Kdybych to nedal, tak odložím hokejky, směje se po první trefě Ondřej Kovářů

Zveřejněno 30.10.2017 | @krasny_ondrej
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dlouho si na první trefu počkal. Ondřej Kovářů využil ve druhé třetině přesilovou hru a tím získal pro Plameny pohodlné vedení 4:1, čímž ukončil svůj střelecký půst. Společně s Tomášem Střechou si vyzkoušeli přesilovkovou formaci s novou posilou Ondřejem Stehlíkem a evidentně jim jejich souhra sedla, což bylo vidět i na ledě. Žďárský útočník mluvil o nepovedené první třetině a přiznal že v kabině byl trochu vítr.

V první třetině to vypadalo, jakoby se od předešlých zápasů nic nezměnilo. Čím vás soupeř zaskočil?
Byla opravdu špatná, hráli jsme jak blbci a nedělali jsme vůbec to, co jsme si řekli. Spíš jsme jen čekali na to, co oni udělají s námi. Nechodili jsme po nich a nechávali je hrát.

Znovu vás, stejně jako v Kolíně hodně podržel Milan Řehoř. Byl to základ k výhře?
Kdyby nám dali dva nebo tři góly během první třetiny, tak jsme se nemohli ničemu divit a hodně nás podržel. Musíme mu poděkovat.

Co se dělo v kabině o první přestávce?
Byl trochu vítr v kabině, museli jsme si k tomu něco říct. Konečně jsme začali jezdit, srážet se s nimi. Byl to úplně odlišný výkon.

Dnes jste si vyzkoušeli přesilovkou formaci s novou posilou Ondrou Stehlíkem a Tomášem Střechou. Vypracovali jste si spoustu šancí, takže vám spolupráce sedla?
Měli jsme spolu jeden trénink a to jsme přesilovky ani moc netrénovali, takže si myslím, že jsme si sedli. Snad to bude jenom lepší a lepší. Přesilovek bylo dost a mohli jsme jich využít i víc.

Ondřej Stehlík měl nejprve velkou šanci, ale kuriózně orazítkoval nejprve pravou tyčku a od ní se kotouč odrazil do levé. Puk si ale poté našel hokejku Ondřeje Kovářů, který ho pohotově dorazil do sítě. Foto: Pavlína Havelková

Ty jsi jednu z nich proměnil, když jsi dorazil puk potom, co Ondra Stehlík vymetl jednou střelou obě tyčky. Oddychl sis, že ti to tam spadlo?
Určitě ano, ale tohle by dal snad každý. Kdybych ani tohle nedal, tak odložím hokejky a už to radši hrát nebudu.

Proti Nymburku to byl o poznání lepší výkon. Co jste hlavně zlepšili?
Zase se vracíme k tomu, co jsme hráli dřív doma. Už to není to, co jsme předváděli třeba minulý týden s David Servisem, nebo předtím s Táborem. Vyvarovali jsme se výpadkům a takhle budeme chtít pokračovat i v dalších zápasech.

I přesto ale na závěr opět drama, i když to ve druhé třetině vypadalo jako jasný zápas…
Velký drama no… To beru trochu i na sebe, já jsem tam nedal velkou šanci při přečíslení za stavu 5:3, kdy jsem mohl definitivně rozhodnout a prakticky z brejku soupeř snížil. Ale trenér říkal, že se to stává i v extralize, tak jsem se tím trochu uklidnil. Pak jsme to ale vybojovali a jsme rádi za tři body.