Jaromír Pytlík nominován na MS U18 do Ruska! Jsem nesmírně šťastný, září

Zveřejněno 12.04.2018 | Ondřej Krásný
P R A H A - Šestnáctiletý útočník Jaromír Pytlík, jenž se stal v uplynulé sezóně jedním ze stavebních kamenů týmu Plamenů, se probojoval na mistrovství světa do 18 let, které bude hostit ruský Čeljabinsk a Magnitogorsk. Mladý reprezentant absolvoval přípravný kemp s národním týmem a dnes byla na tiskové konferenci odhalena nominace na světový šampionát, dva hráči však ještě tým opustí po přípravném utkání s Běloruskem. „Budu dělat všechno pro to, abych pomohl," hlásí Pytlík.

Foto: Petr Nedvěd

Útočník žďárských Plamenů si v letošní sezoně vedl opravdu znamenitě. V šestnácti letech se stal jedním z lídrů na ledě. Během celé sezony naskočil Jaromír Pytlík ve druhé lize do 33 utkání ve kterých nasbíral neskutečných 34 bodů, což je jednoduše bod na zápas. Svými výkony si vysloužil i angažmá v extraligových Vítkovicích, ve kterých nastoupil do sedmi soutěžních utkání. Dokázal už překonat jeden milník, když si připsal první branku v nejvyšší české soutěži. „To, že jsem měl možnost hrát za A tým bylo klíčové, protože jsem dospěl a posunul jsem se zase o dost dál," přiznává Jaromír Pytlík.

Teď má před sebou další cíl a to je mistrovství světa do 18 let. S Českou hokejovou reprezentací bude chtít uspět, český hokej to potřebuje. Letošní osmnáctka bude postavena například okolo chomutovského Lauka, jenž se zúčastnil i mistrovství světa dvacítek. Svými body by mohl pomáhat právě i Jaromír Pytlík. „Je to velká čest a udělám všechno pro to, abych týmu co nejvíce pomohl."

Ten netrpělivě vyhlížel dnešní třináctou hodinu, protože v tu dobu začala nominační tisková konference. David Bruk nominoval dohromady 25 hráčů, mezi nimiž byl i žďárský šestnáctiletý talent. „Jsem hrozně šťastný, že můžu být součástí týmu. Dva kluci ale ještě po přátelském zápase s Běloruskem odletí domů, takže jisté místo nemá nikdo," upozorňuje mladíček.

NOMINACE ČESKÉ HOKEJOVÉ REPREZENTACE NA MS U18
Brankáři:Lukáš Dostál, Daniel Dvořák, Kristián Kolář
Obrana:Jakub Adámek, David Aubrecht, Tomáš Dajčar, Vojtěch Doktor, Martin Haš, František Klejna, Zack Malík, Libor Zábranský
Útok:Matěj Blümel, Petr Čajka, Adam Gajarský, Jan Jeník, Vojtěch Kropáček, Michal Kvasnica, Jakub Lauko, Matěj Pekař, Karel Plášek, Jaromír Pytlík, Dominik Sklenář, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Michal Teplý

ZÁPASY ČESKÉHO TÝMU NA MS U18
Pátek, 20. dubna 16:30 hod.Slovensko — Česko
Sobota, 21. dubna 12:30 hod.Česko — Rusko
Pondělí, 23. dubna 12:30 hod.Česko — Francie
Úterý, 24. dubna 12:30 hod.Finsko — Česko