Bouchalky nabídnou další derby s velkým „D“! Spartakovci míří na žďárský led

Zveřejněno 27.11.2012 | jk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Poslední listopadová středa má na programu sedmnácté dějství základní části druhé ligy. Pátý celek skupiny Střed zavítá na kluziště svého velkého rivala, kde svede odvetnou bitvu. S nimi přijede také lídr hostujícího kádru Tomáš Plachý s 26 kanadskými body ze šestnácti odehraných klání! Pelhřimovští posíleni třízápasovou neporazitelností jedou pokořit další metu v podobě druhých Plamenů, které svými výkony drží sedmnáctibodový kapitán Jiří Plachý. Diváci se tedy mohou těšit mimo jiné i na souboj lídrů kanadského bodování svých celků, jmenovců Plachý vs. Plachý.
Pelhřimovu, pod vedením bývalého vynikajícího obránce Martina Melouna, se vstup do letošního ročníku příliš nevydařil. Musel skousnout tři porážky v řadě. Ale na první výhru přesto stálo počkat, protože přehrál lídra centrální divize Hodonín (4:3). Zlepšující se formu potvrdil Spartak hned v dalším utkání v Nymburku (5:6sn). A do konce první čtvrtiny soutěže stačili vybojovat ještě dalších šest bodů z pěti zápasů.

Právě v sedmém kole přivítali bojovní Spartakovci rozjíždějící se Plameny ze Žďáru nad Sázavou, který tehdy s tímto soupeřem chytil skvělou střeleckou formu a porazil rekordní výhrou svého velkého rivala z Vysočiny 2:7. V obrovském nasazení se k vynikajícímu výkonu vyburcovali Kaňka s Plachým, kteří do produktivity týmu přispěli čtyřmi kanadskými body!

Lodivod Plamenů Martin Sobotka tehdy vyzdvihl hlavně výkon brankáře Petra Opršala, který uhájil v první třetině stav 1:1, kdy Spartakovci svého soupeře přehrávali. Ale Žďár se obdivuhodně zvedl a díky oku lahodícím útočným akcím zápas ovládl. Martin Meloun byl zklamaný, že jeho svěřenci právě povedený začátek zápasu nevyužili. Jeho postěžování hovoří za vše: „Zápasy doma a venku jsou jako noc a den. Nevím čím to je, jestli nás něco svazuje… opravdu nevím…“.

Ale ve druhé čtvrtině letošního ročníku začali hráči z Pelhřimova napravovat svá počáteční zaváhání. Z dosavadních sedmi zápasů druhé čtvrtky už urvali čtrnáct bodů! Probojovali se na pátou příčku a nyní dýchají na záda Nymburku, na který ztrácejí pouze tři body. V minulém víkendovém střetnutí pohostili Lvy z Břeclavi, které vyprovodili čtyřgólovým obratem. V utkání se blýskli skvělou souhrou kapitán Martin Tecl s Tomášem Plachým, kteří byli u třech branek svého týmu a připsali si tři přesné zásahy a dvě asistence.

Spartak Pelhřimov zdobí hlavně výkony z venkovních kluzišť, na kterých vybojoval již pět výher, ale doma mu v těchto statistikách patří až sedmá pozice. Když rovnou polovinu zápasů na svém stadionu daroval soupeři. To napovídá, že nás čeká hodně zajímavé měření sil, protože naopak Žďár je doma takřka nedobytný. Po houževnatém výkonu zde urval vítězství pouze Hodonín díky svým přesilovým hrám.

K zajímavostem zápasu bude určitě patřit souboj dvou jmenovců. Na stranách obou soupeřů se proti sobě postaví lídři kanadského bodování svých celků. V týmu hostujícího Pelhřimova to bude Tomáš Plachý s průměrem 1,6 bodu na zápas a v dresu domácích Plamenů kapitán Jiří Plachý s bilancí 1,4 bodu na utkání.

K vidění budou také skvostní brankáři druhé ligy Jan Čekal (téměř 90% úspěšnost) v hostující kleci proti němu famózní Petr Opršal (88,7%) nebo vynikajícími statistikami pyšnící se Jiří Sláma (94,94%). A hlavně souboj sehraných dvojic Martina Tecla s Tomášem Plachým (společně 21 přesných zásahů!) versus Jiří Plachý s Michalem Kaňkou (dohromady 31 kanadských bodů!).

Komu z nich se bude více dařit a čí osobní příspěvek dopomůže k zisku cenných bodů do tabulky, uvidíme dnes večer v tradičním druholigovém derby Vysočiny. Pojďme společně podpořit Plameny a pomoct uhájit Bouchalky proti vetřelcům z jihu.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
8. kolo, 17.10.2012
TJ Spartak Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Kompletní program 17.kola:
Středa 28.11.2012
VSK Technika Brno – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 18:00
TJ SC Kolín – HC Moravské Budějovice 18:00
SKLH Žďár nad Sázavou – Spartak Pelhřimov 18:00
HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín 18:00
HC Chotěboř – NED Hockey Nymburk 18:00

Poslední výsledky Spartak Pelhřimov:
10. kolo Technika Brno – Pelhřimov 5:2
11. kolo Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:2p
12. kolo Jindřichův Hradec – Pelhřimov 4:7
13. kolo Hodonín – Pelhřimov 12:6
14. kolo Pelhřimov – Nymburk 5:1
15. kolo Chotěboř – Pelhřimov 3:4
16. kolo Pelhřimov – Břeclav 4:1

Prestižní duel vysočinského derby můžete navštívit v ochozech zimního stadionu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou ve středu 28. listopadu. Úvodní buly je plánováno na 18:00. Jestliže se nebudete moci zúčastnit tohoto napínavého představení, je pro Vás připraven onlajn přenos z dění na ledové ploše.

2.liga mužů - 17. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

28.11.2012

18:00

HC Lední Medvědi Pelhřimov