MLÁDEŽ: O víkendu se dařilo starším dorostencům

Zveřejněno 03.02.2014 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Víkendové zápasy mládeže přinesly úspěch pouze starším dorostencům a mladším žákům. Juniorka se vrátila s prázdnou z Prostějova a mladší dorost neuspěl v Liberci.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Nejstarší mládežníci cestovali v pátek do Prostějova k předehrávce 11. kola nadstavbové části. Po bezbrankové první třetině, přišel herní výpadek Žďáru v první polovině prostřední části. Plameny během čtyř minut třikrát inkasovaly a naděje na důležitý bodový zisk byly prakticky nulové. Gregar sice stačil rychle reagovat první brankou hostů, ale domácí Tomek jejich optimismus rychle schladil čtvrtou brankou. Do konce druhé třetiny však ještě Březka dokázal snížit na rozdíl dvou branek.

V polovině závěrečné části ovšem Jestřábům vrátil třígólový náskok Prokop a zdálo se být rozhodnuto. Hosté však nadále bojovali a snažili se ztracený zápas zvrátit. Čas však ubíhal příliš rychle a když Pazourek snížil na 5:3 zbývaly necelé tři minuty. Další snížení na rozdíl jediné branky přišlo již příliš pozdě. Bednář upravil stav na 5:4 pouhé tři sekundy před závěrečnou sirénou.

29.kolo, pátek 31.1.2014
HK Jestřábi Prostějov - SKLH Žďár nad Sázavou 5:4 (0:0,4:2,1:2)
Branky a nahrávky: 24 Matoušek (Liška), 28 Matoušek (Liška), 28 Tomek (Gatěk), 36 Tomek (Matoušek, Wind), 53 Prokop (Melka) – 31 Gregar (Bednář, Pazourek), 38 Březka (Štěrba), 58 Pazourek (Gregar, Bednář), 60 Bednář (Štěrba)
SKLH Žďár nad Sázavou: Zelený – Vítek, Peška, Březka, Klíma – Gregar, Staněk, Pazourek, Bednář, Peňáz, Štěrba, Novotný, Mäki

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci hráli o víkendu dva zápasy a oba na domácím ledě a oba proti soupeřům z dolní poloviny tabulky. Mladé Plameny v obou případech roli favorita zvládly a dvěma vysokými výhrami získaly plných šest bodů a upevnily si vedoucí příčku v nadstavbové skupině. V pátek nejprve žďárští dorostenci nadělili „kanára“ Příbrami a v neděli si poradili s Velkými Popovicemi jednoznačně 7:3.

31.kolo, pátek 31.1.2014
SKLH Žďár nad Sázavou – HC Příbram 6:0

32.kolo, neděle 2.2.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Velké Popovice 7:3

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci po čtvrtečním vítězství nad brněnskou Kometou, nedokázali v neděli na tento úspěch navázat. K přímému souboji o třetí příčku tabulky cestovali svěřenci trenérů Sobotky a Nečase do Liberce. A žďárským mladíkům se pod Ještědem vůbec nedařilo. V polovině zápasu prohrávali již 4:0 a zdálo se být rozhodnuto.

Ještě ve druhé třetině však dokázali Nečas a Matys snížit na 4:2. Jenomže čtyři sekundy před druhou sirénou zmrazil naděje Plamenů Solenský z Liberce. V úvodu závěrečné třetiny již Tygři odmítli jakékoli komplikace a dvěma brankami definitivně zlomili odpor hokejistů z Vysočiny. Nečas již jen zkorigoval výsledek na konečných 7:3.

27.kolo, neděle 2.2.2014
HC Bílí Tygři Liberec - SKLH Žďár nad Sázavou 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Solenský (Kunst), 13. Bělohorský (Solenský, Zachar), 21. Solenský (Wiencek), 29. Bělohorský (Šíp, Velechovský), 40. Velechovský (Solenský, Zachar), 43. Mocek (Bělohorský), 43. Solenský (Wiencek, Zachar) - 36. Nečas (Trejbal, Štefka), 36. Matys, 45. Nečas (Geba, Srnský)

STARŠÍ ŽÁCI

Nedařilo se ani starším žákům, kteří v sobotu podlehli na domácím ledě Poličce a v neděli si odvezli vysokou porážku z Hlinska.

sobota 1.2.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Polička 4:6 (2:3,1:1,1:2)
Branky a nahrávky: 6.Jindra (Melichar), 14.Trejbal, 24.Šerejch (Pachl T.), 58.Jindra (Pachl T.)

neděle 2.2.2014
HC Hlinsko - SKLH Žďár nad Sázavou 7:2 (3:0,2:1,2:1)
Branky a nahrávky: 36.šerejch (Pintera), 56.Trejbal (Hromádka)

MLADŠÍ ŽÁCI

Naopak mladším žákům tento víkend vyšel na jedničku. V sobotním zápase deklasovali Poličku 11:4 a v neděli nejmladší Plameny uspěly v přestřelce v Hlinsku 6:9. Čtyřmi brankami se v zápase proti Hlinsku blýskla olympijská vítězka v rychlobruslení Barbora Machalová a navrch přidala ještě asistenci. V tomto zápase zaznamenal ještě hattrick a nahrávku Petr Brož. Další hattrick a k tomu dvě nahrávky si v sobotním zápase s Poličkou připsal Šimon Malenovský.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Polička 11:4 (3:0,4:1,4:3)
Branky a nahrávky: 6.Brož (Malenovský), 8.Malenovský (Machalová), 13.Štola (Doležal), 25.Brúha (Bednář), 28.Malenovský, 34.Macek, 39.Doležal (Štola), 41.Brož (Malenovský),48.Bednář (Doležal), 55.Machalová (Brož), 59.Malenovský (Brúha)

HC Hlinsko - SKLH Žďár nad Sázavou 6:9 (0:3,2:3,4:3)
Branky a nahrávky: 10.Machalová (Malenovský), 13.Machalová, 16.Bednář (Štola), 23.Machalová (Malenovský), 32.Brož, 35.Bednář (Štola), 46.Machalová (Brož), 48.Brož (Machalová), 53.Brož (Bednář)

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.