Opět s Novým Jičínem. Plameny vyzvou na domácím ledě Ďábly

Zveřejněno 05.02.2022 | Redakce
SKLH Žďár nad Sázavou HK Nový Jičín
36., sobota 5.2.2022 17:30 Zimní stadion Bouchalky
SKLH Žďár nad Sázavou - HK Nový Jičín ZNS - NJI
Plameny se utkají v rámci 36. kola druhé ligy skupiny Východ opět s Novým Jičínem, se kterým v posledním kole prohrály na jejich ledě vysoko 3:7. Podaří se svěřencům Martina Sobotky oplatit Ďáblům porážku a vyhrají konečně za tři body? To se dozvíme již dnes - úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Z KABINY PLAMENŮ

Družina okolo kapitána Martina Plevy nastoupila do středečního utkání s velkou chutí, ale opakovala se ta stejný písnička, což potvrzuje i samotný kapitán týmu. „I když se bude někdo smát, a ať se klidně směje, tak my v těch utkáních nejsme horší. I teď v Novém Jičíne jsme první třetinu, troufám si říct, byli lepší, ale do kabiny jdeme s dvoubrankovou ztrátou. Nastoupíme do druhé třetiny, první střela od modré čáry - další gól. Je to občas na palici. Když se to s..e, tak se to s..e," přiznal ve včerejším rozhovoru pro náš web.

S ním souhlasil i hlavní trenér Plamenů Martin Sobotka. „Dobře jsme začali, prvních deset minut se nám dařilo hrát to, co jsme si před utkáním řekli. Jenže místo toho, abychom těsné vedení do přestávky udrželi, nebo alespoň nerozhodný stav, tak přijde naše klasika posledních týdnů. Opět uděláme zbytečné chyby a během osmi minut jsme dostali čtyři branky a bylo prakticky po zápase," říkal zklamaný Sobotka těsně po utkání.

Ten bude moci v sobotním utkání využít novou akvizici do útoku, když z Kolína přišel na střídavé starty útočník Robin Martínek. Tento dvaadvacetiletý hráč strávil v minulých letech také dvě sezony v norském Lillehammeru. Naopak v utkání bude chybět další útočník Dominik Adam, kterého do utkání opět nepustí zdravotní komplikace.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

29. kolo, středa 02.02.2022
HK Nový Jičín - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Konečný (Foltýn, Štefka), 18. Káňa (Zdeněk, Kožený), 20. Maliník (Lehečka, Franek), 21. Flok (Sluštík), 45. Franek (Lehečka), 49. Káňa (Zdeněk, Foltýn), 59. Zdeněk (Kořenek) – 5. Macek (Jícha, Gregar), 25. Bureš (Půža, Váňa), 47. Bureš (Půža, Wasserbauer). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Hladík. Vyloučení: 3:5. Střely: 36:31. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa V., Hruška, Foltýn, Tomeček, Kožený, Kleiner, Holáň – Káňa, Zdeněk, Maliník, Konečný, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka, Kořenek

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Macek, Pleva, Lojek, Vašíček, Váňa D., Půža – Jícha, Malenovský, Wasserbauer, Čermák, Bureš, Štola, Prokš, Gregar, Chlubna

STATISTICKÉ OKÉNKO

14-3-3-14 BILANCE 20-1-3-10
120:128 SKÓRE 111:107
51 (5.) BODY (UMÍSTĚNÍ) 65 (2.)
P - Vp - Psn - P - P AKTUÁLNÍ FORMA V - V - V - P - P
Jan Wasserbauer (12+26) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ Roman Maliník (12+18)
Jakub Lehečka (8+22)
Lukáš Bureš (15) NEJLEPŠÍ STŘELEC Robin Gebauer (14)
Jan Wasserbauer (26) NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ Jakub Lehečka (22)
Martin Pleva (6+18) NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE Petr Kuboš (1+11)
Jan Čáp (3.21)
Jiří Sláma (4.10)
PRŮMĚR INKASOVANÝCH GÓLU NA ZÁPAS Daniel Šimonů (2.32)
Petr Galuška (4.09)

VSTUPENKY

Vedení klubu SKLH se rozhodlo vrátit od 4. října 2021 ke starému způsobu vstupného. Majitelé permanentek si tedy musí vyměnit původní kartičky za nové, navíc online vstupenky již nebude možné zakoupit.