Plamenůn chybělo k bodům z Kolína jen 28 vteřin

28., sobota 20.1.2018
Kolín - SKLH Žďár nad Sázavou KOL - ZNS
Kolín: Sejpal (Martínek) – Kadlec J., Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták, Voženílek, Havelka, Černý – Malý, Semirád, Panna, Pilný, Morkes, Zumr, Kozák, Prokop, Kysela, Netušil
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (40. Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda - Štěpánek, Vítek, Krupka, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Kovářů
Branky a nahrávky: 4. Kadlec J. (Malý, Pýcha), 26. Panna (Barták), 31. Zumr (Pýcha, Malý), 40. Panna (Kysela, Kadlec), 60. Malý (Pýcha, Panna) – 7. Jícha (Peslar), 25. Kuřítko (Kolda), 37. Kuřítko (Peslar), 53. Štěpánek (Stehlík). Rozhodčí: Ing. David Čáp – Michal Tasch Dis., David Urubčík. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 790. Střely na branku: 28:21 (7:4, 13:8, 8:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Na zimním stadionu v Kolíně dnes byla k viděni bitva mezi tradičními rivaly, domácími Kozli a žďárskými Plameny. Spíše než hokejovou krásou, se utkání vyznačovalo urputností, která mnohdy byla až za hranicí hokejových pravidel. Ke kvalitě zápasu bohužel příliš nepřispěl ani hlavní rozhodčí, což mělo za následek značnou nervozitu, jak na ledě, tak mimo něj. Nakonec byli šťastnější domácí, kteří o svém vítězství rozhodli necelou půlminutu před koncem základní hrací doby a všechny 3 body tak zůstávají v Kolíně.

Domácí Kozlové vstoupili do zápasu zhurta a hned po 50 vteřinách se do šance dostalo duo Semirád - Morkes, druhý jmenovaný ale zakončoval vysoko nad. Jen o pár sekund později šel na trestnou lavici domácí Kysela a Plameny měly možnost hrát v početní výhodě, kterou však po minutě a třiadvaceti vteřinách svým vyloučením ukončil žďárský Krupka. O necelou minutu později jej následoval Kuřítko a domácí tak měli 68 vteřin dlouhou výhodu dvou hráčů v poli, kterou dokázali také rychle využít. Souhru Pýchy a Malého v čase 3:36 zakončil Jiří Kadlec st. - 1:0. Odpověď Plamenů na sebe nenechala dlouho čekat. V polovině 7. minuty se pěkně uvlonil na modré Jakub Peslar a po jeho pěkné akci střílel do již odkryté klece Lukáš Jícha - 1:1. V 9. minutě to byli zase domácí Kozlové, kdo měl velkou šanci změnit skóre. Kysela byl při samostatném úniku faulován a dostal možnost reparátu v podobě trestného střílení, na Řehoře si však nepřišel. Druhá polovina první třetiny se již nesla v poklidnějším tempu, na čemž nic nezměnila ani vyloučení Malého a Kysely na straně domácích a Koldy na straně Žďáru. Do kabin se tak šlo za smírného stavu.

Stejně jako v první, tak i v druhé třetině se začalo poměrně svižně, a nutno říci, že i bojovně. V 23. minutě šli na trestnou lavici za hrubost domácí Kozák a hostující Sedláček, přičemž žďárský hráč byl za své počínání potrestán 2 minutami navíc. Plamenům se však tentokrát podařilo ubránit a jen pár sekund po návratu vyloučeného hráče na led se dokonce ujaly vedení. Koldovo nahození dostal za záda domácího Sejpala Martin Kuřítko - 1:2. Ani ne za minutu však již bylo znovu vyrovnáno, když Řehoře v hostující svatyni překonal Ondřej Panna, přihrávku si připsal Barták - 2:2. Tři vteřiny po polovině utkání byl na trestnou lavici vykázán žďárský Lojek a domácím stačilo na využití přesilovky jen 5 vteřin. Po vyhraném vhazování střílel Pýcha a z dorážky se prosadil Dominik Zumr - 3:2. Také Plamenům se podařilo skórovat v početní výhodě. Vyloučení domácího Pýchy potrestal v čase 37:00 svojí druhou brankou v zápase Martin Kuřítko, další asistenci si připsal Jakub Peslar - 3:3. Ani to však nebyl konečný účet druhé části. Pouhých 25 vteřin před druhou sirénou dotlačil puk za žďárského gólmana opět Ondřej Panna - 4:3. Ztráta to byla pro Plameny dvojitá, jelikož byl při zákroku zraněn Milan Řehoř a v bráně jej tak musel nahradit Jiří Sláma. Po druhé periodě tak domácí hájili těsné vedení 4:3.

Do třetí třetiny vstoupily Plameny s cílem utkání minimálně vyrovnat. Dlouhou dobu se jim však jejich tlak nedařilo zužitkovat, a tak jediným výsledkem byla dvě vyloučení domácích v úvodních minutách třetí části hry. V průběhu první přesilovky zahrozil Jakub Peslar, ale Sejpal v domácí brance si s jeho pokusem poradil. V druhém oslabení naopak zahrozili domácí, když Malý uháněl sám na Slámu, ani jeho akce však gólem neskončila. V polovině třetiny šel na trestnou lavici opět žďárský Lojek, kterého za necelé dvě minuty následoval pro změnu domácí Voženílek po nesmyslném zákroku na hostujícího gólmana. Tuto přesilovku již Plameny proměnily, Petr Štěpánek si vybruslil od mantinelu na střed a zakončil mezi Sejpalovy betony - 4:4. Po vyrovnání to byli opět Kolínští, kdo se tlačil do útoku a minutu a tři vteřiny před koncem se jim po vyloučení Beneše naskytla další příležitost. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Do konce utkání zbývalo už jen 28 sekund, když z levého kruhu napřáhl Josef Malý a překonal Slámu ve žďárské brance - 5:4. Plameny se ještě pokusily odpovědět se šesti hráči v poli, ale domácím se již podařilo těsný výsledek udržet. Poměrně vyhrocené a nervózní utkání tak vyhráli díky šťastnému konci v závěru domácí Kozlové a ukončili sérii porážek na domácím ledě. Plameny ze středních Čech opět odjíždějí s prázdnou, i když dnes k bodům chybělo jen velice málo.

Petr Martínek (trenér SC Kolín):

„Já si myslím, že to od obou mužstev byl parádní zápas. K nám se přiklonilo v závěru štěstí. My jsme strašně rádi, že se nám ten zápas povedlo vyhrát, protože teď jsme se dostali do takové výsledkové krize. Prohráli jsme doma zbytečně dva zápasy a byl na nás velký tlak i od veřejnosti, takže jsme hrozně rádi, že se nám to povedlo. Jsem rád za dobrý výkon našeho mužstva, ale musím pochválit i soupeře, který hrál velice dobře."

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):

„Musím domácímu Kolínu pogratulovat. Dvě třetiny jsme vyloženě tahali za kratší konec provazu, byť jsme se v jednu chvíli dostali i do vedení, ale srážely nás naše vlastní chyby. V poslední minutě jsme se nechali hloupě vyloučit. V takovém zápas a takhle zkušené mužstvo už by to mělo uhrát aspoň na tu remízu, která by byla bezesporu cenná. Třetí třetina už byla z naší strany odpovídající. První dvě třetiny bohužel hrál, tak jak jsme si představovali, jen Burešův útok, a to je prostě proti tak kvalitnímu mužstvu jako je Kolín málo."