V Nymburku 65 minut bez branek. O výhře rozhodl v nájezdech Střecha a Řehoř slaví „nulu“

Zveřejněno 16.09.2017 | Martin Krásný
Nymburk SKLH Žďár nad Sázavou
2., sobota 16.9.2017
Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou NYM - ZNS
Nymburk: Krofta – Kříž, Loučka, Knesl, Žemlička, Rittig, Šťastný, Hofman, Mašek, Smejkal, Josefus, Stehlík, Eis (C), Bičiště, Čapek, Synek, Kuzďas, Vostřák, Král, Maršoun
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva (C), Lojek, Kolda, Marek, Sedláček, Staněk - Kunstmüller, Vítek, Střecha, Krupka, Kovářů, Beneš, Gregar, Kuřítko, Juráň, Bureš, Štěpánek, Jícha L.
Branky a nahrávky: 65. Střecha. Rozhodčí: Nepomucký - Tasch, Pechánek. Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Střely na branku: 33:36 (9:12, 9:10, 13:10 - 2:4). Průběh utkání: 0:1.
N Y M B U R K – Museli bychom asi dlouho hledat v archivech, abychom našli, kdy naposledy sehrály Plameny zápas ve kterém nepadla ani jedna branka a to nejen v základní hrací době, ale ani v prodloužení a dokonce ani v základním kole nájezdů. Oba gólmani byli skutečnou ozdobou dnešního utkání a trápili střelce obou celků po celý zápas. Tím, kdo nakonec udržel čisté konto i po nájezdech byl Milan Řehoř a jediným, kdo dokázal zaznamenat branku proti nymburskému Kroftovi, byl v osmé sérii nájezdů Tomáš Střecha.

Úvod utkání patřil hostujícím Plamenům. Žďárští hýřili aktivitou a soupeře přehrávali. Zjevnou převahu umocnily ještě přesilové hry ve třetí a jedenácté minutě. Domácí se často dostávali pod soustavný tlak Plamenů, ale skvěle chytající Krofta nedovolil hostům docílit kýžené branky a dostat se do vedení a to ani z vyložených šancí Štěpánka, Gregara nebo Střechy. Po dvaceti minutách tak oba soupeři odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé dvacetiminutovky naopak vyšel lépe domácímu Polabanu, který dvakrát nebezpečně zahrozil a jednou dokonce kotouč již atakoval brankovou čáru, ale hostující obránce pohotově uklidil puk do bezpečí. Řehoř ve žďárské brance působil velmi jistě a ani on nedával domácím střelcům šanci na otevření skóre.

Následovalo několik šancí na obou stranách, ale oba brankáři stále potvrzovali, že dnes to bude jejich velký večer. Pokračoval rychlý a vyrovnaný hokej z obou stran, který nevelký počet diváků mohl sice bavit, ale stále chybělo brankové koření a tak ani po čtyřiceti minutách se příznivci ani jednoho celku z gólu neradovali. Nicméně podstatně slyšitelnější byly ti žďárští, kteří v deseti lidech jasně přehlušili cca stovku domácích diváků.

Do třetí periody nastoupili domácí v početní výhodě, což je dostalo do herní převahy a další přesilovka ve 45. minutě tento trend potvrdila. Milan Řehoř však předváděl vynikající zákroky a zejména ve dvou případech přímo fantasticky podržel svůj tým a jednou zachránila Žďár tyčka. Hosté pak pozvolna vyrovnali hru a cca od poloviny třetí části bylo zřejmé, že kdo dá první branku, bude mít vítězství na dosah ruky. Jenomže k tomu nedocházelo, přestože se oba soupeři o to snažili a bylo znát, že chtějí rozhodnout v základní hrací době. Brankáři však dokázali dotáhnout sví čistá konta až do sirény na konci šedesáté minuty.

Tomáš Střecha
To znamenalo pro diváky bonus v podobě atraktivního prodloužení 3 na 3. V něm byli jasně lepší a hlavně nebezpečnější hosté z Vysočiny, ale bezbrankový scénář pokračoval a ani pětiminutový přídavek nepřinesl rozuzlení, jelikož gólmani dál kralovali a jejich branky byly neprodyšně uzavřené.

Jenomže to se nezměnilo ani v následujících samostatných nájezdech, které se od letošní sezóny jezdí v sériích po pěti nájezdech. Ani deset pokusů nepřineslo jedinou branku. Prvním kdo od úvodního buly rozvlnil síť soupeřovy branky, byl Petr Štěpánek, jenž v šesté sérii poslal Plameny do vedení, jenomže Petr Maršoun odpověděl stejnou mincí. A když další dva opět exekutoři neuspěli, přišlo rozuzlení tohoto celovečerního dramatu až v osmé sérii, kdy nejprve Tomáš Střecha střelou nad pravý beton překonal Kroftu a následně si se Stehlíkovým pokusem poradil Milan Řehoř (0:1).

Michal Konečný
Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

„Dnes to byl zase už jiný zápas než ve středu proti Kolínu. Myslím, že ty dva body se k nám přiklonily zaslouženě. Hlavně v té první třetině jsme měli neskutečných šancí. Ta hra už ale vypadala celkem tak, jak bychom si představovali. Byť venku, tak jsme hráli sebevědomě, bruslilo se… Oba gólmani zachytali fantasticky. Asi jsem takový zápas nezažil, bez branek a rozhodnutí až v osmé sérii… Herně to ale to byl výborný hokej a i když nepadaly branky, tak bych řekl, že se to divákům mohlo líbit. “

.

Pavel Bičiště
Pavel Bičiště (trenér NED Hockey Nymburk):

„Výsledek 0:0 nebyl asi pro diváka nic moc, ale pro trenéry to byl určitě dobrý zápas a to pro obě strany. Stoprocentně měl první třetinu převahu Žďár, ale pak se to z naší strany trochu srovnalo, udrželi jsme se ve třetině a bylo to už poměrně vyrovnané. Šance tam byly na obou stranách a chvílema to byl i trochu víc otevřený hokej, ale oba brankáři byli skvělí. V prodloužení byla opět jasná převaha Žďáru, ale zase bez branek. Nakonec došly nájezdy až do osmé série, takže když nebyly ty branky, tak si to diváci užili alespoň takhle. Škoda, že to nedopadlo pro nás, ale jinak já osobně jsem s výkonem spokojený.“