Povedené víkendové představení mladých Plamenů

Zveřejněno 07.01.2013 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Prvním novoročním víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři nejprve mile překvapili a lídra tabulky z Hradce Králové značně potrápili a poté si doma poradili v přestřelce se sousedem v tabulce z Písku. Starší dorost doma také nezaváhal, ale body ztratil v nedělním utkání v Chrudimi. Mladší dorostenci měli na programu pouze sobotní utkání a v něm si s chutí zastříleli.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Junioři odjížděli na led suverénně vedoucího Hradce Králové, který si v dosavadních 21 zápasech připsal jedinou porážku pouze v jedenácti hráčích do pole a vyhlídky na toto utkání nebyly nejrůžovější. Začátek utkání však vypadal zcela opačně a po brance Škorpíka se Plameny dostaly do vedení už v 5. minutě. Stav 0:1 vydržel až do první sirény a Plameny čekala opravdová zkouška až ve druhé třetině, kde domácí rozpoutali peklo ve žďárském obranném pásmu. Plameny uštědřily Lvům lekci z produktivity a dokázaly vstřelit do poloviny utkání další tři branky z minima šancí – 0:4. Tým z Hradce Králové se ale nevzdal a do konce druhé třetiny dokázal snížit na dvoubrankový rozdíl. Domácí propasírovali za Krásného z 59 pokusů čtyři kotouče, když ten vyrovnávací dělil od závěrečné sirény pouhých 91 sekund a šlo se na nájezdy. V nichž byl úspěšný pouze Pravda a vystřelil tak Lvům druhý bonusový bod.

21.kolo, pátek 4.1.2013
SK Královští lvi Hradec Králové - SKLH Žďár nad Sázavou 5:4sn (0:1,2:3,2:2-1:0)
Branky a nahrávky: 33 Nedvídek, 39 Pravda (Souček), 50 Pravda (Voženílek), 59 Pravda (Kováč, Brida), 60 Šťastný – 5 Škorpík (Staněk, Bednář), 22 Škorpík (Štěrba), 29 Peška (Fúzik), 33 Fúzik (Hron)
Střely na branku: 59:27.

Na páteční výkon se junioři snažili navázat v neděli proti sousedům v tabulce z Písku. Začátek domácím ale nevyšel, když po střele Šmejkala inkasovali. V závěrečné minutě se však díky brance Fúzika a Pešky do vedení dostaly Plameny. V polovině utkání vyrovnal Vlček, ale o čtyři minuty déle vrátil Plamenům vedení opět Fúzik. Do třetí třetiny se však díky další brance Vlčka vstupovalo za stavu 3:3. Ve 44. minutě se trefil Škorpík a Plameny opět vedly. Písek se ani tentokrát nevzdal a dokázal ještě v 51. minutě vyrovnat. Jakub Fúzik však svojí třetí brankou definitivně vystřelil Plamenům tři body, které ještě při power play potvrdil Škorpík.

22.kolo, neděle 6.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - IHC Komterm Písek 6:4 (2:1,1:2,3:1)
Branky a nahrávky: 20 Fúzik (Staněk, Štěrba), 20 Peška, 34 Fúzik (Bednář), 44 Škorpík (Hron), 55 Fúzik (Štěrba), 60 Škorpík (Fúzik) – 4 Šmejkal (Volf, Kafka), 30 Vlček, 39 Vlček, 51 Císař (Vlček, Jirků)
Střely na branku: 19:31.

STARŠÍ DOROST

Starší dorostenci měli také na programu svoje dvě utkání. V pátek doma přivítali nebezpečný Kolín. Svou střeleckou převahu dokázali domácí přetavit ve čtyři góly. Skóre v deváté minutě otevřel Pazourek. K přesným střelcům se také přidal Linsbauer, Skotar a Němec. Čistým kontem se blýskl také brankář Adam.

SK SKLH Žďár nad Sázavou - TJ SC Kolín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9.Pazourek, 16.Linsbauer(Šmída), 30.Skotar(Pazourek), 53.Němec R.(Prchal)
Střely na branku: 42:26.

V neděli vyjížděli svěřenci Zdeňka Kulíška na led neoblíbené Chrudimi, hlavně díky jejich tvrdé a agresivní hře. V sedmé minutě se Chrudim dostala do vedení, načež ještě dokázal odpovědět Šmída, ovšem ještě v téže minutě vrátil domácím vedení zpět Machač. Podobná situace se odehrála v 29. minutě, ale naopak. Nejprve Bečev zvýšil na 3:1 a v zápětí Pazourek snížil na 3:2. To však bylo od mladých Plamenů vše a domácí ještě ve třetí třetině přidali dvě branky.

HC Chrudim - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7.Haltuch (Tomášek), 16.Machač (Burkoň), 29.Bečev (Tomášek,Haltuch), 54.Meier (Koreček,Polák), 60.Burkoň (Bečev,Machač) - 16.Šmída (Pazourek,Vacek), 29.Pazourek
Střely na branku: 32:34.

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci v sobotním utkání přivítali na svém ledě poslední Benátky nad Jizerou a s velkou chutí si zastříleli. Skóre se zastavilo až na číslici 15.

20.kolo, sobota 5.1.2013
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Benátky nad Jizerou 15:1 (3:1, 7:0, 5:0)
Branky a nahrávky: Štefka (Němec), Kaut (Havránek, Nečas), Němec (Machala), Nedvěd (Jankovský), Jankovský (Machala, Štefka), Havránek (Kaut), Němec , Machovec (Kaut, Nečas), Štefka (Machala), Havránek (Nečas), Havránek (Nečas), Srnský (Štefka), Kaut (Nečas, Havránek), Machala (Nečas, Machovec), Havránek (Nečas, Kaut)

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci vyjeli k utkání 1. kola nadstavbové části do Pardubic a svého soupeře ze nezalekli. Rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli v poměru 1:5. Přestřelku Plameny dokázaly udržet a připsat si dva body.

1.kolo, neděle 6.1.2013
HC Pardubice - SKLH Žďár nad Sázavou 6:10 (1:5, 4:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 4.Nečas M. (Trejbal O.), 9.Nečas M. (Machala), 11.Nečas M. (Kaut, Machala), 13.Machala (Kaut), 17.Nečas M., 37.Nečas M. (Machala), 38.Nečas M. (Machala), 45.Trejbal O. (Nečas M., Machala), 46.Nečas J., 59.Kaut (Machala).

MLADŠÍ ŽÁCI

I mladší žáci odcestovali do Pardubic a i oni si se svým soupeřem poradili. Svůj dvoubrankový náskok z první třetiny si mladé Plameny dokázaly udržet a zvítězit v celkovém poměru 2:5.

HC Pardubice - SKLH Žďár nad Sázavou 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 13.Trejbal M., 20.Hromádka (Trejbal M.), 25.Trejbal M., 33.Křehlík (Trejbal, Hromádka), 58.Hromádka (Křehlík).