Starší dorost neuspěl proti Ocelářům a připisuje si další prohru

N12, pátek 12.1.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - Oceláři Třinec ZNS - TRI
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Černohorský, Korec, Čermák, Klodner, Poizl, Pytlíková, Budín – Dospěl, Vlk, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Vašíček
Oceláři Třinec: Ochman – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tomanek, Matěj, Indrst, Geidl, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor
Branky a nahrávky: 60. Budín (Poizl, Vašíček) – 4. Geidl (Matěj, Havránek), 10. Matěj (Geidl, Michálek), 41. Geidl (Čmiel, Matěj) Rozhodčí: Michael Kohoutek – Erik Berger, Marek Tichý Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Žďárští starší dorostenci odehráli na Bouchalkách utkání proti Ocelářům z Třince. Do zápasu vstoupily oba týmy velmi odhodlaně, ale hosté po vyhrané první třetině ze svého tempa neupustili a hostující gólman Plamenům povolil jen jeden gól. Třinečtí hokejisté si nakonec odvezli výhru 1:3. Pro Žďár tento zápas znamenal již třetí prohru v řadě.

Do samotného utkání vstoupili poněkud odhodlaněji domácí hokejisté. Poté se ale v čase 3:28 dostali Oceláři do rychlé protiakce a po střele Pavla Matěje z levého kruhu Radosta vyjel z brankoviště pro kotouč, ale Nico Geidl byl rychlejší a pohotově zavěsil nad levé rameno domácího brankáře. V sedmé minutě přišlo na řadu první vyloučení, a to na straně hostujícího týmu. Jakub Michálek byl potrestán na dvě minuty za podražení a domácím se naskytla příležitost srovnat skóre v početní výhodě. Tu ale nevyužili a v čase 9:36 Pavel Matěj zpoza brány zavěsil nad záda ležícího Radosty a hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Po zaznění sirény ohlašující konec třetiny tedy do kabin odcházeli spokojenější hokejisté Třince.

Ve druhé třetině nepadl ani jeden gól, ale zato byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Oba dva gólmani ale svoje týmy podrželi a za svá záda během těchto dvaceti minut nepustili ani jeden vystřelený puk. Ve 24. minutě mohl do úplně odkryté domácí brány z levé strany zakončovat Korec, ale ve střele mu zabránila hokejka jednoho z domácích obránců. Ve 28. minutě si domácí Marguš sám z levé strany nabruslil až před Ochmana, ale ten proti jeho střele zasáhl vyrážečkou. 35. minuta byla plná neproměněných akcí domácích hokejistů, kteří i přes svoji snahu nedokázali na Ochmana vyzrát a do šaten se tedy odcházelo za stále stejného stavu – 0:2.

Jelikož byl pouhých šest vteřin před koncem druhé třetiny vyloučen domácí Daniel Poizl za podražení, měli hosté na začátku poslední dvacetiminutovky šanci navýšit vedení. To se jim v čase 40:44 podařilo, když si nejprve položili domácího gólmana a Nico Geidl se krásnou střelou po zemi prosadil z pravé strany zpoza brány. Domácí se poté usilovně snažili najít slabé místo hostujícího gólmana, ale ten si všechny jejich pokusy pohlídal. V čase 59:44, pouhých šestnáct vteřin před koncem utkání, se ale Ondřeji Budínovi přece jen podařilo překonat Ochmana střelou z mezikruží. Tento gól ale jen kosmeticky upravil skóre na 1:3 a třinečtí dorostenci si odvezli tři vítězné body.

Jaromír Pytlík (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

"Řekl bych, že je to pořád stejná písnička. Herně jsme pracovali dobře, ale nedáváme góly. Máme spoustu pěkných šancí, ale dneska jsme skórovali až těsně před koncem. Dostali jsme pár laciných gólů po chybách. Největší slabinou je asi nedůraz. Pro nás je teď hlavně důležité, abychom zvládli v neděli Warrior Brno."