N16, pátek 26.1.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Ml.Boleslav ZNS - MBL
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – J. Čermák, Klodner, Poizl, Macek, Grauer, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Malenovský, M. Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergeľ, Vašíček
Ml.Boleslav: Mašek – Novotný, Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Imlauf – Zajíček, Simon, Novák, Moucha, M. Čermák, V. Houška, Š. Jindra, Grim, Jelínek
Branky a nahrávky: 8. Gergeľ (Nagy), 10. Marguš (Konečný), 31. Vašíček (Konečný), 64. Poizl (Konečný, Marguš) – 26. Simon, 35. Simon (Sýkora, Grim), 52. Dotter (Imlauf, V. Houška) Rozhodčí: Král - Horký, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Starší dorostenci dnes doma odehráli utkání proti Mladé Boleslavi. Po jednoznačně vyhrané první třetině ale přišlo ze strany hostů v průběhu dalších částí hry vyrovnání a zápas tak musel pokračovat prodloužením. V 64. minutě se domácímu Danielu Poizlovi podařilo rozhodnout o výsledku ve prospěch Plamenů a dva vítězné body tak zůstávají Žďáru.

Do samotného utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně. Už ve čtvrté minutě přišlo první vyloučení zápasu, a sice na straně hostujícího celku, když byl vyloučen Šimon Jindra za podražení. Domácím se početní výhodu nepodařilo využít, i když Konečný od gólu nebyl daleko, když jeho střela cinkla o břevno Maškovy brány. V čase 7:11 se ovšem ukázalo, kdo má prozatím na ledě převahu, když se domácí Lukáš Gergeľ prosadil skvělou dorážkou a otevřel tak skóre zápasu. O necelé dvě minuty později přišla studená sprcha pro hokejisty Mladé Boleslavi. V čase 9:01 se Tobiáš Marguš krásnou kličkou dostal do předbrankového prostoru a přesným zásahem vymetl levý roh Maškovy svatyně. Hosté se do konce první dvacetiminutovky snažili ze všech sil, ale do kabin se po závěrečné siréně odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

Druhá třetina odstartovala poněkud uvolněněji. Na obou stranách byly k vidění pěkné šance, avšak gólem skončila až ta hostujícího Michala Simona, kterému se podařilo snížit trefou do rohu Radostovy brány. Ve 28. minutě byl z domácího týmu na trestnou lavici poslán Ondřej Budín za podražení, ale hostům se jejich první početní výhoda zápasu využít nepodařila. Toto pochybení v čase 30:30 potrestal domácí Dominick Vašíček rychlou střelou do levého rohu Maškovy brány a poslal tak domácí do opětovného dvoubrankového náskoku. Ten ale netrval dlouho a ve 35. minutě se Michal Simon zasloužil o snížení na 3:2.

Poslední dvacetiminutovka začínala přesilovou hrou hostů. Hra v pěti proti čtyřem se mladoboleslavským dorostencům opět nevydařila a pokračovalo se za stavu 3:2. V 51. minutě byl Martin Nagy vyloučen na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Za tento zákrok mu byl navíc udělen desetiminutový osobní trest. Tato přesilová hra byla pro hostující tým úspěšná a v čase 51:05 se Samuelu Dotterovi podařilo srovnat stav utkání na 3:3. Toto skóre se do konce základní hrací doby už nezměnilo a zápas tak musel pokračovat prodloužením.

To se mnohem lépe vydařilo domácím hokejistům, když se v čase 63:04 povedlo Danielu Poizlovi skvěle zavěsit do odkryté brány a rozhodl tak o tom, že si Plameny dnešním zápasem připisují výhru.