Snaha a práce na sobě se hráčům nedá upřít, je rád kouč MD Jiří Šejba

Zveřejněno 10.11.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Mladší dorostenci vstupovali do této soutěže s hlavním cílem a to zachránit extraligu i pro další rok. Pod vedením Jiřího Šejby si zatím nevede špatně a z osmého místa vyhlíží desetibodový náskok na poslední Letňany. Na postup mezi čtyřku nejlepších už žďárští mladíci myslet nemohou, ale na páté místo ztrácejí pouhé tři body. Už jen pět kol schází ke konci základní části vyrovnané skupiny Střed.

Foto: Petr Nedvěd

Před sezonou se hodně hovořilo o tom, že letošní sezona bude pro mladší dorostence více než náročná. A to se potvrdilo, ačkoliv hned v prvních dvou zápasech mladší dorostenci bodovali a nechybělo moc, aby obě utkání vyhráli. "Cílem je udržet extraligovou příslušnost a s tím jsme i do sezony šli. Držíme se blízko poloviny tabulky, což je dobré," říká kouč Jiří Šejba. Nejpovedenější víkend zažili svěřenci Jiřího Šejby na konci září, kdy dokázali doma porazit Havlíčkův Brod a posléze i lídra celé skupiny Hradec Králové. "Musím říct, že výsledky nejsou zase tak skvělé, ale snaha a práce na sobě se hráčům nedá vůbec upřít."

Na poslední Letňany a tedy záchranu extraligy mají žďárští mladíci náskok deseti bodů, což je určitě do zbytku sezony dobrý základ. "Tým je spolu chvíli, máme tu nové hráče, které jsme moc neznali, ale kluci jsou pracovití a věřím, že se budeme zlepšovat," podotýká Jiří Šejba.

MLADŠÍ DOROSTENCI V REPREZENTACI

Pozvánku do reprezentační šestnáctky dostali i dva mladší dorostenci hájící barvy Plamenů. Jakub Konečný, jenž během třinácti zápasů nasbíral 18 kanadských bodů a další útočník Jiří Puczek, který nastřílel 12 gólů a k tomu přidal 5 asistencí, obléknou český reprezentační dres ve třech zápasech proti Švýcarsku. Kemp se koná v Klášterci nad Ohří od 7. listopadu do 12. listopadu. První utkání čeští mladíci sehrají v pátek. Nejen pro českou reprezentaci ve Žďáře vyrůstají hokejisté. Už dříve Plameny vyslaly do reprezentace Slovinska Žana Primožiče, teď byl povolán do reprezentace Slovenska Robert Bačo.

STATISTIKY PO 13 ZÁPASECH
Body15
Doma8
Venku7
Střely na branku/zápas30
Střely na branku proti/zápas38
Počet přesilových her47
Přesilovkových gólů6
Využití přesilovek12,77%
Počet oslabení52
Inkasovaných branek v oslabení9
Úspěšnost v oslabení82,69%
Vstřelené branky v oslabení4