VEL - ZNS 3:5 - Plameny dokázaly otočit nepříznivý stav a z derby berou zasloužené tři body

Zveřejněno 22.12.2021 | Redakce, foto: Aleš Koželuh
Velké Meziříčí SKLH Žďár nad Sázavou
25., středa 22.12.2021
Velké Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou VEL - ZNS
Velké Meziříčí: Juda (Šťourač) - Janoušek, Vlašín M., Báňa, Burian V., Slabý, Ambrož, Kochánek - Vlašín M., Burian M., Křenek, Střecha, Barák, Maštera, Rozmarín, Broža, Juráň, Malec
SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) - Půža, Macek, Pleva, Váňa, Vašíček, Lojek, Čermák J. - Bureš, Wasserbauer, Čermák D., Gregar, Prokš, Štěpánek, Chlubna, Adam, Jícha, Štola
Branky a nahrávky: 14. Broža (Křenek, Střecha), 18. Malec (Juráň, Vlašín P.), 25. Malec - 25. Chlubna (Adam, Váňa), 30. Vašíček (Wasserbauer, Čermák D.), 33. Pleva (Bureš), 33. Štěpánek (Prokš, Bureš), 60. Bureš. Rozhodčí: Held - Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 548. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.
Souboj dvou okresních rivalů přinesl velice urputný hokej hned od prvních minut utkání. Plameny byly od jeho začátku sice mírně aktivnějším celkem, ale domácí se dostáli šťastně během první třetiny do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině sice snížil svým prvním gólem v sezoně Chlubna, ale domácí opět navýšili náskok díky nejlepšímu střelci soutěže Ondřeji Malcovi. Poté však přišel ze strany hostů uragán a během čtyř minut dokázali skóre otočit na svoji stranu, a do kabin tak šli přece jen spokojenější. V závěrečné fázi utkání se sice Horáci snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana Plamenů spolehlivě odolávala, a když se v poslední minutě do odkryté branky trefil Bureš, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Nyní je na programu Vánoční utkání, v němž Plameny vyzvou na Bouchalkách lídra z Valašského Meziříčí. Tak neváhej a kupuj vstupenky!