například hru s početní výhodou i nevýhodou, což obvykle patří ke klíčovým prvkům vedoucím k úspěchu. Využití přesilových her se vyhouplo k téměř 24% a ubráněná oslabení k 90%. Zvýšená procentuální úspěšnost střelby ukazuje na zlepšenou produktivitu. Na druhé straně podstatné snížení střelecké aktivity soupeřů nasvědčuje zlepšení obranné hry Plamenů. A samozřejmě velmi potěšující je i stále stoupající divácký zájem.