5., neděle 16.9.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - EC RB Salzburg ZNS - RBS
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Černohorský, Mikulík, Filip, Klodner, Klusáček, Budín – Filip, Konečný, Vojinovič, Vlk, Jedlička, Pětník, Malenovský, Tlačil, Kavický, Puczek, Nikolič, Vašíček
EC RB Salzburg: Kristiansen – Menner, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Eliaš, Voght, Myklukha, Polegoshko, Lindner, Maier, Harnisch, Hengemüller, Peterka
Branky a nahrávky: 2. Nikolič (Tlačil, Konečný), 10. Tlačil (Vašíček, Klodner), 24. Tlačil (Klodner, Konečný), 26. Vojinovič (Vašíček), 48. Puczek (Nikolič, Klodner), 56. Klusáček (Jedlička, Filip), rozh. náj. Mikluík – 1. Peterka (Eham, Hede), 33. Polegoshko (Harnisch, Nyman). Rozhodčí: Skopal – Kotlík, Roupec. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 39:29 (17:6, 8:14, 12:6 - 2:3). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
T E L Č - Žďárští junioři předvedli dnes vynikající výkon a zahraničního účastníka DHL extraligy a jednoho z favoritů, rakouský EC Red Bull Salzburg přehráli výrazným rozdílem. Navíc si připsali i čtvrtý bonusový bod za vítězství v samostatných nájezdech.

Do utkání vstoupili lépe hosté z Rakouska a již po čtyřiceti sekundách se ujali vedení, když skóre otevřel hráč s českým příjmením John Jason Peterka - 0:1. Ovšem již o minutu později zařídil Žďáru vyrovnání Jakub Nikolič, po nahrávkách Tlačila a Konečného - 1:1. Plameny měly herně navrch, což vyústilo ve vyloučení na straně Salzburgu. S nabídnutou početní výhodou si žďárští junioři poradili výtečně a Jan Tlačil s asistencí Vašíčka a Klodnera poslal svůj tým do vedení - 2:1. Další přesilové hry, po jedné na obou stranách, ke změně skóre v první třetině nevedly.

Avšak v úvodu prostřední části hry již opět Plameny trestaly a znovu to byl Jan Tlačil, kdo využil přesilovou hru, přihrávali Klodner a Konečný - 3:1. Ve 26. minutě bylo ještě veseleji pro domácí, když čtvrtou branku přidal po Vašíčkově nahrávce Pavel Vojinovič - 4:1. Určité zdramatizování a návrat Rakušanů do zápasu zařídil ve 33. minutě Vladislav Polegoshko - 4:2. Salzburg mohl v závěru druhé periody snížit na rozdíl jediné branky v přesilové hře, ale domácí se ubránili.

Naopak Plameny přidaly ve třetí dvacetiminutovce další dvě branky a definitivně tak zlomily odpor soupeře. Pátým gólem přispěl ve 48. minutě Jiří Puczek za asistence Nikoliče a Klodnera - 5:2. Brankový účet základní hrací doby v 56. minutě uzavřel Daniel Klusáček, kterému nahrávali Jedlička s Filipem - 6:2.

Nadstavbová část přinesla bezbrankové prodloužení a tak přišel na řadu penaltový rozstřel, ve kterém byli znovu úspěšnější mladí hokejisté z Vysočiny, když rozhodujíc nájezd proměnil Matěj Mikulík a zařídil tím i čtvrtý bod pro Žďár.