Plameny vezou z Trutnova výhru a v neděli doma budou bojovat o postup

OF4, pátek 3.3.2017
Trutnov - SKLH Žďár nad Sázavou TRU - ZNS
Trutnov: Jeschke – Poul "A", Abrahám, Peter Beneš, Bezděk, Junek, Vácha – A.Půlpán "C", Ukhin, Fedulov, T.Půlpán, Kastner, Chytráček "A", Zahradník, Smékal, Tatar, Hnik, Hlaváček, Konečný, Janoušek
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva "C", Petr Beneš, M.Vítek, Smejkal, Staněk "A", Rašner, Kolda – Červenka, Kunstmüller "A", D.Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, Střecha, Krupka, Kaňka, Jícha, Pytlík
Branky a nahrávky: 24. Kastner (Chytráček, Bezděk), 53. Tatar (Bezděk, Hnik) – 3. Gregar (Čech, Beneš), 9. Jícha (Kuřítko, Staněk), 69. Střecha (Jícha). Rozhodčí: Veselý – Tasch, Pechánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 792. Střely na branku: 27:30 (6:8, 12:7, 7:9 - 2:6)
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Stav série: 1:3.

T R U T N O V - Podruhé v řadě zápas dospěl do prodloužení. Tentokrát měly Plameny zápas skvěle rozehraný a po devíti minutách vedly o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že dnes to takové drama nebude. Ovšem trutnovští hokejisté se dokázali vrátit do zápasu a před koncem srovnat. V prodloužení udělal hostujícím fanouškům radost rozhodující brankou Tomáš Střecha.

Hned v první minutě zápasu putoval na trestnou lavici Rašner, což dalo domácím šanci dobře vstoupit do utkání. Řehoř se ve výhodě Trutnova dostal do tempa, protože musel řešit pár střel, ovšem s tím neměl žádný problém. Z vedoucí branky se ale radovali hosté, protože po ubráněném oslabení se dostal do protiútoku Petr Beneš s Martinem Gregarem, který nepřihrával, ale kličkou do backhandu Jeschkeho překonal – 0:1.

V osmé minutě dostaly Plameny výhodu dvojnásobné přesilové hry, která trvala minutu a sedmačtyřicet sekund. Už to vypadalo, že ji žďárští hokejisté nevyužijí, ale po minutě a půl to přišlo. První bod za seniorský tým v kariéře si připsal Jaromír Pytlík, který přihrávkou mezi kruhy našel Pavla Staňka a ten Jeschkeho z mezikruží prostřelil – 0:2. V jedenácté minutě při závaru před Řehořem brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo, ovšem po poradě s hlavním rozhodčím branku neuznal a stav zůstal stejný. Snížit mohli trutnovští hokejisté v další přesilové hře, ale v ní Řehoře vůbec neohrozili.

Do druhé třetiny vstoupily Plameny s výhodou čtyř mužů na ledě proti třem, ale neprosadily se. Na druhé straně Trutnov snížil svou klasickou akcí. Vyhození z vlastní třetiny si totiž zpracoval Lukáš Kastner, který střelou k pravé tyči Řehoře prostřelil – 1:2. Domácí byli po snížení na koni, navíc měli k dispozici přesilovou hru, ale k vyrovnání to nevedlo a to ani v polovině zápasu ve dvojnásobné přesilové hře, kterou si Draci zahráli minutu a půl. Velkou šanci měl ke konci druhého dějství Luboš Kunstmüller, ovšem osamocený před Jeschkem zvýšit nedokázal.

Ve třetí třetině si domácí hned zkraje zahráli další přesilovou hru, ale v ní ještě vyrovnat nedokázali. Ovšem, že se dost možná půjde podruhé v této sérii do prodloužení rozhodl Trutnov osm minut před koncem základní hrací doby, když dorážku po střele Bezděka dorazil za brankovou čáru Jakub Tatar - 2:2.

A protože Draci nevyužili další přesilovou hru před koncem zápasu, rozhodovalo se opět až v nastaveném čase. V něm to bylo velké drama, Plameny ale Jeschkeho zaměstnávaly více. Minutu a půl před koncem prodloužení rozjásal stovku hostujících příznivců Tomáš Střecha, který při situaci jeden na jednoho překonal Jeschkeho - 2:3.

Plameny podruhé v řadě vyhrály v prodloužení a v neděli budou bojovat o postup do dalšího kola. Přijď jim k tomu na Bouchalky pomoci svými hlasivkami, budou to k poslednímu kroku potřebovat!

Aleš Půlpán
Aleš Půlpán (trenér HC BAK Trutnov):

„U nás je to poslední dobou stejný. Mrzí nás první třetina, kterou jsme prohráli 0:2, vraceli jsme se do zápasu, 1:0 jsme vyhráli druhou i třetí třetinu. Myslím si, že jsme byli ke konci druhé třetiny až do půlky třetí třetiny lepším týmem a měli jsme ten zápas rozhodnout. Těsně před koncem jsme měli gólové šance, které jsme neproměnili. V prodloužení rozhodla jedna šťastná střela, i když musím uznat, že prodloužení hráli hosté lépe. Série končí až v momentě, kdy jeden tým vyhraje čtyři zápasy a my se o to poperem. Dvakrát jsme prohráli v prodloužení, ta kvalita u nás je furt, teď jedeme do Žďáru jasně vyhrát a nevzdáme to."

Michal Konečný

„Začali jsme velice dobře, vedli jsme 2:0 a pak vůbec nevím proč jsme v té druhé třetině trochu polevili. Ve druhé třetině soupeř neměl co ztratit, semkli se, tlačili nás, ale výborně nás podržel brankář. Řekl bych, že nás v té chvíli domácí hodně tlačili, ale v prodloužení jsme měli ze hry více my, asi z kluků spadla taková nervozita, uvolnili se a zaslouženě jsme dali vítězný gól.“