Archiv

Posledních 30 článků

20.7.V pondělí startuje předprodej vstupenek na exhibici „Návrat legend“redakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Netrpělivost hokejových příznivců vrcholí a v posledních dnech se stále častěji množí dotazy na vstupenky na exhibici 10.srpna. V pondělí se všichni dočkáme a jak bylo slíbeno, 23.července bude předprodej zahájen a ještě s překvapením...
14.7.Martin Rousek se těší do Žďáru: Většina hráčů je aktivních, bude to skvělý hokejOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejista, který toho mnoho vyhrál i mnoho prožil. Martin Rousek se v hokejovém prostředí pohybuje nadále, vidět ho žďárští fanoušci mohli na střídačce dorostu pražských Letňan. Může tak svým svěřencům přenášet svoje zkušenosti, které získal již v československé nejvyšší soutěži a posléze i samostatné české extralize. Zažil i legendárního trenéra Ivana Hlinku. Nechybělo mnoho a málem si zahrál se svým synem Lukášem.

Foto: Archiv/HC Litvínov

9.7.Petr Koukal se těší na návrat na Bouchalky. Už hodně dlouho jsem tam nehrál, vzpomínáOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Zkušený útočník si užívá po náročné letní přípravě zaslouženého volna před další sezonou v dresu hradeckého Mountfieldu. I on se postaví 10. srpna k exhibičnímu utkání žďárských odchovanců a hvězd. Petr Koukal věří, že žďárští fanoušci potvrdí svoji pověst a přijdou ve velkém počtu.

Foto: ČTK

28.6.Partnerem SKLH se stal MAXI-TIP. Pomoci mohou i fanoušcimkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Vedení SKLH ve středu uzavřelo smlouvu se sázkovou kanceláří Maxi-Tip. Jak moc bude vzájemná spolupráce efektivní a přínosná pro klub, mohou ovlivnit samotní příznivci Plamenů. Vedení klubu spoléhá na loajalitu svých fanoušků a věří, že jim takto pomohou, obzvláště, když je to nic nestojí a naopak ještě získají.
23.6.Martina Kauta vybralo Colorado Avalanche ze 16. pozice draftu NHL!Ondřej KrásnýD A L L A S - Loni zaznělo během prvního kola draftu NHL jméno Martina Nečase, letos se dočkal druhý žďárský odchovanec Martin Kaut. Jeho jméno nakonec vyřkli zástupci týmu Colorado Avalanche, celkově se stal tak šestnáctkou letošního draftu. Tým z Denveru ho již teď spojuje s legendou klubu Milanem Hejdukem, mladý útočník tak udělal další z výrazných kroků k úspěšné kariéře.

Foto: coloradoavalanche.com

19.6.Mistři světa a spol. se vrátí na Bouchalky! Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - To o čem mnozí žďárští hokejoví fanoušci léta snili, se v srpnu stane realitou. Žďárští odchovanci, mistři světa a nadějné mladé hvězdy znovu obléknou dres Plamenů. Bude to sice pouze v rámci exhibičního zápasu oslav 80 let hokeje ve Žďáře nad Sázavou, ale o to více speciální zážitek to bude. Na fanoušky čeká kromě samotného zápasu i bohatý doprovodný program před stadionem, včetně autogramiády. Patronem této akce je kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek.
19.6.Tisková konference ŽIVĚOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Od 16 hodin začíná tisková konference s Tomášem Rolinkem. Živý přenos můžete sledovat pomocí streamu na Facebooku. Pokud nemůžete sledovat tiskovou konferenci živým obrazem, je k dispozici připraven i textový onlajn přenos.
15.6.V úterý se uskuteční tisková konference s Tomášem Rolinkem k výročí 80 let žďárského hokejeTisková zprávaŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V úterý 19. června se od 16 hodin v prostorách zimního stadionu (v 1. patře hlavní budovy ZS) bude konat tisková konference k osmdesátiletému výročí ledního hokeje v našem městě. Jedním z hostů této mimořádné tiskové konference bude mistr světa a odchovanec žďárského hokeje Tomáš Rolinek. Na tiskové konferenci klub odhalí nejen logo, které bude doprovázet letošní jubilejní sezonu, ale také plánované oslavy a akce, které klub v rámci výročí chystá. SKLH srdečně zve nejen novináře, ale také všechny fanoušky a příznivce žďárského hokeje.
11.6.Jaromír Pytlík podepsal ve Vítkovicích nový kontrakt, u Plamenů končíOndřej KrásnýO S T R A V A - Mladičký talent Jaromír Pytlík podepsal již v šestnácti letech svůj první profesionální kontrakt. Již loni hostoval v extraligových Vítkovicích, v nichž naskočil do sedmi utkání a dokázal vstřelit i premiérový gól. V týmu loňského čtvrtfinalisty play-off se rozhodl zůstat a již nyní se přidal k týmu.

Foto: hc-vitkovice.cz

10.6.Neshody zapomenuty. Chci vyhrávat tam, kde jsem udělal své první hokejové krůčky, hlásí Aleš KoželuhmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dlouhých šest let nebyl Aleš Koželuh součástí žďárských Plamenů. Před play-off z pozice nejproduktivnějšího obránce v sezoně 2010/2011 předčasně v klubu na vlastní žádost skončil a ačkoliv další sezonu znovu hájil žďárské barvy na Bouchalkách, v sezoně 2012/2013 přestoupil do Chotěboře. Po letech však chce nechat veškerým neshodám zapomenout a bojovat se žetkem na hrudi o další vítězství. Přinášíme rozhovor s navrátilcem do sestavy Plamenů Alešem Koželuhem.

Foto: Veronika Marková

7.6.Extraligový dorost bude hrát desetičlennou skupinu StředmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Do nové sezony ELIOD extraligy 2018/2019 se podívá dohromady třicet celků a mezi nimi i žďárští dorostenci. Soutěž je rozdělena na skupinu Západ, Střed a Východ, přičemž Plameny budou hrát skupinu Střed. V této skupině žďárští dorostenci přivítají i nováčka extraligy z Tábora.

Foto: Petr Nedvěd

5.6.Junioři přivítají i Salzburg, v DHL extralize je čeká skupina smrtimkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na jednu stranu se mohou diváci v příští sezoně těšit na atraktivní hokej i soupeře, na tu druhou Plameny čeká nesmírně těžká skupina v silné konkurenci. DHL extraliga juniorů již zná své rozlosování a rozdělení skupin. V základní části sehrají žďárští junioři dvacet utkání, s každým soupeřem se ve skupině C utkají dvakrát doma a dvakrát venku.

Foto: Petr Nedvěd

4.6.Přípravných duelů bude devět, na Bouchalky přijede i Dvůr Králové či TrutnovmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Přípravy na novou sezonu jsou již od začátku května v plném proudu. Po suché letní přípravě se Plameny začátkem srpna vydají na led a než sehrají úvodní ostré kolo sezony, čeká je devět přípravných zápasů. Kromě tradičních soupeřů se mohou fanoušci těšit i na zpestření, v podobě zápasu s Dvorem Králové.

Foto: René Rámiš

1.6.Plameny budou hrát skupinu Jih, aktiv navrhl nový kabát druhé ligyTisková zprávaŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Nad novou sezonou druhé ligy bylo spousta otazníků. Na dnešním aktivu klubů vzniklo rozumnému rozhodnutí. Celkem bude hrát třetí nejvyšší soutěž 28 celků ve čtyřech skupinách. Plameny přijdou o nejčastějšího soupeře v historii - tedy Kolín. Nový soupeř do skupiny žďárských hokejistů nepřibude, ovšem 14 utkání odehrají Plameny s týmy z Moravy. Celý formát musí ještě v pondělí schválit ČSLH.
16.5.Plameny dosáhly velkého úspěchu na poli videomarketingu, dvě videa jsou v TOP10 soutěže Ledová klapka!Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Věříme tomu, že si jistě pamatujete na promo video ještě ze začátku letošní sezony. Byla potřeba tma, jenže v létě bývá světlo dlouho a tak se točilo od večerních hodin do noci. I klip na letošní play-off stál hodně času, práce, koordinace a nápadu - nicméně vyplatilo se. Hlavní účel spojit, pobavit a nalákat diváky na stadion se splnil a přišel další bonus. Obě videa se dostaly do finále TOP 10 videí českých hokejových klubů v soutěži Ledová klapka. Soutěž je organizovaná marketingovou agenturou BPA, ve spolupráci s webem hokej.cz a hokejka.cz, společně pod záštitou ČSLH. Teď mohou fanoušci na webu Ledová klapka hlasovat o nejlepší video. Ačkoliv se Plameny nemohou ve fanouškovské základně rovnat Kometě Brno, či Vsetínu, naděje na vítězství existuje - TOP 3 videa, tedy nejlepší klip určí odborná porota.
11.5.FOTOGALERIE: Plameny zahájily letní přípravuOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Není to dlouho, co se ještě žďárští hokejisté proháněli před zaplněnými Bouchalky na ledě. Tuto středu už zahájili přípravu na další sezonu. Pokud jste všímaví, tak dokážete rozeznat i nové tváře, které do letní přípravy nastoupili. Sledujte náš web a již brzy se dozvíte víc.

Foto: Petr Nedvěd

7.5.Žďárská pouť ve znamení začátku letní přípravy pro PlamenyOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Neoblíbená přesto důležitá část letní přípravy začne žďárským hokejistům již tuto středu. Začátek letního drilu byl vzhledem k prodloužené sezoně o týden posunut a začne tak právě při žďárské pouti. Hokejisty čeká dvouměsíční náročný program. O novinkách v kádru vás budeme postupně informovat později.

Foto: Petr Nedvěd

30.4.Nábor, přípravka a žáci začínají tuto středu letní přípravu! Chodit budou i na ledOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Méně oblíbená část pro každého hokejistu, ale přesto nezbytná. I ty nejmenší Plameny si projdou letní přípravou a to už od této středy. Letní příprava bude probíhat až do konce června. Zde najdete veškeré informace o letní přípravě. Velkou výhodu budou mít žáci SKLH, kteří budou i během léta využívat ledovou plochu v Bystřici a tím tak zdokonalovat i bruslařské schopnosti v letním období.

Foto: Petr Nedvěd

26.4.EXKLUZIVNĚ: O mistrovství světa se chci porvat, je nadšený z šance Martin KautOndřej KrásnýP R A H A - Před odletem na Švédské hokejové hry jsme přímo na letišti vyzpovídali žďárského odchovance Martina Kauta. Ten je pochopitelně za starty v národnímu týmu šťastný, daří se mu i bodově a na dosah má i světový šampionát v Dánsku. Zároveň se osmnáctiletý mladík ukazuje před scouty, kteří netrpělivě vyhlíží draft do NHL. Před ním už jsou pouze dva měsíce a i to si útočník ve službách Dynama Pardubice uvědomuje.

Foto: Aleš Krecl/cslh.cz

12.4.Jaromír Pytlík nominován na MS U18 do Ruska! Jsem nesmírně šťastný, září Ondřej KrásnýP R A H A - Šestnáctiletý útočník Jaromír Pytlík, jenž se stal v uplynulé sezóně jedním ze stavebních kamenů týmu Plamenů, se probojoval na mistrovství světa do 18 let, které bude hostit ruský Čeljabinsk a Magnitogorsk. Mladý reprezentant absolvoval přípravný kemp s národním týmem a dnes byla na tiskové konferenci odhalena nominace na světový šampionát, dva hráči však ještě tým opustí po přípravném utkání s Běloruskem. „Budu dělat všechno pro to, abych pomohl," hlásí Pytlík.

Foto: Petr Nedvěd

11.4.Šance pro mladé hráče hrát za Plameny, turnaj WTT v Telči!Ondřej KrásnýT E L Č - Pokud jste hráčem ročníku 2000, 2001, 2002, 2003 nebo 2004 a chcete se poprat o místo v dresu SKLH Žďár nad Sázavou či o studium na partnerské Hockey Talent Academy, ještě máte možnost. V Telči se totiž bude konat World Talent Tournament, na němž se ukáže dohromady téměř tisícovka hráčů a k dispozici je pár posledních volných míst. Pro turnaj akademie je vyčleněn víkend 14.-15.4.2018. Turnaje se zúčastní všichni hráči akademie, všichni hráči Žďáru nad Sázavou, hráči přihlášení do TRYOUTU pro novou sezónu a další hráči, kteří se mohou na turnaj přihlásit nyní.
5.4.Tiskovka v obrazemkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na tradiční tiskové konferenci po skončení sezóny, která proběhla v úterý 3. dubna na zimním stadionu, zaznělo mnoho zajímavých myšlenek informací, námětů i hodnocení a povzbudivých slov. Pro ty z vás, kteří se jí nemohli osobně zúčastnit, přinášíme její videozáznam a fotogalerii.

Foto: Petr Nedvěd

2.4.Když člověk vidí kluky v kabině jak jsou zkleslí, tak to bolí o to víc, mrzí Martina PlevuJBL - ZNS 4:2, 0.kolo | Ondřej KrásnýJ A B L O N E C - Konec sezony. To je bohužel po třetí porážce s Jabloncem realita. Hodnocení této série je těžké, Plameny na soupeře určitě měly, ovšem vítěz mohl být jen jeden. Kapitán Martin Pleva neskrýval smutek z vyřazení.
1.4.Tisková konference proběhne v úterý v 17 hodinTisková zprávaŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Shrnutí letošní sezony proběhne v kanceláři klubu v úterý v sedmnáct hodin. Tisková konference bude veřejná jak pro novináře, tak pro fanoušky. Vysílaná bude živě na internetu a vaše dotazy, které chcete zodpovědět můžete již teď posílat na mailovou adresu horimehokejem@gmail.com. V průběhu play-off se jak na sociálních sítích, tak i na fóru objevilo množství spekulací a dotazů, na které třeba ať už z taktického hlediska (např. zdraví hráčů) nemohlo být zodpovězeno. Dotazy ale pište na jakékoliv téma, které vás zajímá, ať získáte relevantní informace.
31.3.Konec. Plameny po velkém boji v Jablonci padly a sezóna pro ně končíJBL - ZNS 4:2, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárští hokejisté dnes zajížděli na led jabloneckých Vlků bojovat o vyrovnání série a možnost zahrát si rozhodující zápas na Bouchalkách před vlastními diváky. I přes enormní snahu a nasazení však po většinu zápasu museli dotahovat manko a domácí se nakonec ukázali nad jejich síly. Vlci si tak připsali rozhodující třetí vítězství a potřetí za sebou mají možnost zabojovat v baráži o účast ve WSM lize. Pro Plameny sice tato sezóna končí porážkou, ale celkově lze letošní vystoupení svěřenců trenérů Michala Konečného a Radovana Biegla hodnotit více než kladně. Když po většinu ročníku přinášely Plameny svými výkony žďárským fanouškům spoustu radosti a euforie.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd

30.3.Teď už musíme ten puk třeba sežrat. A my vyhrajem… burcuje za nepříznivého stavu série Martin GregarZNS - JBL 4:6, 0.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Klíčovou bitvu semifinálové série o mečbol Plameny nezvládly a přestože dokázaly stáhnout tříbrankové manko, tak soupeř nakonec strhnul vítězství na svoji stranu. Právě neskutečně euforickou vyrovnávací branku zařídil Martin Gregar, kterého jsme si po zápase pozvali před kameru k rozhovoru. Pochopitelně ale radost převýšilo zklamání. Zároveň ale z Martina bylo cítit odhodlání vzepřít se nepříznivému vývoji série a vrátit ji na Velikonoční pondělí zpět pod Zelenou Horu.

Foto: Petr Nedvěd

29.3.Plameny srovnaly zdánlivě ztracený zápas, ale Jablonec si připsal druhý bodZNS - JBL 4:6, 0.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Tohle nebyla pěkná podívaná. Plameny vstoupily do utkání hodně laxně a prohrávaly na začátku druhé třetiny 3:0, pak i 4:1. Nakonec se žďárským hokejistům podařilo ve třetí třetiny vyrovnat, jenže pět minut před koncem znovu laxním přístupem rozhodl hostující Pavlů o druhém bodu Jablonce. Žďárští hokejisté musí v Jablonci podat diametrálně odlišný výkon, jinak letošní sezona končí. V případě úspěchu se pátý zápas odehraje v pondělí.

Foto: Petr Nedvěd

28.3.Série se za stavu 1:1 vrací na Bouchalky. Podaří se Plamenům vybojovat matchball?ZNS - JBL 4:6, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po dvou odehraných zápasech se série vrací zpátky pod Zelenou horu za stavu 1:1. Oba týmy si dokázaly udržet domácí neporazitelnost a naplno se ukázalo, jak velký rozdíl ve hře může dělat o několik metrů větší nebo menší kluziště. Jablonečtí Vlci v úterý dokonale využili znalosti domácího prostředí a uštědřili tak Plamenům užitečnou lekci. Míč je teď na straně svěřenců Michala Konečného, aby i oni ukázali, jak dokáží využít domácího prostředí a podporu vynikajících žďárských fanoušků.
28.3.Výhru nemáme, takže to nemůžu hodnotit pozitivně, říká po skvělém výkonu sedmnáctiletý brankář Jan RadostaJBL - ZNS 5:3, 0.kolo | Ondřej KrásnýJ A B L O N E C - Do branky v Jablonci naskočil Jan Radosta a teprve v sedmnácti letech plnil roli jedničky v play-off. A vedl si náramně, protože už v první třetině držel Plameny nad vodou. Dlouho odolával tlaku jabloneckých útočníků a nechybělo moc, aby si připsal i první výhru v play-off. Závěr hostům nevyšel a řeč byla právě o konci utkání, ale i o malém hřiště, které dělalo žďárským hokejistům viditelně problém.

Foto: Petr Nedvěd

27.3.První porážka v play off. Plameny ztratily zápas v Jablonci ve třetí třetiněJBL - ZNS 5:3, 0.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Plameny, které tentokrát nastoupily s mladým Janem Radostou v brance, byly od začátku zápasu pod velkým tlakem domácích. Vlci dokonale využívali menší rozměry kluziště ke své nátlakové hře a žďárským hokejistům trvalo více jak polovinu zápasu, než si na menší hřiště zvykli. Nakonec ale utkání ztratili paradoxně až v posledních 12 minutách, kdy dostali 4 branky v rychlém sledu po sobě. V závěrečných vteřinách se pak Plamenům podařilo už jen zkorigovat nepříjemný výsledek.

Ilustrační foto: Petr Nedvěd