Play-off klepe na dveře. Nalaďte se u videoklipu a zjistěte co vás zajímá

Zveřejněno 18.02.2018 | Redakce
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Do startu vrcholné části sezony už zbývá jen něco málo přes jeden týden! Nejen žďárští hokejisté, ale i vy fanoušci se musíte patřičně připravit na vyrovnané a nervydrásající boje. Naladit se již teď můžete naším klipem, jenž vznikl ve spolupráci s NinetyTwo Productions. Vtáhne vás do atmosféry play-off, ale pokud si budete všímat detailů, tak i pobaví. Hokejisté, klub, fanoušci i celé město do toho jdou společně za Žďár!

ROZPIS PRVNÍHO KOLA
sobota 3.3. 2018 - 17:30 1. OF - SKLH vs. (soupeř)
pondělí 5.3. 2018 - 18:00 2. OF - (soupeř) vs. SKLH
středa 7.3. 2018 - 18:00 3. OF - SKLH vs. (soupeř)
pátek 9.3. 2018 - 18:00 příp. 4. OF - (soupeř) vs. SKLH
neděle 11.3. 2018 - 17:30 příp. 5. OF - SKLH vs. (soupeř)

Play-off je o emocích

Od návratu do druhé hokejové ligy před deseti lety, ještě nikdy nechyběl SKLH v závěrečných vyřazovacích bojích. A ani letos nebudou hokejoví příznivci v našem městě ochuzeni o tento zážitek z vrcholné části sezóny, která každoročně přináší dramatické zápasy v elektrizující atmosféře, spoustu napětí, vzrušení, radost i smutek, kdy město „hoří hokejem“.

Největší euforii asi zažili fanoušci Plamenů před dvěma lety, kdy žďárští hokejisté dokázali ve čtvrtfinále vyřadit favorizovaný Kolín, jenž tehdy vyhrál základní část soutěže. Naopak kruté zklamání mají příznivci hokeje pod Zelenou horou ještě v živé paměti z loňského play-off. Před dvěma a půl tisíci diváky na Bouchalkách, ukončila sérii s největším rivalem Havlíčkovým Brodem vyrovnávací branka soupeře 11 sekund před koncem třetí třetiny a následná porážka v prodloužení. Tuhle hořkou pilulku budou chtít letos žďárští hokejisté nahradit co nejvíce sladkými a radostnými okamžiky.

Jak se letos hraje…?

Letošní play-off se ve skupinách Střed a Západ hraje ve třech kolech (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále). Na rozdíl od loňského ročníku, bude letos první kolo hrané v rámci skupiny a na tři vítězné zápasy. To znamená, že vítěz naší skupiny Střed se utká s osmým atd. Plameny se střetnou s někým z trojice Nymburk, Klatovy nebo České Budějovice. Více o tom, kdo z těchto tří to bude, může napovědět již sobotní kolo, ale pravděpodobně bude jasno až po posledních zápasech, které jsou na programu ve středu 28. února.

Od čtvrtfinále se propojí skupiny Střed a Západ a týmy budou nasazovány tak, že nejlepší ze skupiny Střed se utká s nejhorším týmem západní divize a opačně atd. Každé kolo se hraje na tři vítězná utkání, přičemž lepší tým po základní části hraje první, třetí a případný pátý zápas na domácím stadionu. Pro Plameny to znamená, že pokud neztratí druhou příčku, budou v případě postupu do dalšího kola opět začínat na domácím ledě.

V případě, že zápas skončí nerozhodným výsledkem, hraje se desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři, pokud nebude stále znám vítěz, rozhodnou samostatné nájezdy. Skupina Východ hraje předkolo a následné play-off celé samostatně. Vítězové semifinále (Střed a Západ) a vítěz finále (Východ) se zúčastní kvalifikace o WSM ligu, která se hraje tabulkově systémem každý s každým doma/venku. Do WSM ligy postoupí vítěz kvalifikace.

Vstupenky

Ceny vstupenek na první kolo play-off budou ve stejné výši jako na základní část (60,- Kč). Na play-off neplatí sezónní vstupenky "PERMANENTKA". Naopak v platnosti zůstávají desetizápasové vstupenky "TEN". Předprodej vstupenek bude vždy oznámen, ale předpokládá se, že bude zahájen vždy nejpozději den před konáním zápasu.