15., čtvrtek 15.11.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Tábor ZNS - TAB
SKLH Žďár nad Sázavou: Kadlc (57. Havlík) – Macek, Beran, Pecka, Sochor, Pelikán – Valkoun, Procházka, Kotrba, Elis, Bačkovský, Bandy, Brúha, Bačo, Doležal, Staněk
Tábor: Šmelko (Korytar) – A. Kofroň, Herda, Šťastný, Janda – Eremiáš, Blengino, Mareš, Nevšímal, A. Kofroň, Čančura, Cháb, Polák, Matašovský, Vylít, Zátopek, Suchan, Vaněk, Kundrát
Branky a nahrávky: 9. Bačo (Macek), 10. Staněk (Valkoun) – 1. Kundrát (Nevšímal), 9. Vaněk (Cháb), 20. Matašovský (Cháb), 23. Suchan (Blengino), 52. Matašovský (Cháb), 53. Kofroň, 58. Janda, 59. Eremiáš (Kundrát), rozh. náj. Janda. Rozhodčí: Vrba – Klouda, Kučera. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 38:33 (18:9, 7:9, 13:14 - 0:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:8.
Ž Ď Á R  N A D  S Á Z A V O U — Velice důležitý duel o záchranu dorostenecké extraligy žďárští mladíci nezvládli a prohráli vysoko 2:8. Zejména ve třetí třetině svěřenci Martina Nečase přestali stíhat. Bohužel ani v nadstavbě a v nájezdech se Plamenům nepodařilo získat ani bod.

Důležité utkání nezačalo pro domácí vůbec dobře, protože hned v první minutě se dostal do úniku Martin Kundrát a prostřelil Kadlce - 0:1. Plamenům se podařilo vyrovnat, když přesnou ránu vypálil Robert Bačo - 1:1. Jenže ihned po vhazování se po šesti sekundách dostal Tábor znovu do přečíslení a odkrytou branku neodmítl Kryštof Vaněk - 1:2. Vedení Táboru ale vydržel půl minutu, pak srovnal Matyáš Staněk - 2:2. To bylo ale ze strany domácích vše. Ještě před sirénou dostal Kohouty do vedení přesnou ránou z mezikruží Marek Matašovský - 2:3.

Krátce po začátku druhé třetiny se Tábor dostal do trháku. Dorážku po střele Blengina zužitkoval Jaroslav Suchan - 2:4. V průběhu druhého dějství si Tábor vytvářel více šancí, ačkoliv ze strany domácích měl jednu velikou Doležal. Jenže Šmelko si vyjel a vyrazil puk ramenem.

Ve třetím dějství měl velkou šanci snížit Bačo, jenž trefil svou střelou tyčku. Pak už ale úřadovali hosté. Marek Matašovský dostal přihrávku před branku a neměl problém prostřelit Kadlce - 5:2. Okamžitě po vhazování se dostal za obranu Adam Kofroň a přidal další branku - 6:2. Debakl navýšil Marek Janda, jenž vjel do útočného pásma a střelou mezi betony vyhnal Kadlce z branky - 7:2. Havlík se v brance ani neohřál a také inkasoval, když přečíslení zakončil Adam Eremiáš - 8:2.

V nadstavbě měly oba celky po jedné šanci. Nejprve měl velkou šanci Janda, ale Havlík vyjel a hostujícího hráče vychytal. Před koncem nadstavby mohl rozhodnout Staněk, ale vychytal ho Šmelko. V nájezdech se trefili pouze hosté, rozhodující nájezd proměnil Martin Janda.