N3, pátek 7.12.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havl.Brod ZNS - HBR
SKLH Žďár nad Sázavou: Kulich – Černohorský, Mikulík, Marek, Filip J., Zemchenkov, Budín – Filip M., Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Jindra, Tlačil, Bačo, Nagy, Nikolič, Vašíček
BK Havl.Brod: Král (32. Holata) – Nepokoj, Dvořák, Škareda, Vacík, Horák, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec
Branky a nahrávky: 11. Tlačil (Vlk, Marek), 29. Vojinovič (Filip J.), 32. Vlk (Vašíček, Černohorský), 59. Tlačil (Mikulík) – 4. Nepokoj (Petržilka), 39. Vaňous (Kerber), 41. Kulhánek (Hromádka, Holenda), 60. Kopic (Hromádka, Nepokoj), 62. Dvořák (Kopic, Švec) . Rozhodčí: Pokorný - Zídek, Kotrba. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30:56 (13:8, 11:20, 6:25, 0:3). Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4 - 0:1.
Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U — Žďárští junioři dnes na Bouchalkách odehráli napínavý zápas proti Bruslařům z Havlíčkova Brodu. Dramatickou přestřelku nakonec v prodloužení ukončili právě hosté zvítězili v poměru 4:5.

Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté z Kotliny. V čase 3:43 dostal Martin Nepokoj krásný pas od modré čáry a střelou z vrcholku levého kruhu se trefil mezi Kulichovy betony. V šesté minutě mohl domácí Tlačil po Nagyově přihrávce zakončit do odkryté brány, ale netrefil. Na konci desáté minuty přišlo vyloučení na straně hostujícího týmu. Hru Havlíčkova Brodu v šesti potrestal v čase 10:55 Jan Tlačil, když se z pravé strany brány trefil ke vzdálenější tyči. V 15. minutě dostaly domácí Plameny možnost skórovat v přesilové hře pěti proti třem, ale i přes vyžádaný oddechový čas nedokázaly početní výhodu využít. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:1.

Ze začátku prostřední dvacetiminutovky se hosté dostali do několika slibných šancí, ovšem žádná gólem neskončila. V čase 28:51 naskočil do hry Pavle Vojinovič a ve středním pásmu dostal přesnou přihrávku. V samostatném úniku naznačil kličku, čímž si položil hostujícího brankáře na led, a bez problému puk poslal za jeho pravý beton. V polovině 32. minuty přišla další rána pro hosty, když si domácí útočník Zbyněk Vlk nabruslil podél pravého mantinelu do útočné třetiny, prohodil puk mezi nohama havlíčkobrodského obránce a zavěsil nad Králův levý beton. V tom samém čase došlo ke střídání brankářů hostujícího týmu a do brány nastoupil Holata. V čase 38:50 snížili Bruslaři zásluhou Pavla Vaňouse, který se u brankoviště dostal k odraženému puku a poslal ho za Kulichova záda. Po závěrečné siréně odcházeli do šaten spokojenější hokejisté domácího celku.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté, když v čase 40:28 potrestal nepozornost žďárské obrany Tomáš Kulhánek a srovnal skóre na 3:3. Když už to vypadalo, že se stav do konce základní hrací doby nezmění, přišla dramatická poslední minuta. Minutu a pět vteřin před koncem se kapitán Plamenů Jan Tlačil trefil z pravé strany brány. O půl minuty později byl Holata odvolán na střídačku a havlíčkobrodští hokejisté zkusili hru v šesti, která se jim pouhých jedenáct vteřin před koncem vyplatila. Marek Kopic zkusil na poslední chvíli střelu z levého kruhu a puk přeci jen zapadl pod pravou ruku domácího gólmana.

Utkání tedy muselo pokračovat prodloužením. V tom měli větší štěstí hosté a v čase 61:48 rozhodl o vítězi Adam Dvořák, když se skvěle zorientoval v chumlu před Kulichem a doklepl puk za jeho záda. Plameny si tedy z dnešního derby připisují do tabulky jeden bod.