Dostupné kategorie

V říjnu 2012 vyšly tyto články:

Další stránky
12»
31.10.Žďár dnes čeká předehrávka v BrněTEC - ZNS 4:5, 24.kolo | jk, mkB R N O – Po úspěšném nedělním zápase proti Nymburku, se mohou příznivci Plamenů těšit na další duel proti soupeři z horních pater tabulky. Dnes zamíří jejich mančaft na led druhé Techniky Brno, která šlape na paty lídrovi centrální divize a rivalovi z jihomoravského regionu Hodonínu. Dokáže parta Martina Sobotky překvapit skvěle bránící domácí tým a oplatit tak několik hodně bolestivých porážek z poslední doby? Sledujte s námi. Hokejový program se přesouvá na ledovou plochu do Brna mimořádně, nejedná se o pravidelný zápas, ale o předehrávku 24.kola.
31.10.Plameny porazily druhou Techniku. A jsou třetíTEC - ZNS 4:5, 24.kolo | mk, jbB R N O - Žďárští hokejisté dobyli Brno! V předehrávce 24. kola zvítězili 5:4 a svému soupeři oplatili porážku z úvodu sezony. V 50. minutě po gólu Plachého odskočili domácím už na rozdíl tří gólů, Brňané ale zápas zdramatizovali a dvěma slepenými góly v závěrečných minutách, kdy zkoušeli i hru bez brankáře, dotáhli na rozdíl jediného gólu. Víc už ale střelcům Techniky gólman Opršal nedovolil. Výhra za tři body znamená, že se Plameny dostaly v tabulce před Nymburk na třetí místo.
30.10.Jan Kočan: „Mám první bod a ani o tom nevím“ZNS - NYM 7:4, 10.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Když jsme v březnovém článku „NEJ momenty…“, ohlížejícím se za minulou sezónou, označili Jana Kočana za smolaře roku, netušili jsme, že si do té dobry vybral jenom část smůly. Po těžkém zranění v únorovém zápase se dával několik měsíců dohromady. V létě dřel, aby se dostal zpět do formy a mohl se znovu stát oporou Plamenů, ale nevěděl, že jej čeká další těžká zkouška.

29.10.MLÁDEŽ: Mladé Plameny pokračovaly v dobrých výkonechmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárští mladící odehráli o víkendu další várku ligových zápasů a opět se jim poměrně dařilo. Bez bodu zůstali pouze starší žáci, napůl úspěšní byli starší dorostenci, pátou výhru v řadě si připsali junioři a mladší dorostenci koncertovali v Benátkách nad Jizerou.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

28.10.Žďár zvládl odvetu proti NymburkuZNS - NYM 7:4, 10.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Souboj celků na třetím a čtvrtém místě tabulky, přinesl na jedné straně řadu pohledných akcí, množství gólů, osobních soubojů i parádních zákroků brankářů, na straně druhé i množství chyb a nepřesností. Nymburk v průběhu dvou třetin trpělivě dotahoval vedení Žďáru a o vítězství domácích Plamenů rozhodla až závěrečná třetina, ve které třemi brankami strhli Sobotkovi svěřenci definitivně vedení na svoji stranu. Vítězstvím v úvodním zápase druhé čtvrtiny soutěže, uhájili žďárští hokejisté pozici v elitní čtyřce.

AKTUALIZOVÁNO: Ohlasy trenérů

27.10.Druhou čtvrtinu otevře domácí duel proti NymburkuZNS - NYM 7:4, 10.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Poté co týdenní pauza oddělila první a druhou čtvrtinu základní části, se o víkendu znovu naplno rozjíždí druholigový kolotoč. Druhá série dlouhodobé soutěže začne pro žďárské Plameny ve sváteční neděli na domácím ledě, kde přivítají silný NED Hockey Nymburk, kterému mají vracet porážku z úvodního zápasu letošní sezóny. Poté co minulý týden viděli diváci úchvatný duel s lídrem tabulky, přijíždí nyní další špičkový celek z vrcholných pater tabulky.
26.10.Ohlédnutí za první čtvrtinou v číslech i očima kouče SobotkymkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Hokejisté žďárského SKLH v neděli uzavřeli první čtvrtinu letošní základní části 2.ligy. První čtvrtinu má za sebou také nový kouč Plamenů Martin Sobotka a zatím se zdá, že svoji novou roli zvládá nad očekávání dobře. Alespoň kvalita předváděné hry prvního mužstva a konec konců i výsledky to naznačují. Požádali jsme tedy žďárského lodivoda o krátké zhodnocení uplynulé čtvrtky. Zároveň jsme jeho informace doplnili fakty a čísly. V článku najdete některé zajímavé statistické údaje.

25.10.Hron: „Normální góly dávat neumím“Jiří Bárta 5+2dnyŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Útočník Plamenů Josef Hron je objevem sezony. Trefil se už čtyřikrát, gól proti suverénnímu Hodonínu však na body nestačil. Stává se jednou z nejvýraznějších osobností Sobotkova týmu a nevyhýbá se mu ani pozornost médií. Tento týden se na něj zaměřil týdeník 5+2 dny, kterému poskytl rozhovor. Se souhlasem redakce mediálního partnera klubu týdeníku 5+2 dny přinášíme tento článek i našim čtenářům.

24.10.Jaroslav Benák: „Byl to zápas jako řemen“ZNS - HOD 4:7, 9.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – To, že v neděli čeká Bouchalky parádní zápas, se tak trochu čekalo. A tak není divu, že si jej nenechala ujít i řada zajímavých osobností. Na stadionu bylo možné potkat například žďárského odchovance působícího u brodských Rebelů Petra Štěpánka se svým spoluhráčem Romanem Vondráčkem. Zápas navštívil žďárský místostarosta Ladislav Bárta a ochutnávku tekutých moravských produktů přivezl pan Kuba (otec Michala Kuby), který již však opět fandil Hodonínu. Naopak žďárským Plamenům přál úspěch z celého srdce jeho nedávný trenér, jinak bývalý excelentní obránce národního týmu a jihlavské Dukly, několikanásobný mistr Československa a mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, se kterým jsme si po zápase povídali o jeho aktuálním působení a především o právě skončeném duelu, ze kterého neskrýval nadšení.

23.10.„Když trenér kříčí, já ho neslyším,“ říká Michal KaňkaZNS - HOD 4:7, 9.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – V nedělním parádním duelu proti hodonínským Drtičům, se Michal Kaňka blýsknul nejen dvěma brankami a asistencí, ale dalšími krásnými kousky a akcemi s celou svoji formací a zdá se, že si s Jiřím Plachým a Lubošem Kunstmüllerem začínají rozumět. Po utkání jsme s produktivním forvardem hovořili o zápase, o jeho působení ve Žďáře, ale také o jeho předsezónních zdravotních komplikacích.

22.10.MLÁDEŽ: Dorostenci i žáci drtili jednoho soupeře za druhýmmkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Mladé Plameny mají za sebou další veleúspěšný víkend. Všechny kategorie si připsaly jednoznačná vysoká vítězství. Pouze junioři vyhráli „až“ na nájezdy, ale na ledě Havlíčkova Brodu, což patří k těm nejcennějším výhrám. Podobně jako „A“ mužstvo, uzavřeli i junioři a starší dorostenci o uplynulém víkendu první čtvrtinu svých soutěží. Pohled na mládežnické tabulky je pro příznivce žďárského hokeje velmi příjemný. Mladší dorost a mladší žáci vévodí svým kategoriím. Juniorům, staršímu dorostu i starším žákům patří čtvrtá příčka.

21.10.Drtiči zhasli Plameny v přesilovkáchZNS - HOD 4:7, 9.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Žďárské Plameny a hodonínští Drtiči dnes rozehráli na Bouchalkách úchvatné hokejové představení, které mělo parametry profesionálního hokeje. Rychlost, tvrdost, vysoké nasazení, parádní akce, pohledné branky i excelentní zákroky obou brankářů. To vše zdobilo tento nevšední duel. Vše bylo navíc okořeněno bouřlivou hokejovou atmosférou. Po šedesáti minutách však byla spokojenější početná skupina příznivců hostujícího celku. Drtiči rozhodli o svém vítězství v přesilových hrách, jichž z deseti dokázali využít plnou polovinu.

20.10.Přijede lídr z Hodonína. Uhasí rozhořelé Plameny?ZNS - HOD 4:7, 9.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Bouchalky čeká v neděli skutečný mega zápas! Drtiči nabírají severozápadní vítr a pokusí se sfouknout svého pronásledovatele ze čtvrté příčky a úspěšně tak uzavřít první čtvrtinu základní části. Dokáže parta kolem Martina Sobotky odolat náporu favorita a pokračovat ve vítězné sérii? Nebo padne za oběť suverénovi centrální skupiny a Drtiči po téměř čtyřech letech dobudou Bouchalky? Čeká nás velký zápas, hokejový svátek se spoustou dramatických zážitků. Pojďme společně přilít olej do Plamenů, které se v posledních zápasech výrazně rozhořely!
19.10.Úspěšný návrat kapitánaPEL - ZNS 2:7, 8.kolo | mkP E L H Ř I M O V – Podobně jako v minulém zápase u Ondřeje Březiny nebyl ani v Pelhřimově jeho start původně plánovaný. Kvůli zranění Dana Kotlíka se však rozhodl kapitán Jiří Plachý naskočit, přestože po měsíční poměrně těžké nemoci nebyl rychlý návrat na led vůbec snadný. A ani on nebyl jen do počtu, ale podepsal se pod tři branky v síti Spartaku.

17.10.Je tu další derby! Plameny čekají bojovní SpartakovciPEL - ZNS 2:7, 8.kolo | mk, jkP E L H Ř I M O V – Druhé regionální derby v řadě je tu! Na pelhřimovský stánek ve středu vyrazí Plameny, které sežehly v posledním utkání Žihadla z Moravských Budějovic. Ovšem proti nim se postaví soupeř, jenž dokáže zastavit jakýkoliv favorizovaný nebo rozjety tým. Pelhřimovští zaskočili suverénní Hodonín a od té doby se nesou na vítězné vlně, na domácím ledě je však nedávno nemile překvapila tehdy poslední Chotěboř. Vezme si Žďár příklad ze Lvů nebo potvrdí, že se mu na venkovních kluzištích příliš nedaří? Každopádně toto největší derby Vysočiny posledních let, vždy přináší atraktivní hokej a dramatické zápasy.
17.10.Rekordní výhra z města rekordůPEL - ZNS 2:7, 8.kolo | mkP E L H Ř I M O V – Žďárské Plameny navnaděné nedělní vysokou výhrou nad Moravskými Budějovicemi, cestovaly dnes k dalšímu krajskému derby do města rekordů a kuriozit. A skutečně se dnes v Pelhřimově jeden rekord přepisoval. Žďár vyhrál na ledě Spartaku historicky nejvyšším rozdílem. Ve vyrovnané první třetině však jednoznačnému výsledku nic nenasvědčovalo. Prostřední část hry však již patřila plně hostům a v závěrečné pak svůj triumf dokonali. Po měsíční nemoci vedl svůj tým poprvé do zápasu opět kapitán Jiří Plachý a hned si připsal tři kanadské body za branku a dvě asistence.

Ilustrační foto: Veronika Marková

16.10.Březina: „Nějak se to nečekaně semlelo“ZNS - MBU 6:3, 7.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Měl být jednou z hlavních posil před letošní sezónou. Již v úvodu druhého zápasu si však zranil rameno, které si léčil až do minulého týdne. Původně neměl do nedělního zápasu proti Žihadlům vůbec nastoupit a byl připraven plnit roli náhradníka. Ovšem v neděli zazvonil trenéru Sobotkovi telefon od Michala Kaňky, který se musel ze zápasu omluvit kvůli nepříjemné střevní viróze. Tak naskočil po téměř měsíční pauze rovnou do zápasu a hned v prvním střídaní otevřel jeho skóre. Řeč je o Ondřeji Březinovi, který navrch přidal ještě také závěrečnou šestou branku Plamenů.

15.10.MLÁDEŽ: Černý víkend staršího dorostumkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Během víkendu se mladé Plameny praly o další body do svých ligových tabulek. Naprázdno vyšli pouze starší dorostenci, kteří prohráli oba své zápasy. Naopak dařilo se juniorům i oběma žákovským kategoriím. Volno měli tento týden mladší dorostenci.

14.10.Plameny nedaly Žihadlům šanciZNS - MBU 6:3, 7.kolo | mk, jkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Více než šest stovek diváků mohlo dnes na Bouchalkách sledovat parádní hokejové představení v podání žďárských Plamenů, které mělo především ve druhé třetině až exhibiční parametry. Skóre 6:0 po 40 minutách bylo ještě poměrně milosrdné. Polevením v koncentraci v závěrečné třetině sice domácí dovolili Žihadlům korigovat výsledek do přijatelnější podoby 6:3, ale i tak si žďárští hokejisté užili po skončení zápasu zasloužené ovace svých příznivců.

13.10.Na Bouchalky letí Žihadla. Nebo spíš černí koně?ZNS - MBU 6:3, 7.kolo | mkŽ Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Druhá liga napíše tento víkend již svůj sedmý díl, ale žďárské Plameny zatím před vlastními diváky sehrály pouze dvě utkání. K tomu třetímu přiletí v neděli Žihadla z Moravských Budějovic. SKLH tak čekají dvě regionální derby v řadě. Hned ve středu pojede Sobotkova družina do Pelhřimova.