Martin Lojek okomentoval sobotní úspěšný zápas, ale museli jsme na něj stát frontu

Zveřejněno 15.12.2015 | Barbora Hronková
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V sobotu se domácí Plameny utkaly s borci z Děčína. Počet gólů byl vysoký, padlo jich rovných patnáct. Z toho dvanáct do brány hostů. Plameny svou sobotní výhrou zaslouženě získaly tři body a poslaly zdeptané hosty domů s výpraskem. Zápas nám detailněji přiblížila a okomentovala nová obranná posila Martin Lojek.

Gól, gól a znovu gól. Tak by se dal stručně přiblížit sobotní duel. Co Plameny napálily směrem k brance, to tam většinou padlo. Na druhou stranu byly všechny góly velice pohledné. Už v prvních deseti minutách zápasu, dokázala žďárská skvadra odskočit o tři góly (3:0) a tím pádem si vytvořit potřebný náskok. I když dokázali děčínští hráči vstřelit ještě v první třetině gól, kterým snížili stav utkání, (3:1) tak Plameny téměř vzápětí zařídili jasnou odpověď a opět utekli o gól (4:1). „Byl to super zápas, vyhráli jsme a to je důležité. Ze začátku to nebylo nic moc, ale pak jsme se rozehráli a dotáhli jsme to až do konce,“ řekl k zápasu Martin Lojek.

Druhá třetina měla podobný scénář, jako ta první. Žďár opět vstřelil v rozmezí deseti minut tři branky (7:1) a hosté dali jednu (7:2). Nicméně tentokrát na toto Plameny zareagovaly tak, že přidaly ne jeden, ale rovnou dva góly (9:2). Třetí třetina začala poněkud zrychla, stačilo 36 vteřin a Plameny zvládly zdolat branku hostí podesáté! I když tentokrát stihli Děčínští snížit stav rychleji, (10:3) na domácí to už stačit nemohlo, a byla to pouhá korekce výsledku. Ke konci utkání mohli fanoušci vidět ještě dvě branky, z toho jedno trestné střílení, které proměnila hvězda zápasu Petr Štěpánek.

Posila Plamenů, bek Martin Lojek, se také ihned angažovala a šestý gól domácích patří právě jemu, když od modré lajny dělovkou propálil všechno, co před ním stálo a kotouč se zastavil až v síti. A tak jsme se ho zeptali na jeho hokejovou praxi. „Zkušenosti mám, už nejsem žádný mladý kluk. Je mi třicet let a nějaký zážitky z extraligy a z Ameriky tady určitě jsou. A teď to tady můžu aspoň zúročit,“ odpověděl Martin, na jehož rozhovor jsme se samozřejmě hodně těšili a museli jsme si na něj vystát frontu mezi dalšími novináři. Zápas s Děčínem byl pro něj první zápas a jeho gól jen dokazuje jeho zkušenosti. Fanoušků v sobotu přišlo opravdu mnoho, protože se nikdo nemohl dočkat, až uvidí právě Martina, který „zvedl morálku“ celému stadionu!

Martin Lojek prožil velmi bohatou historii, co se týče hokejových klubů. Jako žďárský odchovanec začínal a dostal se až do NHL, poté hrál extraligu v Třinci, kde získal i mistrovský titul, zahrál si také v národním týmu. A teď zakotvil ve svém mateřském klubu. Co ho k tomu vedlo? „Já jsem se nerozhodl vrátit, ale nastala taková situace, kdy jsem nemohl nic sehnat. Proto jsem si řekl, že je nejvyšší čas zase hrát. Tak jsem se dohodl s panem Šimonem a teď budu hrát tady za Žďár,“ popsala svoji situaci žďárská posila.

Museli jsme se také zeptat na to, jak dlouho a jestli zde Martin plánuje zůstat. Přeci jen posila takového kalibru se hodí vždy a všichni bychom byli rádi, kdyby Martin hrál za Plameny delší dobu. Odpověď na tuto otázku zcela jistě fanoušky potěší. „Je možné, že tu zůstanu hrát až do konce sezóny. Záleží na tom, jestli se někdo ozve, ale sezónu bych tady klidně dohrál. A kdyby bylo víc takovýchto zápasů, tak by to vůbec nebylo špatné,“ odpověděl s úsměvem Martin.

Ve středu 16. 12. vyjedou Plameny na cestu do Nymburku. S tím Žďár minulý zápas remizoval, ale nakonec vyhrál v prodloužení 4:3. Tak doufejme, že další zápas bude pátou výhrou v řadě a přivezou se odtud důležité body. Proto přejeme Plamenům hodně štěstí!