Dostupné kategorie

V listopadu 2015 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
30.11.Junioři nadále vítězí, starší dorost přerušil sérii porážek, mladší dorost získal bodOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Posledním listopadovým víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři jsou i po jedenácti zápasech stoprocentní, tentokrát nedali šanci Litomyšli. Starší dorost po sérii čtyřech porážek zvítězil, mladší dorost získal ze dvou zápasů bod, v derby prohrál.

29.11.„Měli jsme na to, abychom si minimálně bod odvezli,“ říká Pavel Staněk na sobotní zápas s KlatovyBarbora Hronková, mkK L A T O V Y – Z mnohahodinové cesty do Klatov se Plameny vrátily s prázdnou. Ale rozhodně odehrály slušný zápas. O utkání rozhodla až poslední třetina, kdy Jiří Kepka strhnul vítězství na stranu domácích Klatov, které si po výhře 2:1 připsaly tři body. Více nám k zápasu pověděl jeden z defenzivních pilířů Sobotkovy družiny Pavel Staněk.

28.11.Plameny v Klatovech favoritovi vzdorovaly, ale znovu prohrály o gólKLT - ZNS 2:1, 18.kolo | mkK L A T O V Y – Žďárští hokejisté dnes potvrdili, že dalekou cestu na západ Čech nehodlají absolvovat jen tak a favorizovaným Klatovům nechat body zadarmo. V první třetině se hosté dokonce ujali vedení, na které v prostřední části hry, domácí odpověděli vyrovnáním. O nesmírně cenný bodový zisk přišel Žďár až tři a půl minuty před koncem, kdy Klatovští vsítili vítěznou branku.

27.11.Plameny zahájí druhou půli na horkém ledě v KlatovechKLT - ZNS 2:1, 18.kolo | mb, mkK L A T O V Y - Druhá liga se posouvá do své druhé poloviny a na Plameny čeká dlouhá cesta do západočeských Klatov. Naváže Žďár na dobré výsledky z posledních zápasů a podaří se Sobotkově družině překvapit favorita a vrátit týmu z Klatov porážku z prvního kola letošního ročníku? Odpověď nám dá sobotní večer.
26.11.„Postavení v tabulce není ideální,“ hodnotí první poločas Martin Sobotkamk, mbŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Sobotním derby v Havlíčkově Brodě uzavřely Plameny první polovinu základní části letošní druhé ligy. Jako již tradičně je to příležitost k malému ohlédnutí za tím, jak se v ní žďárským hokejistům dařilo. Přinášíme vám jak statistická čísla, tak zhodnocení z úst trenéra Martina Sobotky.

24.11.Petr Štěpánek k derby: „Není mi osmnáct, abych se z toho rozklepal.“HBR - ZNS 3:2, 17.kolo | Barbora Hronková, mkH A V L Í Č K Ů V   B R O D - V sobotním utkání navštívili žďárští hokejisté arénu v havlíčkobrodské Kotlině, kde sehráli opravdu vyrovnaný zápas. Derby bylo celé dvě třetiny bez vstřelené branky a nakonec se gólově odehrálo všechno až v poslední třetině zápasu, kde se ukázalo, že přece jenom mají trochu navrch domácí. Zápas skončil 3:2 a na jeho průběh jsme se zeptali žďárského útočníka Petra Štěpánka, který v Havlíčkově odehrál několik sezón.
23.11.Junioři přestřelku zvládli, starší dorost s mladším bez boduOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Předposledním listopadovým víkendem pokračovaly mládežnické soutěže. Junioři cestovali do Chocně a divokou přestřelku nakonec zvládli. Starší dorost nedokázal zvítězit s posledním týmem tabulky a počtvrté v řadě prohrál. Nedařilo se ani mladším dorostencům, kteří nestačili na Duklu Jihlava.

21.11.Po parádním derby se radoval Havlíčkův BrodHBR - ZNS 3:2, 17.kolo | mkH A V L Í Č K Ů V   B R O D – Fantastická atmosféra, parádní ofenzivní hokej, důrazné souboje, krásné akce, dechberoucí zákroky brankářů a nakonec i pěkné branky, to vše bylo dnes k vidění v havlíčkobrodské Kotlině při derby Vysočiny. Prvním dvěma třetinám kralovali oba brankáři, kteří nepustili za svá záda ani jediný kotouč. Až v poslední třetině se prosadili také hráči v poli. Brodští šli do vedení a Plameny vyrovnávaly, to se dvakrát opakovalo, ale na třetí branku Bruslařů již Žďárští nedokázali najít odpověď. Domácí uhájili těsné vedení a po polovině základní části se Havlíčkův Brod stal druholigovým králem Vysočiny.

20.11.Boj o krále Vysočiny vypukne v sobotu v havlíčkobrodské KotliněHBR - ZNS 3:2, 17.kolo | mkH A V L Í Č K Ů V   B R O D – Sobotní datum mají hokejoví fanoušci na Žďársku a Havlíčkobrodsku ve svých kalendářích zaškrtnuté již od zveřejnění rozlosování 2.ligy. Po téměř deseti letech totiž sobota nabídne jedno z největších derby, které mohou být na Vysočině k vidění. Žďárské hokejisty tentokrát nečeká žádná dlouhá několikasetkilometrová cesta, ale popojedou pouze za humna k nejbližšímu soupeři do havlíčkobrodské Kotliny.
19.11.Juniory čeká souboj s druhým, starší dorost domácí dvojboj a mladší uzavírá základní částOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dalším víkendem budou pokračovat zápasy žďárské mládeže. Junioři vyjedou na venkovní led k zápasu s druhým celkem tabulky. Starší dorost bude v pátek i v neděli hájit domácí led proti Jablonci a Poděbradům. Mladší se již tento týden předvedl, v neděli uzavře základní část s Duklou Jihlava. Foto: René Rámiš
18.11.„Určitě jsme od zápasu čekali víc,“ říká Michal Kaňka o duelu s VajgaremZNS - JHR 5:4, 16.kolo | Barbora HronkováŽ Ď Á R N A D S Á Z A V O U - Ve včerejším dramatickém zápase se na domácím ledě utkaly žďárské Plameny s KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Hra byla velmi vyrovnaná, ale nakonec dokázal Žďár vyhrát v prodloužení 5:4. Ale průběh zápasu rozhodně neodpovídal tomu, co domácí plánovali.

17.11.Plameny prodloužily vítěznou sérii, ale…ZNS - JHR 5:4, 16.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Přestože se dnešní zápas začal vyvíjet podle představ žďárských hokejistů i jejich fanoušků a brzy se dostali do vedení 2:0, vyvinulo se z něho velké drama. Ve třetí třetině dokonce domácí s posledním Jindřichovým Hradcem prohrávali. Dokázali sice vyrovnat, ale očekávané vítězství zachraňovali až v prodloužení, které pro Plameny rozhodl Petr Štěpánek.

16.11.Junioři stále bezchybní, mladší dorost získal i ztratil, starší nulovýOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V polovině listopadu se žďárská mládež střetla k dalším šesti duelům. Junioři jsou i po deseti zápasech bez ztráty jediného bodu. Starší dorost měl jihočeský víkend a vůbec se mu nevydařil. Doma neuspěl proti Táboru a z Písku se vrátil s debaklem. Mladší dorostenci naopak překvapili brněnskou Kometu, nicméně v Havlíčkově Brodě ztratili.

16.11.Potvrdí v úterý Plameny roli favorita a prodlouží vítěznou sérii?ZNS - JHR 5:4, 16.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Základní část druholigové soutěže se pomalu chýlí do své poloviny, která vyvrcholí velkým a dlouho očekávaným sobotním derby v Havlíčkově Brodě. Ještě předtím však sehrají Plameny poslední duel první půle na domácím stadionu, ve kterém ve sváteční úterý přivítají KLH Vajgar Jindřichův Hradec.
15.11.Petr Beneš oslavil svůj návrat vítěznou brankou! Co na to říká?PIS - ZNS 0:4, 15.kolo | Barbora Hronková, mk P Í S E K - V sobotu 14. listopadu vyjely žďárské Plameny do Písku, odkud si přivezly tři body a zároveň třetí výhru v řadě. Tento večer měl několik hrdinů, mimo brankáře Jiřího Slámy, který vychytal svoji první letošní nulu, nelze opomenout příběh obránce Petra Beneše, který by mohl obohatit i filmový scénář. A tak jsme požádali Petra, aby se s námi o tento příběh podělil.

14.11.Písek Plameny neuhasil. Žďárští vezou tři bodyPIS - ZNS 0:4, 15.kolo | mkP Í S E K – Plamenům se zájezd na jih Čech vydařil na jedničku. V Písku prodloužily vítěznou sérii a připisují si do tabulky velmi cenné tři body. K úspěchu Žďárští nakročili už v první třetině dvěma góly, ke kterým pak ve zbývajících dvou částech, přidali vždy po jedné brance. Zásadní podíl na výhře má také brankář Jiří Sláma, který si připsal svoji první letošní vychytanou nulu.

13.11.Vyrýžují Plameny z Písku body?PIS - ZNS 0:4, 15.kolo | mkP Í S E K – Sobotní večery pravidelně přinášejí druholigový hokej a ani tato nebude výjimkou. Hokejisté žďárského SKLH pocestují na led nováčka soutěže IHC Písek. Je nasnadě, že na jihu Čech se budou Plameny snažit navázat na dobré výkony v posledních zápasech a rozšířit svoji bodovou sbírku, ovšem od Otavy se body nevozí snadno.
12.11.Návrat ztraceného syna - Petr Beneš opět PlamenemmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Vedení SKLH muselo řešit před letošní sezónou velkou ztrátu v defenzivě, kterou byl odchod klíčového beka Petra Beneše do Vrchlabí. Rychlý obrat však nabrala v tomto týdnu jednání mezi Žďárem, Vrchlabím a Pardubicemi, která vlastní práva na tohoto hráče. Výsledkem je skutečnost, že Petr Beneš se vrací do mateřského klubu v jehož dresu nastoupí již v sobotním duelu v Písku.

12.11. Carey_44">Po repre pauze čeká mládež bohatý programOndřej Krásný, Carey_44Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Před pátkem 13. začne další várka zápasů žďárské mládeže. Juniory čeká souboj s druhým týmem tabulky. Velmi těžký oříšek je připraven pro starší dorostence, které čeká druhý Tábor a třetí Písek. Mladší dorost se utká ve čtvrtek s brněnskou Kometou. V neděli zkříží hole s Bruslaři z Havlíčkova Brodu, což bude jedno z klíčových utkání sezóny.

10.11.„Parádní hra a úžasní fanoušci“, tak okomentoval derby David BřezinaZNS - PEL 10:3, 14.kolo | Barbora HronkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárská aréna nemá v poslední době nouzi o zápasy, ve kterých padá hodně gólů. Sérii zápasů s hojným přídělem začaly na Bouchalkách hostující Řisuty, které bohužel pro domácí fanoušky, trefovali „zařízení“ výrazně častěji, než plamenní střelci. Hned nato se ale Žďárští ukázali a odnesli to hosté ze Sokolova. Následoval velmi vyrovnaný a kvalitní zápas s Jabloncem. Ale v sobotu při derby Vysočiny s Pelhřimovem padla na Bouchalkách první desítka v této sezóně, ke které nám komentář (ale nejenom k tomuto zápasu) poskytla hvězda tohoto duelu, střelec čtyř branek a útočník - David Březina.