Starší žáci porazili Tábor a živí naději na postup do finálové skupiny

Zveřejněno 02.12.2021 | Redakce, foto: Petr Nedvěd
Naši starší žáci "A" dokázali v dohrávce 8. kola porazit Tábor a dál tak drží naději na postup do finálové skupiny. Nyní bude ale vše záviset na tom, jak se k utkáním, která zbývají dohrát (zdali se vůbec odehrají), postaví ostatní kluby. Ve druhém hraném utkání včerejšího dne na žďárských Bouchalkách prohráli mladší žáci "C" s Táborem, v utkání plném gólů, 8:9.

STARŠÍ ŽÁCI "A"

Do zápasu s Táborem vstoupili naši starší žáci "A" s tím, že musí tento zápas zvládnout, aby si udrželi naději na postup do finálové skupiny. První třetina jim vyšla více než dobře, když se dostali do vedení 4:0 a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Po přestávce ovšem dostali gól a mladí Plamínci trošku znervózněli. Naštěstí i přes nervozitu zápas dotáhli do zdárného konce a udrželi si tak naději na postup mezi 4 nejlepší celky jihočeské skupiny ligy A.

8. kolo, středa 01.12.2021
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – HC Tábor 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky SKLH: 2. Chromý (Kopecký), 5. Chromý (Lédl), 12. Chromý (Lédl), 15. Nejedlý (Jaroš, Kratochvíl), 31. Lédl (Katolický, Slavíček), 58. Kratochvíl (Nejedlý, Teml). Rozhodčí: Fiksa - Vít, Grygar. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Humplík - Beran, Slavíček, Kopecký, Kratochvíl - Nejedlý, Chromý, Lédl, Teml, Jaroš, Katolický

MLADŠÍ ŽÁCI "C"

Utkání, které nabídlo spoustu branek, odehráli mladší žáci proti Táboru. Po nezvládnuté první třetině, ve které se hosté dostali do tříbrankového vedení, se však mladí Plamínci dokázali během druhého dějství, díky čtyřem brankám, vrátit do hry. Vyrovnaný stav skóre vydržel až do 59. minuty, kdy mladí Kohouti vstřelili vítěznou branku díky Hákovi a připisují si tak do tabulky dva body.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - HC Tábor 8:9 (1:4, 4:1, 3:4)
Branky a nahrávky SKLH: 9. Teml (Řehoř, Klíma), 22. Plachý, 27. Řehoř (Teml), 28. Klíma (Teml), 33. Klíma, 44. Teml (Klíma, Řehoř), 49. Teml (Pavelka), 55. Řehoř. Rozhodčí: Vít, Grygar. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:8, 8:8, 8:9.

SKLH Žďár nad Sázavou: Halamka (Hrnčíř) - Stehlík, Pavelka, Kment, Teml Da., Bartoň, Havlíček, Plachý, Řehoř, Klíma, Mařata, Teml Mi.