SKLH Žďár nad Sázavou Děčín
21., sobota 12.12.2015
SKLH Žďár nad Sázavou - Děčín ZNS - DEC
SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Staněk, Pleva, Lojek, Smejkal, Vítek M.- Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Bureš, Gregar, Krupka, Vítek D., Hron, Střecha, Pazourek
Děčín: Šticha (20-32 Kácha) – Zdvořáček, Hříbal, Kaltenböck, Klement, Vaněk, Kvaček, Michajličenko – Volráb, Kment, Zika, Hašek, Faigl, Buďa, Chovanec, Oliverius, Sýkora, Chládek, Fojt
Branky a nahrávky: 3. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 7. Gregar (Střecha T.), 8. Štěpánek (Kunstmüller, Beneš), 17. Kunstmüller (Štěpánek, Kaňka), 22. Střecha T., 31. Lojek (Krupka, Kaňka), 32. Střecha T., 38. Vítek D. (Hron), 39. Kaňka (Štěpánek, Staněk), 41. Štěpánek (Kaňka), 49. Pleva (Gregar), 54. Štěpánek – 16. Faigl (Buďa), 37. Kaltenböck (Faigl, Oliverius), 46. Volráb (Sýkora, Hašek)
Rozhodčí: Sýkora - Urubčík, Potůček
Vyloučení: 5:6+TS Využití: 4:2 V oslabení: 1:0
Diváci: 711
Střely na branku: 37:26 (14:7, 13:7, 10:12)
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 10:2, 10:3, 12:3
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Kdo dnes našel cestu na žďárské Bouchalky, rozhodně nelitoval. Plameny předvedly takřka bezchybný výkon a soupeře, se kterým se obvykle trápí, tentokrát deklasovaly dvouciferným výsledkem. K vysoké výhře přispěl nejlepší hráč utkání Petr Štěpánek čtyřmi brankami a dvěma asistencemi a hned v prvním zápase v dresu Plamenů se do střelecké listiny zapsala i čerstvá posila Martin Lojek.

Plameny dnes nastoupily do utkání s uzdraveným Lubošem Kunstmüllerem a s novou posilou Martinem Lojkem, ale bez zraněných Ondřeje Kovářů a Libora Střechy. Od prvních okamžiků dávali Žďárští jasně najevo, že hodlají naplnit roli favorita. Ve třetí minutě udělali první krok. Po Benešově nahrávce našel Kaňka na pravém kruhu najíždějícího Petra Štěpánka, jenž trefou k pravé tyči otevřel svůj velký večer – 1:0. V sedmé minutě přidal druhou branku Martin Gregar, kterému nahrál mezi kruhy Tomáš Střecha – 2:0.

Za další minutu se na Bouchalkách slavilo potřetí. Kunstmüller poslal kotouč Petru Štěpánkovi a ten se protlačil až před děčínského brankáře Štichu a zvýšil na 3:0. Naději na zvrat po nevydařeném úvodu, vykřesal pro Medvědy v 16. minutě Tomáš Faigl, jenž dostal zpoza brány dobrou přihrávku od Budi a poslal kotouč za Blažíčkova záda – 3:1. Ale hned v sedmnácté minutě naděje hostů zchladil Luboš Kunstmüller, který dostal nahrávku od Štěpánka a vrátil Plamenům tříbrankové vedení – 4:1.

Do začátku prostřední dvacetiminutovky nasadili hosté do branky místo Marka Štichy Petra Kachu. Ve 22. minutě se poprvé vylučovalo a za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici domácí Pleva. Jenomže Děčínští místo snížení znovu inkasovali. Zika chyboval v rozehrávce, čehož využil důrazný Tomáš Střecha a jeho střela zaplachtila za Kachova záda – 5:1.

Pak se hrál nejdelší úsek bez branek, který trval až do 31. minuty. Po faulech dvou klíčových hráčů Medvědů Oliveriuse a Ziky, hráli Žďárští přesilovku 5 na 3, kterou stoprocentně zužitkovali. Po nahrávkách Krupky a Kaňky vyslal od modré nechytatelnou dělovku Martin Lojek, jenž se tak hned v prvním zápase, po návratu do svého rodného klubu, brankově prosadil – 6:1. V následné standardní početní výhodě vystřihnul nádhernou individuální akci Tomáš Střecha, který se rozjel na Káchu a perfektní kličkou vsítil svůj druhý gól v zápase – 7:1.

Hosté opět přistoupili k výměně gólmanů a do branky se vrátil Marek Šticha. Přesilovku pak však dokázali využít také Severočeši, kteří ve 37. minutě, po pěkné kombinaci, vyšachovali žďárskou bránící čtveřici a po nahrávkách Faigla a Oliveriuse snížil z mezikruží Jan Kaltenböck na 7:2. Jenomže časomíra odkrojila jen něco přes minutu a Hron vyslal Davida Vítka který upaloval až před Štichu a poslal černou gumu nad jeho lapačku – 8:2.

A to ještě stále nebylo vše. Pouhých šestnáct sekund stačilo Plamenům k vstřelení další branky. Po nahrávkách Staňka a Štěpánka se propracoval Michal Kaňka až před hostujícího gólmana a podeváté rozvlnil síť děčínské branky – 9:2. Zároveň se sirénou ukončující druhé dějství byl vyloučen hostující Volráb.

Žďárští tak vstoupili do závěrečné třetiny v početní výhodě a po 36 sekundách se na ukazateli skóre objevila na straně hostů nelichotivá „desítka“. Kaňka našel Petra Štěpánka u pravé tyče a ten z těžkého úhlu vymetl rožek děčínské branky, čímž završil svůj hattrick – 10:2. Limit jeden gól za třetinu naplnili Medvědi ve 46. minutě další využitou přesilovkou. Po Haškově nahrávce vybídl Sýkora ke skórování Daniela Volrába , jenž bez přípravy korigoval stav na 10:3.

Domácí však byli při chuti a nenechali se inkasovanou brankou odradit. Ve 49. minutě poslal Gregar pas do jízdy Martinu Plevovi, jenž vyslal střelu švihem do horní části branky, na kterou Šticha nedosáhl – 11:3. Poslední slovo v zápase měl v 54. minutě hrdina večera Petr Štěpánek, který byl nejprve v brejku faulován a z nařízeného trestného střílení propálil děčínského brankáře mezi betony, přidal tak svoji čtvrtou branku a zaokrouhli brankový účet Plamenů na tucet – 12:3. Žďárský kanonýr ještě mohl v závěru přidat pátou branku, ale tentokrát se jeho střele postavila do cesty tyč. Zápas se již v klidu dohrál a na Bouchalkách mohly vypuknout oslavy třetího vítězství v řadě.

Plameny se tříbodovým ziskem vrátily na sedmou příčku, kterou ztratily při středečních předehrávkách některých soupeřů a vedou tak cca sedmičlennou skupinu bojující o čtyři místa v předkole play-off. Ve středu vyrazí Sobotkova družina do Nymburku, kde svede hodně důležitý souboj právě s rivalem o vyřazovací boje. No a v sobotu čeká Bouchalky poslední zápas v tomto kalendářním roce a mělo by to být skutečné vyvrcholení. Plameny se pokusí konečně zdolat neoblíbené Kohouty z Tábora a tento duel nemohl mít pro diváky lepší pozvánku, než právě dnešní zápas.

„S klukama jsme mluvili o tom, aby se nedívali na tabulkové postavení soupeře, protože je to kvalitní mančaft, který nás mnohokrát potrápil. Takže jsme se na to připravovali a nechtěli jsme nic podcenit, jít do toho naplno od první minuty, hrát naši hru, zatlačit soupeře do defenzivy a dát nějaké branky. To se nám podařilo, šli jsme do vedení a udělali si náskok. Z mého pohledu byl rozhodující ten gól v oslabení na 5:1, který si myslím, že to utkání definitivně zlomil a už jsem věřil, že vyhrajeme. Kluci předváděli pěkné akce a dnes jsme se konečně propracovali k tomu, že jsme předvedli atraktivní hokej pro diváky a to je určitě ta nejlepší pozvánka pro fanoušky na příští týden, kdy doma hostíme Tábor. Předtím ještě jedeme k důležitému zápasu do Nymburku, takže se na to musíme dobře připravit. Jsem rád, že se i nová posila Martin Lojek předvedl, hned dal gól a jsem si jistý, že nám v té obraně hodně pomůže. Jinak musím samozřejmě dneska celý mančaft pochválit, kluci podali parádní výkon a klobouk dolů...“