„Měl jsem to na hokejce…,“ litoval nevyužité šance na vyrovnání Petr Beneš

Zveřejněno 23.01.2017 | Barbora Hronková
M O R A V S K É   B U D Ě J O V I C E – V sobotu se Plameny vydaly do Moravských Budějovic, aby bojovaly o další bodový zisk. To se jim bohužel ani po dobrém výkonu a urputném boji nepodařilo, duel skončil 2:1 pro domácí Žihadla. Celé utkání nám blíže okomentoval žďárský obránce Petr Beneš.

První třetina začala svižně. První gól se podařil vstřelit Plamenům a to v šesté minutě. Následovala spousta šancí na obou stranách a ve dvanácté minutě bylo srovnáno. Druhá část měla opět rychlý začátek, protože již ve 37. vteřině vstřelili domácí druhou branku a strhli utkání na svoji stranu. A stav 2:1 se na tabuli už nezměnil a zůstal svítit po zbývajících necelých čtyřicet minut.

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Je tady malý hřiště, soupeř tu umí hrát. Bylo nám jasné, že na nás vlítne. My jsme na to chtěli co nejdřív reagovat a nenechat se nějak zatlačit, jakžtakž se nám to dařilo. I když jsme šance měli, gólman chytal fantasticky, protože těch gólovek, co pochytal, bylo neskutečné množství. Na druhou stranu, soupeř měl velké šance taky a u nás to zase výborně pochytal Milan Řehoř. Byl to hodně vyrovnaný zápas a rozhodly podle mě přesilovky. Dneska jsme je nesehráli dobře, bylo tam málo střel, málo hráčů před bránou, prostě to bylo špatné z naší strany,“ popisuje podrobně dojmy ze zápasu Petr Beneš.

Třetí třetina sice pro hosty znamenala značné množství šancí a vybojovaných příležitostí, ale žádná z nich se jim nepodařila proměnit. U jedné z těch hodně nadějných byl právě Petr: Tam mi to Paty (Lukáš Paták - pozn. redakce) hezky dal, šlo mi to trošku pod nohy. Snažil jsem se to co nejdřív dát nahoru, bohužel jsem gólmana trefil do ramene. Měl jsem to na hokejce, škoda…“

Jedním z rozhodujících faktorů byly i výkony brankařů na obou stranách. Na bránu se střílelo celkem 84 krát, ale oba předvedli neskutečné výkony. Dneska ti gólmani čarovali na obou stranách a tomu utkání dominovali,“ chválí výkony obou maskovaných mužů žďárský obránce.

Ani Petr to na ledě neměl lehké. Po kratší pauze, kdy byl nemocný, ho zastihlo i zranění a proto se na led nějakou dobu nedostal. Jak vypadá jeho stav teď? No není to úplně stoprocentní, chřipka mě už tak nějak pomalu opouští, ale ve čtvrtek jsem si natáhl přitahovač. Jde to s tím hrát, kluci jsou marodný a chtěl jsem to zkusit. Byl jsem přesvědčený o tom, že můžu týmu pomoct, kdybych věděl, že budu přítěží, tak bych do toho nešel. Snažil jsem se hrát jednoduše, nekomplikovat to a doufám, že jsem splnil nějak to, co se ode mě čekalo.“

A jak je ve Žďáře zvykem, na výkony hokejistů se přijela podívat i skupinka věrných fanoušků, která svůj tým podporovala celý zápas. A hokejisté jim vyjadřují svůj dík:Chtěl bych jim poděkovat za atmosféru - připadali jsme si jako bychom hráli doma, takže velký dík a klobouk dolů před nimi. Fandili až do poslední vteřiny, kdy viděli, že jsme se snažili do té poslední chvíle, že jsme tam nechali všechno. Děkujeme za jejich podporu.“

Ve středu přijedou na žďárské Bouchalky hokejisté z Písku. Vzájemná bilance těchto dvou soupeřů činí 2:1 pro Žďár a navíc utkání je to domácí, takže by se Plameny měly předvést před svými diváky a fanoušky a ukázat jim to, jak umí vítězit. Koneckonců, pro upevnění pozice v elitní čtyřce by to bylo víc než potřebné. Každopádně musíme vyhrát. Chtěli jsme vyhrát už tady a tu čtyřku si nějak hlídat, ale nepodařilo se, takže musíme doma ten Písek porazit. Uděláme pro to všechno,“ dodává na závěr rozhovoru Petr Beneš. I vy si udělejte čas a přijďte Plameny podpořit v co největším počtu!