V sobotu na Bouchalky přiletí Žihadla k boji o druhé místo

Zveřejněno 09.02.2018 | Tomáš Masař
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po středečním souboji o čelo druholigové tabulky v havlíčkobrodské Kotlině čeká žďárské hokejisty v sobotu další těžký soupeř. Na Bouchalky přiletí Žihadla z Moravských Budějovic vedená nestárnoucím slovenským internacionálem Peterem Pucherem. Jelikož jde o souboj druhého a třetího týmu tabulky, dá se opět očekávat hokej vysoké kvality s maximálním nasazením na obou stranách.

KLÍČOVÁ BITVA O DRUHÉ MÍSTO

Moravskobudějovická Žihadla jsou momentálně na třetím místě tabulky s 61 body a aktivním skóre (+31). Na druhé Plameny ztrácí jen čtyři body a o další čtyři body za nimi číhají na jejich zaváhání čtvrtí Kolínští Kozlové. A právě tento zápas, který se bude hrát tzv. "o šest bodů", by měl být tím rozhodujícím duelem v souboji o druhou příčku. V případě vítězství domácích Plamenů, i s ohledem na lepší vzájemnou bilanci, by už nemělo nic bránit Žďáru v cestě za historicky nejlepším umístěním po základní části za posledních 25 let. Naopak výhra hostujících Žihadel by znamenala jejich dotažení na rozdíl jediného bodu a i vzhledem k příznivějšímu losu pro budějovický tým, se dvěma zápasy na domácím ledě, lepšímu poměru vzájemných zápasů a rozsáhlé marodce Plamenů, by bylo pro žďárské hokejisty hodně složité stříbrnou příčku udržet. Remízové výsledky by pravděpodobně nechaly bitvu o druhé místo otevřenou až do úplného závěru základní části. A důležitost druhého místa je především ve výhodě domácího prostředí i pro případné druhé kolo play-off a tím i níže postaveného soupeře ze západní skupiny.

ŽIHADLA ZAŽÍVAJÍ SKVĚLOU SEZÓNU

Po poněkud rozpačitějším začátku soutěže se družina kolem nestárnoucího Petera Puchera rozjela a vyšplhala se až na průběžné třetí místo tabulky, hned za vedoucí duo Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou. V posledních zápasech sbírají Žihadla body především doma, na hřištích soupeřům se jim pak daří se střídavými úspěchy. V posledních pěti utkáních na hřištích soupeřů tak tým z Moravských Budějovic bodoval jen na ledě Tábora (2:1) a Písku (5:3). Prohru si naopak Žihadla odvezla jak z Kolína (2:3pp), tak z Pelhřimova a Českých Budějovic (shodně 2:5). K hlavním oporám nejvýchodnějšího týmu skupiny Střed patří bezesporu brankář Jan Brož, který nastoupil v této sezóně již k 30 utkáním a drží si solidní průměr 2,96 obdržené branky na zápas a 87,41% úspěšnost zásahů. Obranu před ním dirigují Roman Čermák (8+14) a Daniel Kabelka (7+12). V útoku pak můžeme najít hned několik hráčů s více než 30 kanadskými body, mezi ně samozřejmě patří i bývalá opora extraligového Znojma Peter Pucher (14+19) a především Ladislav Rytnauer (20+18), který se také dvěma góly největší měrou zasloužil o vítězství Žihadel v posledním zápase s Klatovy (4:1).

PLAMENY SE I PŘES ABSENCI KLÍČOVÝCH HRÁČŮ STATEČNĚ POPRALY S VEDOUCÍM HAVLÍČKOVÝM BRODEM

Zranění si začínají ve žďárské kabině vybírat nepříjemnou daň. K již dříve zraněným Tomáši Střechovi, Milanu Řehořovi a Jakubu Peslarovi se tak během zápasu v Havlíčkově Brodě přidali i Martin Lojek, Petr Štěpánek a Lukáš Bureš. Na druhou stranu se tím otevírá ještě větší šance pro žďárské dorostenecké naděje, které již během této sezóny nejednou ukázaly, že jsou schopné plnohodnotně nastoupit i mezi dospělými a předvést velice kvalitní výkony. I přes prohru (1:3) předvedly Plameny na ledě vedoucích Bruslařů velmi kvalitní a bojovný výkon, za který se nemusí stydět. Ten byl navíc podpořený vynikajícím Jiřím Slámou v bráně, jenž v posledních zápasech předvádí mnohdy až neskutečné zákroky, které doslova deptají soupeřovy útočníky. Domácí bilance svěřenců Michala Konečného je v této sezóně více než aktivní, když si ze 16 zápasů jen třikrát soupeři odváželi vítězství, přičemž po novém roce si na žďárské pevnosti vylámali zuby i vedoucí Havlíčkův Brod, nebo silný Tábor.

VE VZÁJEMNÝCH SOUBOJÍCH LETOS ZATÍM VÍTĚZILY DOMÁCÍ TÝMY

Ve všech letošních utkáních mezi Plameny a Žihadly se prozatím pokaždé radoval domácí tým. V přípravě nejdříve Plameny doma vysoko zvítězily 9:4, což jim následně Žihadla těsně před startem ligové sezóny oplatila v poměru 5:4 po samostatných nájezdech. V druholigové sezóně nejprve Plameny inkasovaly v Moravských Budějovicích debakl 4:10, doma pak zvítězily 6:4 a na konci roku 2017 na ledě soupeře znovu padly, tentokrát 3:2 po prodloužení. Jestli se žďárským hráčům podaří srovnat letošní bilanci s celkem z Moravských Budějovic, nebo Žihadla tentokrát bodnou i mimo svůj úl, můžete sledovat v sobotu 10. 2. od 17:30 buď přímo na zimním stadionu na Bouchalkách, nebo jako již tradičně u online přenosu.

LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
6st 04.10.2017 Moravské Budějovice SKLH Žďár nad Sázavou10:4
15so 18.11.2017 SKLH Žďár nad Sázavou Moravské Budějovice6:4
24so 30.12.2017 Moravské Budějovice SKLH Žďár nad Sázavou3:2 pr.

PŘÍŠTÍ SOBOTU VYRAZÍ PLAMENY DO TÁBORA

Druhá liga sice nemá olympijskou přestávku, ale i tak v příštích týdnech trochu sleví ze svého novoročního tempa. Další zápas tak žďárské hokejisty čeká až v sobotu 17. 2., kdy se od 16:00 představí na ledě Tábora. O týden později, v sobotu 24. 2., pak přivítají doma na Bouchalkách od 17:30 tým Klatov.

Populární čepice opět na skladě!

Po první várce čepic "Pingu" se jen zaprášilo. V tuto chvíli jsou však již opět na skladě všechny velikosti v obou barevných variantách. Koneckonců, play-off se blíží a je třeba se vybavit, třeba již při sobotním zápase s Moravskými Budějovicemi. Stánek "fanshop" pochopitelně nebude na Bouchalkách chybět. Celý sortiment vč. cen najdete pod odkazem na našem webu.

Čepice jsou ve dvou barevných variantách a různých velikostech vč. dětských.

2. liga mužů - 33. kolo

SKLH Žďár nad Sázavou

10.02.2018

17:30

ZS na Bouchalkách

HC Moravské Budějovice 2005