Mládež má za sebou první zápasy nového kalendářního roku, v nichž se jim dařilo

Zveřejněno 09.01.2023 | Anna Daňsová
Mládežnické kategorie zahájily první lednový týden roku 2023 dobře, hned v úterý si připsalo vítězství áčko starších žáků, na nějž pak navázali také “deváťáci” a dorost. Áčko starších žáků navíc v sobotu přidalo vysokou výhru v Kroměříži. Béčko starších žáků zapsalo remízu, naopak mladší žáci schytali debakl 3:17.

Dorost

Sobota 7. ledna 2023 Dorostenci přivítali v sobotu dopoledne na Bouchalkách Kutnou Horu. Plamínci vstoupili do zápasu dobře, byli aktivnější, bohužel se nepodařilo žádnou z šancí proměnit, a tak byl stav po první třetině 0:0. Hned na začátku druhé části se žďárským dorostencům podařilo vstřelit branku na 1:0, ale hosté hned o minutu později odpověděli vyrovnávacím gólem. Zápas byl i přes nízký počet vstřelených branek zajímavý, neboť se hrálo důrazně, žďárští hokejisté měli v průběhu trochu více ze hry. Přesto se ale nedokázali gólově prosadit, vyrovnaný stav tak trval až do 60. minuty, v níž Plamínci 21 sekund před koncem třetí třetiny vstřelili gól na 2:1 a rozhodli o výsledku utkání. Skvělým výkonem se prezentoval ve žďárské brance Dominik Novák, který své spoluhráče v několika situacích podržel, vychytal soupeře při nařízeném trestném střílení a významně tak přispěl k zisku všech bodů. K výkonu svých svěřenců se vyjádřil také trenér František Dočekal. „Konečně se nám povedl odehrát zase kvalitní a vyrovnaný zápas, v němž jsme se mohli opřít o dobrý výkon brankáře. Ke konci zápasu jsme zvyšovali tlak, kluci chtěli vyhrát za každou cenu, což se nakonec podařilo,” hodnotil solidní představení svých svěřenců Dočekal.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Sršni Kutná Hora 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Slavíček, 60. Lédl (Slavíček) - 22. Hruboš.

9. třída

Pátek 6. ledna 2023
„Deváťáci” v pátek na Bouchalkách přivítali Chrudim, s níž sehráli velmi zajímavé utkání. V první třetině hostující tým udržel bezbrankové skóre, to ale žďárští hokejisté změnili ve druhé části, kde se hned dvakrát trefil Jakub Řehoř a zajistil Plamínkům dvoubrankové vedení. Ve třetí třetině pak žďárští dokázali udržet pro brankáře Ondru Holého čisté konto a pouze upravili skóre v 59. minutě na konečných 3:0 a zaslouženě tak zapsali vítězství za velmi poctivý výkon podpořený skvělým Ondrou Holým v brance.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Chrudim 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Řehoř (Teml M.), 38. Řehoř (Němec, Teml M.), 59. Klíma (Řehoř).

Neděle 8. ledna 2023
V nedělním utkání na domácím ledě devátá třída přivítala Trutnov, s nímž dlouho hrála vyrovnaný zápas. Hned v 6. minutě otevřel skóre Jakub Řehoř, ale hosté o 13 sekund později odpověděli vyrovnávacím gólem na 1:1. Žďárští hokejisté pak ještě dvakrát vedli, ale soupeř v obou případech vyrovnal, takže druhá třetina skončila nerozhodně 3:3. Ve třetí třetině ale domácí tým již definitivně překlopil vývoj zápasu na svoji stranu, vstřelil postupně tři branky, na něž už hostující nedokázali ani jednou odpovědět, a tak všechny body zůstaly na Bouchalkách. Podobně jako s Chrudimí předvedli Plamínci i proti Trutnovu poctivý a srdnatý výkon se spolehlivým Nejedlým v bráně, za zmínku stojí také 4 góly o dva roky mladšího Jakuba Řehoře. Za vydařený víkend své svěřence chválil také trenér Vojtěch Šír, který ocenil právě poctivý výkon všech hráčů.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Trutnov 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Řehoř (Teml M.), 10. Němec (Schneider), 32. Řehoř (Klíma), 42. Řehoř (Marek), 57. Schneider (Němec), 57. Řehoř (Teml M.) - 6. Bárta (Kolbe), 27. Vlček V. (Dufek, Smékal), 34. Kolbe (Vlček J.).

Starší žáci A

Úterý 3. ledna 2023 Áčko starších žáků zahájilo nový kalendářní rok parádně. V úterý na domácím ledě svěřenci Milana Řehoře přivítali Techniku Brno, proti které se v první třetině ještě dostávali do tempa, od druhé části ale začali soupeře přebruslovat a také kombinačně Techniku přehrávali, a tak si nakonec připsali vítězství 5:1. Výborný výkon předvedl v bráně Ondra Holý.

SKLH Žďár nad Sázavou - Technika Hockey Brno 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Marek (Řehoř), 31. Lorenc (Řehoř), 31. Řehoř (Lorenc), 49. Pavelka (Klíma), 59. Klíma (Teml M.) - 56. Smrčka.

Sobota 7. ledna 2023
Také druhé útkání nového roku se áčku starších žáků povedlo, stejně jako “deváťáci”, i oni zapsali vítězství v obou svých zápasech. V Kroměříži áčko starších žáků suverénně přehrálo domácí tým v poměru 13:4 a může tak být se svými výkony na počátku roku 2023 spokojeno.

HK Kroměříž - SKLH Žďár nad Sázavou 4:13 (1:5, 2:5, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Kluzák (Vrbecký), 35. Maček (Marcoň), 40. Jarka (Zbořil, Maček), 41. Kluzák - 5. Teml M. (Řehoř), 7. Klíma, 10. Lorenc (Stoček), 11. Řehoř (Teml M.), 18. Klíma (Řehoř, Teml M.), 23. Řehoř (Teml M.), 31. Řehoř (Klíma), 32. Lorenc, 34. Teml M. (Řehoř), 35. Teml M. (Lorenc), 46. Lorenc (Pavelka), 47. Teml M. (Řehoř), 49. Klíma (Řehoř, Teml M.).

Starší žáci B

V sobotním utkání proti Pelhřimovu béčko starších žáků předvedlo velmi bojovný výkon, který stačil na remízu 6:6, a to i přes to, že před vstupem do třetí třetiny domácí prohrávali o dva góly. Nakonec se povedlo díky brankám z 52. a 56. minuty stav zápasu Plamínkům vyrovnat. Po průběhu utkání je remíza zcela zasloužená pro oba celky a pokud se Plamínkům podaří zlepšit pohyb v příštích zápasech, mohou pomýšlet i na vítězství.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lední medvědi Pelhřimov 6:6 (2:3, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Bukáček (Benc, Lupoměch), 5. Bukáček (Lupoměch), 28. Benc, 29. Dostál (Špaček, Krčál), 52. Marek, 56. Lupoměch (Marek) - 7. Zukal (Kohn), 15. Zukal (Krejčí), 20. Zukal (Novák), 23. Krejčí, 36. Kohn (Matějů), 40. Kohn (Kněžíček).

Mladší žáci

To mladším žákům se sobotní utkání s Pelhřimovem příliš nevydařilo. První dvě třetiny byli Plamínci ve všech ohledech horší než soupeř, který si s nimi na ledě mohl dělat, co chtěl. Do třetí třetiny se sice domácímu celku povedlo trochu zlepšit výkon, to už ale nemohlo na výsledku zápasu nic změnit, a tak žďárští utržili vysokou porážku 3:17.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lední medvědi Pelhřimov 3:17 (1:8, 1:6, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Kratochvílová (Mach), 31. Pelán (Pavelka, Říčan), 44. Matoušek (Dostál, Říčan) - 6. Hudek, 8. Mareš (Konečný), 9. Med Pa. (Hudek), 10. Laštovička (David), 12. David (Mareš), 12. Mareš (Konečný, Čečák), 17. Bečka (David), 20. Mazač (Mareš, Žáček), 21. Med Pe. (Bečka), 22. Mareš (Žáček), 23. Hudek (Mareš), 28. Bečka (David), 32. Bečka (David), 37. Bečka (David), 44. Bečka (David), 45. David (Bečka), 60. Mareš (Mazač).