MLÁDEŽ: Juniorský vítězný víkend

Zveřejněno 27.01.2014 | ok
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – O tomto víkendu odehráli nejstarší mládežnické kategorie dohromady 5 zápasů. Junioři vyhráli v pátek svůj zápas o všechno a v neděli si odvezli dva velmi cenné body z daleké Opavy. Starší dorostenci ztratili na ledě Strakonic, ovšem v neděli si spravili chuť po výhře po nájezdech v Táboře. A mladší dorost těsně podlehl Hradci Králové.

JUNIOŘI

V pátek čekal juniory na Bouchalkách přímý souboj o nesestupové místo – narazil na sebe tedy poslední Warrior Brno a předposlední Žďár. Žďárští junioři měli na brněnský Warrior náskok jednoho jediného bodu a v případě porážky by to byli právě oni, kdo by spadl na poslední příčku. Mladé Plameny si však byly tohoto faktu vědomy a rozhodly o výsledku utkání již v první třetině.

Ačkoliv ve druhé dvacetiminutovce přišlo na hokejky domácích lehké uspokojení, Zelený v brance Žďár podržel a v závěru zápasu si došel pro první čisté konto v sezóně. Ve třetí třetině ještě vítězství stvrdil čtvrtou brankou Štěrba. Pro Plameny to byl veledůležitý tříbodový zisk a znamenal odskok svému sokovi v sestupových vodách na 4 body.

V neděli čekal juniory těžší oříšek. Mladé Plameny vyjely na led vedoucího opavského Slezanu jen s 12 muži do hry. V první třetině si domácí vytvořili jednobrankový náskok, který ještě mohli navýšit z trestného střílení po faulu brankáře Krásného, ale ten svůj přestupek odčinil zneškodněním nájezdu Slezanu. Hned po pár vteřinách druhého dějství se ujala nepříliš prudká střela opavského hráče, ovšem za pár vteřin déle snížil Škorpík na 2:1. Tento stav vydržel až do 49. minuty kdy Staněk našel překrásnou přihrávkou z vlastního pásma až na útočnou modrou Pazourka a ten vyrovnal – 2:2. Zápas dospěl až do nájezdů a v nich slavil žďárský SKLH. Svůj nájezd dal Vítek i Pazourek, zatímco domácí se ze tří pokusů trefili jednou.

Vzhledem k tomu, že brněnský Warrior doma zvítězil nad Frýdkem – Místkem, byly tyto dva body nesmírně důležité. Momentální náskok Plamenů k záchraně činí 3 body.

27.kolo, pátek 24.1.2014
SKLH Žďár nad Sázavou - HCM Warrior Brno 4:0 (3:0,0:0,1:0)
Branky a nahrávky: 2 Gregar, 11 Štěrba (Pazourek), 13 Gregar (Staněk), 47 Štěrba

SKLH Žďár nad Sázavou: Zelený – Vítek, Peška, Březka, Pazourek, Klíma – Gregar, Staněk, Havránek, Bednář, Škorpík, Štěrba, Navrátil, Novotný, Vacek

28.kolo, neděle 26.1.2014
HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou 2:3sn (1:0,1:1,0:1,0:1)
Branky a nahrávky: 9 Štindl (Cios, Slavík), 21 Cios (Štindl, Rohovský) – 22 Škorpík (Bednář, Štěrba), 49 Pazourek (Staněk)

SKLH Žďár nad Sázavou: Krásný – Vítek, Peška, Březka, Klíma – Staněk, Pazourek, Novotný, Bednář, Škorpík, Štěrba, Navrátil, Vacek

STARŠÍ DOROST

V pátek jeli starší dorostenci na led posledních Strakonic, ovšem zápas se nevyvíjel tak, jak by si Kulíškovi svěřenci přáli. Utkání bylo po celý zápas vyrovnané, ovšem dvě slepené branky v polovině utkání dostali Strakonice do vedení, které potvrdily jedenáct minut před koncem čtvrtou brankou.

V neděli čekal starší dorostence těžší soupeř a to třetí Tábor. Mladé Plameny prohrávaly po druhé třetině 3:2. Ve třetím dějství se strhla menší přestřelka, kterou naštěstí žďárští o branku vyhráli a tak se utkání muselo rozhodnout v nájezdech. V nich vstřelil rozhodující gól Filip Šimák.

29.kolo, pátek 24.1.2014
HC Strakonice - SKLH Žďár nad Sázavou 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15.Křenek (Mikeš), 30.Vlček (Dlouhý,Polanský), 30.Škoda (Hadrava), 49.Dlouhý (Vlček) - 12.Šmída (Prchal), 27.Němec R.(Šlegl)

30.kolo, neděle 26.1.2014
HC Tábor - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6sn (1:1, 2:1. 2:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11.Straka (Kadilák), 27.Prchal Vojtěch (Kadilák, Novák), 30.Novák, 44.Prchal Vojtěch (Blažek), 52.Prchal Vojtěch - 11.Prchal (Vlček,Šmída), 38.Němec R. (Šlegl,Prchal), 46.Rozmarín (Němec A.), 55.Šmída (Prchal,Vitešník), 56.Šimák (Machovec,Mareček), 61.Šimák (SN)

MLADŠÍ DOROST

Mladší dorostence čekal důležitý zápas o první čtyřku. Plameny měly na svého soupeře náskok dvou bodů a tak jim stačilo jakkoliv bodovat aby se na 4. místě udržely i nadále. Královštví Lvi se dostali brzo do vedení načež odpověděl brankou Nečas. Opačná situace se udála v polovině utkání, kdy poslal Plameny do vedení Nečas, ale domácí ihned reagovali vyrovnávací brankou. O pár minut později se Lvi dostali podruhé v zápase do vedení, které zdvojnásobil ve 43. minutě Hidveghy. Srnský sice opět rychle reagoval snižující brankou, ale žďárským mladíkům se do konce zápasu vyrovnat nepodařilo.

25.kolo, neděle 26.1.2014
Královští lvi Hradec Králové - SKLH Žďár nad Sázavou 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Pavlík (Hejna), 29. Hejna (Matějček), 34. Pavlík (Hidveghy, Matějček), 43. Hidveghy (Kynčl) – 12. Nečas, 28. Nečas (Havránek), 44. Srnský (Štefka)

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal – Trejbal, Jankovský, Švanda – Macky, Geba, Havránek "C", Nečas, Kaut, Štefka, Nedvěd, Srnský, Nový, Matys, Zahradník, Macek

STARŠÍ ŽÁCI

sobota 25.1.2014
HC SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Choceň 5:8 (1:0,3:3,1:5)
Branky a nahrávky: 7.Pachl T. (Pintera), 23.Hromádka (Němec), 34.Melichar, 39.Hromádka, 41.Hromádka (Melichar).

MLADŠÍ ŽÁCI

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Spartak Choceň 5:10 (2:3,2:2,1:5) (1:2,5:0,2:1)
Branky a nahrávky: 9.Machalová, 17.Brúha (Štola), 22.Doležal, 40.Machalová (Pecka), 50.Machalová (Macek).

Další informace ze žďárského mládežnického hokeje (výsledky, tabulky, sestavy…) najdete v sekci MLÁDEŽ, kde je rozcestník soutěží a články z této kategorie.