Zveřejněno 09.10.2012 | mk
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ani o uplynulém víkendu nevyšli žďárští mladíci z bojů o ligové body naprázdno. Velmi atraktivní duel viděli diváci na Bouchalkách v pátek večer, kdy starší dorost zdolal na nájezdy Třebíč. První body a hned debaklem jihlavské Dukly, si připsali starší žáci.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

JUNIOŘI

Juniorům opět nevyšel páteční zápas na ledě soupeře. V Kolíně žďárští mladíci ztratili dobře rozehrané utkání, ve kterém vedli po osmi minutách hry 1:3. Domácí však otočili zápas během pětiminutové přesilovky a nakonec zvítězili 6:4. Junioři tak byli jediní, ze všech kategorii, které se během uplynulého týdne s Kozly utkaly, kteří proti nim nezískali ani bod. Lépe to již vypadalo v neděli, alespoň co se výsledku týče. Plameny si s do té doby vedoucím týmem tabulky Velkými Popovicemi, poradily na domácím ledě 5:3. Nepřiměřenou tvrdost soupeře však odneslo několik hráčů nepříjemnými zraněními jako např. Škorpík a Ludvík.

5.kolo, pátek 5.10.2012
TJ SC Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou 6:4 (2:3,2:0,2:1)
Branky a nahrávky: 7 Vágner (Herwig), 17 Zumr (Richter, Vágner), 31 Vágner (Herwig, Topol), 34 Richter (Vágner), 47 Zumr (Vágner, Herwig,), 50 Pospíšil (Kadlec, Herwig,) – 3 Havel, 7 Peňáz (Ludvík), 8 Havel, 45 Fridrich (Peňáz, Havel)

6.kolo, neděle 7.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - TJ Slavoj Velké Popovice 5:3 (3:2,1:0,1:1)
Branky a nahrávky: 3 Fúzik, 10 Fúzik (Peňáz, Vítek), 14 Štěrba (Vítek), 33 Fúzik, 47 Peňáz (Fúzik) – 7 Bícha, 17 Vencovský (Vacek), 59 Bícha (Rod)

STARŠÍ DOROST

V již zmíněném dramatickém zápase proti Třebíči, dosáhli starší dorostenci potřetí za sebou stejného výsledku (3:2sn). Body zachraňovali opět na poslední chvíli. Tři minuty před koncem vyrovnával Skotar a v samostatných nájezdech rozhodl jedinou trefou Václav Půža, když brankář Martin Zelený nedal žádnému z třebíčských exekutorů šanci. Naopak nedělní duel ve Znojmě mladým Plamenům vůbec nevyšel. Orli dokázali rozhodnout zápas již v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Po bezbrankové druhé periodě, došlo v závěrečné části zápasu již jen ke korekci konečného výsledku. Znojmo se tak dotáhlo bodově na Žďár a vystřídalo jej na čele tabulky LSD.

SKLH Žďár nad Sázavou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2sn (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5.Skotar(Půža), 57.Skotar (Koláček), 61.Půža(SN) - 42.Tůma (Všetečka), 57.Juráň (Abrahám)

6.kolo, sobota 6.10.2012
HC JME Znojemští Orli - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (4:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10.Fruhwirt (Pěček), 14.Fruhwirt (Lander), 15.Fruhwirt (Kruckovič,Lander), 20.Lander (Kruckovič,Fruhwirt), 42.Horák (Hačecký) - 51.Machovec (Skotar), 53.Pazourek

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostenci měli tento týden na programu pouze jedno utkání. V Krkonoších se setkali s mixem Vrchlabí a Trutnova. Zápas byl dlouho vyrovnaný a teprve ve třetí třetině rozhodli hosté o zisku tří bodů. Upevnili si tím pozici na špici tabulky a jako jediní zástupci SKLH zatím dokázali v každém zápase bodovat.

HC Krkonoše - SKLH Žďár nad Sázavou 5:7 (1:1, 2:2, 2:4)
Branky a nahrávky: Nečas (Machala), Rozmarín (Šmída), Machala (Nečas, Kaut), Nečas (Machala, Machovec), Nečas (Kaut), Nečas (Machovec), Šmída (Rozmarín, Nečas)

STARŠÍ ŽÁCI

Ve třetím kole se konečně dočkali vítězství i starší žáci a hned z toho byl debakl. Svěřenci Jana Březiny nastříleli jihlavské Dukle 15 branek.

3.kolo, sobota 6.10.2012
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 15:7

MLADŠÍ ŽÁCI

Také zástupci mladší žákovské kategorie se s Duklou nemazlili. Jihlavu od „desítky“ dělila jedna branka. Mnohem důležitější však je, že žďárští hráči předváděli velmi dobrý a atraktivní hokej, v této věkové kategorii až překvapující. Kdo měl možnost toto nádherné hokejové klání vidět, bude určitě souhlasit.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 9:5

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.