Archiv

V listopadu 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
30.11.Žďár uzavře polovinu základní části šlágrem kola v Hodoníně HOD - ZNS 3:1, 18.kolo | jk, mkH O D O N Í N – Na první prosincový víkend je naplánováno osmnácté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. A největší pozornost poutá souboj Hodonína, který v sobotu přivítá SKLH ze Žďáru nad Sázavou. Domácí opět kráčí za prvním místem ve skupině Střed. Svoji snahu už podpořili 41 body! Ale ani hosté z Vysočiny si nevedou špatně, přestože ztrácí na svého rivala už šest bodů. Ale mohou se chlubit nejlepším vstupem do soutěže za poslední roky. Ovšem nyní jejich hrdost utrpěla, když ve středu vyplenili Bouchalky nájezdníci z Pelhřimova. Ovšem Plameny určitě nedají na jihu Moravy svoji kůži zadarmo.
28.11.Spartakovci dobyli BouchalkyZNS - PEL 1:4, 17.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Jako již tradičně, přineslo dnešní derby Vysočiny atraktivní, rychlý a bojovný hokej. Po vynikajícím nástupu domácích Plamenů do zápasu, ve kterém se ujaly vedení, přišel obrat a hostující Spartak vynikajícím výkonem vrátil Žďáru porážku z prvního zápasu na vlastním ledě. SKLH tak teprve podruhé v sezóně pocítil hořkost porážky ve svém stánku na žďárských Bouchalkách.

Foto: Tomáš Marek

27.11.Bouchalky nabídnou další derby s velkým „D“! Spartakovci míří na žďárský led ZNS - PEL 1:4, 17.kolo | jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Poslední listopadová středa má na programu sedmnácté dějství základní části druhé ligy. Pátý celek skupiny Střed zavítá na kluziště svého velkého rivala, kde svede odvetnou bitvu. S nimi přijede také lídr hostujícího kádru Tomáš Plachý s 26 kanadskými body ze šestnácti odehraných klání! Pelhřimovští posíleni třízápasovou neporazitelností jedou pokořit další metu v podobě druhých Plamenů, které svými výkony drží sedmnáctibodový kapitán Jiří Plachý. Diváci se tedy mohou těšit mimo jiné i na souboj lídrů kanadského bodování svých celků, jmenovců Plachý vs. Plachý.
25.11.Plameny vydřely vítězství nad ŽihadlyMBU - ZNS 2:4, 16.kolo | mkM O R A V S K É   B U D Ě J O V I C E – Žďárští hokejisté putovali dnes poprvé k druholigovému zápasu do Moravských Budějovic. Premiéra na ledě nováčka nebyla rozhodně snadná partie. Hosté však svojí bojovností, důsledností i zkušeností soupeře přetlačili a za vydatné podpory početné skupiny svých fanoušků dokráčeli k dalšímu tříbodovému zisku. Utkání bylo do posledních okamžiků otevřené a Plameny hájily těsný jednobrankový náskok. Důležitou výhru, která znovu usadila SKLH na druhé místo tabulky, definitivně pečetil až Kotlík trefou do opuštěné branky při závěrečné power-play domácích Žihadel.

Ilustrační foto: Veronika Marková

24.11.Derby Vysočiny: Premiéra Plamenů v Moravských BudějovicíchMBU - ZNS 2:4, 16.kolo | jk, mkM O R A V S K É   B U D Ě J O V I C E – Posledním hracím víkendem v měsíci listopadu pokračuje centrální divize šestnáctým kolem. Ve kterém spolu změří síly druhý Žďár s Moravskými Budějovicemi, které uzavírají s devatenácti body elitní osmičku. Domácí nováček druhé ligy se tak drží v postupových vodách, které si bude chtít potvrdit na úkor euforických Plamenů. Ty mají za sebou fantastickou sérii šesti výher ze sedmi posledních zápasů.
21.11.Jiří Dítě: „Ďolík neví, že mám kratší hokejku“ZNS - TEB 5:1, 15.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárské Plameny předvedly v neděli na Bouchalkách divákům další parádní představení. Díky výhře nad jedním z největších favoritů skupiny Střed, který by rád vybojoval i postup do vyšší soutěže, se vyhouply na druhou příčku tabulky, právě před svého nedělního protivníka. Na tomto úspěchu se podílel bojovným a zodpovědným výkonem celý tým. Přesto však bylo možné najít v mužstvu i hrdiny večera, kteří na tom měli mimořádně důležitý podíl. Kromě skvělého brankáře Petra Opršala, jenž několikrát své spoluhráče ve zlomových okamžicích podržel a byl zaslouženě vyhlášen hráčem zápasu, si podobné hodnocení zaslouží i útočník Jiří Dítě, jehož dva góly a asistence, které přišly v těch nejdůležitějších okamžicích zápasu, ocenila hodonínská redakce ve svém pravidelném shrnutí, titulem Hráč kola.

Foto: Veronika Marková

19.11.MLÁDEŽ: Mladší dorost bez ztráty kytičky, Starší dorost s mírným klopýtnutímokŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Také o uplynulém víkendu odehráli mládežníci žďárského SKLH svá utkání. Do ligových zápasů však nenastoupila juniorka, která díky rozsáhlé marodce musela oba zápasy odložit. Starší dorost poznal porážku, ale i cenné vítězství. Mladší dorost si s chutí zastřílel. Starší i mladší žáci nastoupili doma proti Chotěboři.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

18.11.Další parádní představení! Žďár se posouvá na druhé místoZNS - TEB 5:1, 15.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Téměř sedm stovek diváků dnes dalo přednost žďárským Plamenům před dramatickým finále Davis Cupu. A určitě nelitovali, protože na Bouchalkách byla k vidění další nádherná hokejová podívaná v podání Plachého party, která přehrála v přímém souboji o druhé místo silnou brněnskou Techniku. Domácí udělali důležitý krok k dnešnímu úspěchu již v první třetině, kterou vyhráli 2:0 a ve druhé mocně vzdorovali tlaku soupeře a dokázali svůj náskok ještě navýšit. Po úvodní brance hostů na začátku třetí třetiny sice Brněnští znovu ožili, ale tým Martina Sobotky si nenechal vítězství uniknout a dalšími dvěma brankami potvrdil zisk tří bodů, které posouvají žďárský SKLH na druhou příčku tabulky.

Ilustrační foto: Veronika Marková

17.11.Zápas podzimu! Bouchalky zažijí boj o druhé místoZNS - TEB 5:1, 15.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Patnáctým kolem pokračuje druhá hokejová liga víkendovými zápasy. Skutečným šlágrem tohoto kola bude duel, ve kterém změří síly SKLH Žďár nad Sázavou a VSK Technika Brno. A čeká se opravdová bitva! Ve hře je totiž druhé místo! Protože Vysokoškoláci nečekaně klopýtli s Břeclaví a Plameny neuspěly v Kolíně, oba velcí rivalové si půjdou napravit reputaci. Nenechte si ujít střetnutí dvou lídrů Plachý versus Rajnoha, velkých osobností Látala s Kaňkou nebo dvou brankářů s nejlepšími statistikami ve 2.lize Sláma proti Novákovi. Čeká nás souboj jedněch z nejlepších obran i útoků, které může nabídnout centrální divize. Hokejový svátek je tu! Pojďme společně podpořit Plameny k jejich další metě.
16.11.Hokejky má stejné jako loniJiří Bárta 5+2 dnyŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejový kanonýr Jiří Plachý se loni trápil, letos si hokej zase užívá a straší gólmany. V pondělí oslaví kapitán Plamenů pětatřicáté narozeniny, ale stále ukazuje, že zdaleka nepatří do starého železa a řadí se k nejlepším forvardům 2.ligy. Redakce týdeníku 5+2 dny otiskla ve svém posledním vydání rozhovor s touto ikonou žďárského SKLH, který nyní přinášíme i našim čtenářům.

Foto: Jiří Bárta

15.11.Novinka: Dopolední hodiny bruslení, dokonce i s hokejkoumkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Příspěvková organizace Sportis, spravující městská sportoviště, přišla s novinkou na žďárském zimním stadionu. Nově zavádí bruslení pro veřejnost v dopoledních hodinách pracovních dnů. Poprvé je tu i možnost zahrát si na „veřejnosti“ hokej.
14.11.Kolínská mise! Plameny čekají rozjíždějící se Kozlové KOL - ZNS 2:1, 14.kolo | jk, mkK O L Í N – Ani druhou středu v listopadu si žádný z druholigových týmů neodpočine. Nabitý program centrální divize nabídne zajímavou podívanou. Plameny naberou severozápadní směr a poženou se na velkou bitvu k Labi, kde je čekají už dva zápasy neporažení Kolínští Kozlové. Ti si s chutí zastříleli v Břeclavi a doma zostudili Chotěboř. Ale také Sobotkova družina drží excelentní bilanci v podobě šňůry pěti výher v řadě s jednatřiceti vstřelenými góly. Ve středu se rozhořelé Plameny přiženou na kolínský zimní stadion. Podaří se je Kozlům uhasit nebo bude parta kolem kapitána Plachého pokračovat ve vítězném tažení? Odpověď dá dnešní večer v Kolíně.
14.11.Vedoucí čtyřka padla! Kolín ukončil Ždáru vítěznou sériiKOL - ZNS 2:1, 14.kolo | mkK O L Í N - Po pěti vítězných zápasech v řadě, dnes žďárské Plameny uhasili Kolínští Kozlové. Na vedoucí branku domácích z úvodní třetiny, dokázali Žďárští ve druhé části zareagovat a z hole Březiny vyrovnali. V neskutečně napínavé a dramatické poslední dvacetiminutovce padlo rozuzlení až šest sekund před závěrčnou sirénou, kdy o tříbodovém zisku pro Kolín rozhodl domácí Jan Hanzl. Špatný den měla dnes celá vedoucí čtyřka, ze které nezískalo ani jedno mužstvo ani jediný bod.

Foto: Veronika Marková

13.11.Premiérová trefa Josefa Koldy byla vítěznáZNS - JHR 5:1, 13.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Mladý Obránce Josef Kolda již před dvěma lety vypomáhal Plamenům v play-off, když se tehdy Petru Kuchyňovi rozpadla obrana. Letos se stal pevnou součástí žďárské defenzivy a zápas od zápasu se zlepšuje a získává na jistotě. Jeho kvalit si všimli i v Jihlavě a povolali jej do kádru prvoligové Dukly, kde nastoupil v minulém týdnu do dvou zápasů. Díky tomu chyběl Žďáru ve středečním duelu proti Břeclavi. V neděli však již nastoupil a vypadalo to, že mu prvoligová zkušenost prospěla. Svoji trefou od modré otočil nepříznivý vývoj zápasu a jak se později ukázalo, byl jeho první gól v dresu Plamenů zároveň vítěznou brankou zápasu proti Jindřichovu Hradci. K tomu pak ještě přidal nahrávku na čtvrtý gól Jirky Dítě.

Foto: Jiří Bárta

12.11.Mládež: Dohrávky a turnaj krajských výběrůokŽ Ď Á R N. S Á Z A V O U - Tak jako měly v minulém týdnu reprezentační přestávku seniorské kategorie, stejně tak na tom byly mládežnické soutěže. Své reprezentační srazy a turnaje odehrály všechny mládežnické reprezentační výběry a žákovské kategorie měly na programu turnaje krajských týmů, z nichž se jeden odehrál i na žďárských Bouchalkách. Výjimkou byly ligové dohrávky juniorů a mladšího dorostu.
11.11.Vajgar vzdoroval, ale Plameny neuhasilZNS - JHR 5:1, 13.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Kdo čekal v souboji třetího týmu tabulky s posledním, snadnou výhru, byl asi překvapený. Po vyrovnané úvodní třetině šel hostující Vajgar do vedení. Do druhé přestávky však dokázaly Plameny stav zápasu otočit na 2:1. Až v závěrečné části Žďárští svého soupeře přehráli a vyjádřili to i brankově, když třemi trefami rozhodli těžký duel ve svůj prospěch. Ozdobou zápasu byly výkony obou brankářů, kteří dlouho drželi misky vah v hodně vyrovnané poloze. Sobotkův výběr dnešním vítězstvím prodloužil sérii výher na pět a vyrovnal tak rekord z úvodu loňské sezóny. Ve středu čeká hokejisty SKLH cesta na led oživujícího Kolína.

Foto: Jiří Bárta

10.11.V neděli bude Žďár hostit turnaj krajských výběrůmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Ještě před večerním druholigovým zápasem mužů proti Jindřichovu Hradci, se na žďárských Bouchalkách v neděli uskuteční další nevšední sportovní událost. ČSLH zde pořádá turnaj krajských výběrů hráčů ročníku narození 1999. Ve třech zápasech se utkají nejlepší třináctiletí hokejisté z krajů Vysočina, Pardubického a Olomouckého. Zveme hokejové příznivce na tuto zajímavou akci, kde budou k vidění mladí talenti i ze žďárské hokjové školy. První zápas začíná v neděli v 10 hodin. Celý program turnaje najdete uvnitř článku.
10.11.Na Bouchalky míří trápící se VajgarZNS - JHR 5:1, 13.kolo | jk, mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhá hokejová liga pokračuje víkendovými zápasy v rámci třináctého kola. Do Žďáru, se přijede pokusit z řeky Sázavy doplnit poněkud vypuštěný Vajgar, který se kvůli sérii porážek dostal až na poslední místo tabulky. Vše odstartovala nečekaná ztráta ve čtvrtém kole, právě se svěřenci Martina Sobotky, kteří vylovili Vajgar v Jindřichově Hradci. Hosté chtějí nyní odvetu a vrátit tak zpátky cenné body. Přijďte opět hnát svůj klub do boje a přidat tak znovu na síle skvělé kulise v hledišti. Pojďme společně fandit žďárským Plamenům!
9.11.„S rozhodčími už se nehádám,“ říká Tomáš DoležalZNS - BRE 6:3, 12.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Patří ke generaci, která dlouhá léta táhla žďárský hokej a stal se neodmyslitelnou součástí defenzivy. Patřil k největším oporám v době, kdy se Plameny prohořívaly z krajského přeboru zpět do ligy a také po postupu, byl pro trenéry nepostradatelným členem obranných řad. Mluvíme o jedné ze žďárských ikon Tomáši Doležalovi. V sestavě letošního kádru se však nečekaně neobjevil, což bylo o to více překvapující v tom, že se tak stalo pod novým koučem Martinem Sobotkou, který je jeho velký kamarád a dlouholetý spoluhráč. Poprvé jej mohli diváci vidět až ve dvanáctém kole v zápase proti Břeclavi.

Foto: Veronika Marková

8.11.Jsme „milionáři“. Děkujeme!redakceŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Včera ve 22:00:07 zlomil oficiální web SKLH Žďár nad Sázavou významný limit návštěvnosti. V tento okamžik navštívil www.hokejzr.cz miliontý návštěvník od jeho spuštění před čtyřmi lety. Chceme touto cestou poděkovat všem našim pravidelným i příležitostným návštěvníkům a čtenářům. Zároveň vám přinášíme několik zajímavých informací a údajů.
Další stránky
12»