Dostupné kategorie

V prosinci 2017 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
31.12.Je tu Silvestr a s ním náš "Speciál"redakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Máme tu poslední den roku, který by měl být plný zábavy, radosti a vzpomínání na to dobré a veselé, co jsme během toho roku zažili. My jsme pro náš již tradiční silvestrovský příspěvek však zvolili naopak to, co se nám nepovedlo…
30.12.Kalendářní rok 2017 zakončí Plameny na ledě rozjetých ŽihadelMBU - ZNS 3:2, 24.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - K poslednímu zápasu v roce 2017 vyrážejí žďárští hokejisté na jih do Moravských Budějovic. Oba týmy se v posledních týdnech představovaly ve velmi dobré formě, a tak nezbývá než doufat, že hráči během desetidenní vánoční přestávky nezlenivěli. Snad se štědrovečerní kapr s bramborovým salátem, případně štěpánská husička negativně neodrazili na výkonosti hráčů obou mužstev a k vidění bude hokej vrcholné úrovně, jak by se dalo od střetnutí třetího a čtvrtého týmu tabulky očekávat.
30.12.Plameny si z Moravských Budějovic vezou po bojovném výkonu bod za prohru v prodlouženíMBU - ZNS 3:2, 24.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Ani Plamenům se nepodařilo zastavit vítězné tažení Žihadel, která si připsala již sedmé vítězství v řadě. Ve velmi kvalitním utkání, hraném před výbornou diváckou kulisou, Plameny dlouhou dobu prohrávaly. V závěru utkání si však vytvořily tlak, který dvě minuty před koncem přetavily ve vyrovnávací gól. V prodloužení však nakonec domácí díky využité přesilovce rozhodli o svém vítězství.

29.12.VIDEO: Rok 2017 pohledem trenérů Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Právě uplynulý rok 2017 přinesl žďárským hokejistům spoustu radosti, ale i bolesti. Právě za tímto rokem se v otevřeném a velkém povídání ohlédli trenéři Plamenů. Ti mluvili o loňském play-off, přípravě i o některých konkretních hráčích. Jak například chybí v kabině Pavel Staněk, nebo co říkají trenéři o konci Tomáše Smejkala. Zajímavý rozhovor si můžete prohlédnout zde.

28.12.Nadílka pod vánočním stromečkem. Plameny posiluje obránce Jakub Peslar!Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Vánoce byly i pro žďárské hokejisty štědré, do týmu totiž přichází obránce Jakub Peslar a to minimálně do konce sezony. V letošní sezoně tento pětadvacetiletý obránce hrál v Hodoníně a stal se tak druhým hráčem, který v tomto ročníku z jihu Moravy na Vysočinu přišel. Původně však pochází z ostravské Poruby, za kterou loni odehrál play-off. Loni si dokonce zahrál polskou extraligu za JKH GKS Jastrzebie. Dres Plamenů oblékne již v sobotu proti Moravským Budějovicím.
28.12.Domluvili jsme se během chvilky, popisuje přesun do Žďáru Jakub PeslarOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Obránce Jakub Peslar po konci v Hodoníně nemusel hledat nové angažmá dlouho. Jakmile se trenér Michal Konečný dozvěděl, že je na "listině volných hráčů", neváhal ho kontaktovat. Pětadvacetiletý produktivní bek se bude snažit vyztužit obranu již od sobotního zápasu s Moravskými Budějovicemi.

27.12.Martin Lojek jako držitel poslední české medaile z juniorského šampionátu. Snad kluci konečně dovezou další, přeje siOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Dvaatřicetiletý odchovanec žďárského hokeje vzpomíná na světový juniorský šampionát před dvanácti lety na půdě USA. Tehdy byla v NHL výluka a tak se turnaje účastnily i hvězdy v tu dobu již hrající neslavnější soutěž světa. Jako například tehdejší jednička draftu Alexandr Ovečkin, či krátce po turnaji nová jednička draftu Sidney Crosby. Pro Martina Lojka se po turnaji otevřely dveře do týmu Floridy Panthers a jeho velký sen, tak jako každého hokejisty, se mu naplnil. Mohl nastoupit na scénu velkolepé NHL. S odstupem času navíc tato medaile získává čím dál více na cennosti, jelikož je to ta poslední, kterou český národní tým na juniorském šampionátu získal. Podívejte se na rozhovor, jak urostlý obránce vzpomíná na turnaj, na své protihráče či bývalé spoluhráče a jak vidí šance letošního českého mladého výběru.
24.12.Veselé Vánoce!RedakceJménem vedení SKLH Žďár nad Sázavou a naší redakce, přejeme všem partnerům, fanouškům, příznivcům, trenérům, hráčům, rozhodčím, funkcionářům a rodičům, krásné a pohodové prožití vánočních svátků!
22.12.Zápas ovlivnil začátek, jeli jsme do Písku s pokorou, říká kapitán Martin PlevaPIS - ZNS 3:6, 22.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Poslední zápas před Vánoci sehráli žďárští hokejisté ve středu na ledě Písku. O něm mluvil kapitán Martin Pleva. Ten potvrdil, že klíčovým momentem byl velmi povedený začátek. Hlavní muž žďárské kabiny také přeje fanouškům co nejpovedenější Vánoce a těší se na vás i v příštím roce.
20.12.Skvělá první třetina se stala základem pro tři body z PískuPIS - ZNS 3:6, 22.kolo | Ondřej KrásnýP Í S E K - Žďárští hokejisté rychle a nemilosrdně odpověděli na sobotní utkání a již během první třetiny nastříleli čtyři branky, které rozhodly o vítězství z ledu Písku. Především úvodní minuty patřily k základnímu kamenu vítězství, protože během pěti minut už Plameny vedly 3:0!

19.12.Zaváhání s Pelhřimovem se Plameny pokusí odčinit v PískuPIS - ZNS 3:6, 22.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - K dalšímu zápasu zajíždějí Plameny na jih Čech na led posledního Písku, kde se budou snažit napravit dojem z posledního nepovedeného utkání proti Pelhřimovu. Statistiky i postavení v tabulce jasně favorizují celek ze Žďáru, ale jak praví klasik "šedá je teorie a zelený strom života". Stejně jako všechny ostatní i tento zápas bude začínat za stavu 0:0 a bude jen na hráčích s plameny na prsou, aby svým výkonem potvrdili své postavení v tabulce.
18.12.Nic se neděje, holt musíme začít hrabat od nuly, dívá se po porážce kupředu Milan ŘehořZNS - PEL 3:4, 21.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárští hokejisté se s Bouchalky v roce 2017 nerozloučili zrovna šťastně, když si všechny body odvezl Pelhřimov. Právě v roce 2017 byl teprve druhým týmem, který to dokázal. Utkání hodnotil Milan Řehoř, jenž byl i zvolen nejlepším hráčem zápasu a dlouho držel žďárské hokejisty ve hře. Plameny ale rozhodně nemají proč ztrácet hlavu, což moc dobře zkušený brankář ví.

17.12.Starší dorost přetlačil Olomouc v prodloužení a bere dva bodyZNS - OLO 3:2, 0.kolo | Anna RůžičkováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Starší dorostenci dnes odehráli na žďárských Bouchalkách utkání proti Olomouci. Hostující tým byl sice větším favoritem na výhru, ale gólovou přetahovanou nakonec zaslouženě vyhrály právě Plameny. O zisku dvou vítězných bodů rozhodl v prodloužení Lukáš Gergel.
16.12.Po trestuhodném výkonu přišel trest, Pelhřimov si odvezl všechny bodyZNS - PEL 3:4, 21.kolo | Ondřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dnes to opravdu nebyl povedený zápas. Plameny sice nastoupily do zápasu dobře a aktivně, ale krátce poté otěže zápasu převzali hosté a již během první třetiny mohli udělat rázný krok k vítězství. Nelze upřít snaha domácím hráčům, ale dnes to jednoduše nešlo. Naopak hosté ukázali, že i ze zadních tabulkových pozic útočí silná mužstva a předvedli výkon, kterým si tři body zasloužili.

15.12.Dalším soupeřem, kterého se budou Plameny snažit zkrotit, budou tuto sobotu Lední Medvědi z PelhřimovaZNS - PEL 3:4, 21.kolo | Tomáš MasařŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Až na 11. listopadu se datuje poslední porážka týmu Michala Konečného, od té doby hráči s planoucím Ž vyhráli 6 zápasů v řadě a z posledních 10 zápasů si Plameny připsaly dokonce 9 výher. V posledních zápasech sice jejich střelecké tempo trochu zpomalilo, o to více je však potřeba ocenit bojovnost a vůli jít za vítězstvím. Mohlo by se tak zdát, že předposlední Pelhřimov by neměl být vážnějším soupeřem, ale zdání může klamat a Pelhřimovští jistě na Bouchalky nepřijedou prodat svoji medvědí kůži lacino.
13.12.Na sestupové příčky nemyslíme, snažíme se podávat lepší výkony, říká před pauzou útočník MD Šimon MalenovskýOndřej KrásnýŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Mladší dorostenci se po základní části umístili na osmé příčce a čeká je tak v druhé části sezony boj o přežití. Prozatím mají Plameny po dvou zápasech nadstavbové části devítibodový náskok na poslední Letňany, ale ty o víkendu ukázaly, že se ještě nehodlají vzdát. Další zápas sehrají mladší dorostenci až v lednu a dosavadní počin nejmladší dorostenecké kategorie shrnul žďárský odchovanec Šimon Malenovský, který si vyzkoušel i extraligu staršího dorostu. V tom mladším prozatím přispěl třemi brankami a deseti asistencemi.

12.12.SKLH získal nového sponzora. Plameny podpoří společnost AVE CZmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Pozornému divákovi jistě neuniklo, že na mantinelech stadionu na Bouchalkách a na našem webu přibyla nová loga. Novým partnerem klubu se stala společnost AVE CZ, která má s podporou hokejových týmů bohaté zkušenosti. Firma zabývající se ve Žďáře nad Sázavou odpadovým hospodářstvím nebo zajišťováním komunálních služeb, tak podpoří další sportovní klub v regionu, kde působí. Tím se AVE zařazuje mezi společnosti, kterým není veřejný, společenský a sportovní život v našem městě lhostejný a pomůže tak žďárským Plamenům naplňovat sportovní cíle a přispívat k úspěšné reprezentaci města pod Zelenou horou.
10.12.Z vyrovnáného zápasu v Mladé Boleslavi bere starší dorost dva bodyMBL - ZNS 3:4, 0.kolo | Pavla DolíhalováŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Plameny se střetly s Mladou Boleslaví ve vyrovnaném utkání. Co Bruslaři navýšili, to Žďár dotáhnul a naopak. Nebylo tedy překvapním, že se za stavu 3:3 šlo do prodloužení. V něm se o vítězi nemuselo rozhodovat dlouho. Rozhodující gól vstřelil zásadní hráč tohoto zápasu Jaromír Pytlík a přihrál tak na stranu Plamenů důležité dva body.

10.12.Bylo to jedno z nejtěžších utkání letos, přiznává po výhře na ledě v Nymburku Peter BenešNYM - ZNS 2:3, 20.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Po utkání v Nymburku na žďárských hokejistech byl vidět určitý oddych. Těžké utkání komentoval Peter Beneš, jenž dorovnal stav v přesilové hře ještě ve druhé třetině. Plameny měly velké množství šancí v prodloužení, ale rozhodly až nájezdy. Slovenský univerzál se vrací nejen k brance, ale i ke špatnému ledu a vůbec velice těžkému zápasu v Nymburce.

9.12.Těžký duel, Plameny vyráží do nevyzpytatelného NymburkaNYM - ZNS 2:3, 20.kolo | Jakub JanůŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Letošní ročník základní části se ve středu přehoupl do své druhé poloviny a Plameny v ní čeká další venkovní zápas. V něm se budou snažit navázat na vítěznou šňůru. Pojedou na led momentálně sedmého týmu tabulky. Do Nymburku.