13., sobota 4.11.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Písek ZNS - PIS
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Smejkal, Marek, Sedláček, Kolda, Beneš, Hort – Štěpánek, Vítek, Kunstmüller, Kovářů, Stehlík, Střecha, Kuřítko, Krupka, Jícha, Gregar, Bureš, Nečas
Písek: Kříž – Polata, Parýzek, Hřebíček, Herr, Červinský, Turek, Hora – Pešek, Suchan, Koupal, Ciboch, Doktor, Vlk, Medek, Strnad, Novák, Drda
Branky a nahrávky: 3. Vítek (Štěpánek, Kunstmüller), 10. Štěpánek (Pleva), 28. Krupka (Štěpánek), 45. Střecha (Krupka, Kovářů), 52. Štěpánek (Pleva), 55. Vítek (Kunstmüller, Štěpánek) – 21. Pašek (Polata), 40. Koupal (Hřebíček, Doktor). Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 10:9, navíc Doktor (PIS) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 681 Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U – Dnes to bylo po delší době konečně klidnější závěr zápasu. Plameny začaly výborně a brzy vedly o dvě branky. Soupeř ale dlouho kousal a definitivně rozhodnout a zlomit odpor Písku se žďárským hokejistům podařilo až ve třetí třetině. Zřejmě poslední zápas na Bouchalkách v kariéře to dnes byl pro Tomáše Smejkala, jenž je nucen předčasně ukončit sezonu kvůli operaci oka. Jak sám přiznává, nejspíše ukončí kariéru.

Plameny vstoupily do utkání aktivněji a ve druhé minutě hry jim navíc k vedení pomohla přesilová hra. Tu trochu sice netradiční přesilovkovou brankou využil David Vítek, jenž dorazil puk z druhé vlny do poloodkryté branky – 1:0. Akci předcházela krásná individuální akce Petra Štěpánka, kterého ale Kříž vychytal. Šanci vyrovnat měl Písek krátce poté v přesilové hře, jenže hosté si žádnou šanci nevytvořili. Ovšem ihned po skončení přesilové hry se do tlaku dostali zase domácí. Kříž odolal několika dorážkám, ale na akci první formace z desáté minuty už neměl nárok. Pěknou přihrávku zpoza branky poslal před brankoviště Martin Pleva a tu z první zužitkoval Petr Štěpánek - 2:0. Minutu poté měl zvýšit na tříbrankový rozdíl velkou šanci Tomáš Střecha, kterého fantastickou přihrávkou z vlastního pásma našel Ondřej Kovářů, domácí útočník ale v samostatném nájezdu neuspěl. Zbytek první třetiny byl hodně ovlivněn početnými vyloučeními a moc zajímavých situací k vidění nebylo.

Do druhé třetiny nastoupili výborně hostující hokejisté. Písek při hře čtyři na čtyři dokázal snížit. Puk do útočného pásma zavezl Václav Pašek a střelou od modré čáry prostřelil Řehoře – 2:1. Písek okamžitě ucítil šanci a začal čím dál více ohrožovat branku Řehoře. Stopku vyrovnání, alespoň pro tuto chvilku dal Lukáš Krupka, jenž v přečíslení dva na jednoho vzal zodpovědnost na sebe a střelou pod horní tyčku vrátil Plamenům vedení o dvě branky – 3:1. Po polovině utkání měli k dispozici domácí další přesilovou hru a v ní se musel Kříž hodně ohánět. Několikrát pálil Hort a velikou šanci měl Vítek, který z mezikruží napálil beton hostujícího brankáře. Naopak v oslabení dokázal vytvořit skvělou šanci po vybojování puku Lukáš Jícha, jenž naservíroval puk Lukáši Burešovi před brankoviště, ale jeho ránu z první Kříž snad koncem hole vyrazil a krátce na to si po střele Smejkala dojel pro dorážku Kuřítko a jen těsně minul odkrytou branku. Kdyby v tu chvíli domácí jednu z šancí proměnili, o zápasu bylo rozhodnuto. Jenže Plameny si trestuhodně nepohlídaly konec druhé třetiny, kdy v poslední minutě využil přesilovou hru po dorážce do prázdné branky Martin Koupal - 3:2.

Po snížení byl pochopitelně začátek třetí třetiny poněkud nervózní, nakonec pár sekund po skončení přesilové hry se prosadil Tomáš Střecha, jenž dorazil střelu Lukáše Krupky z mezikruží – 4:2. Znovu snížit mohl v obrovské šanci Pašek, který dostal přihrávku do středního pásma, objel stojící obranu domácích a zastavil se až na skvělém zákroku Řehoře po kličce do forhandu. Osm minut před koncem zápasu ale definitivně rozhodl Petr Štěpánek, který od pravého kruhu propálil vše co mu stálo v cestě a s pomocí odrazu pravé tyčky přidal pátou branku – 5:2. Hattrick mohl domácí útočník přidat šest minut před závěrečnou sirénou, kdy dostal skvělou přihrávku za obranu, ale Kříž byl tentokrát proti. To ale domácí mrzet nemuselo, protože o pár sekund později Plameny sehrály fantastickou akci, kterou do prázdné branky zakončil David Vítek - 6:2.

No a závěrečné minuty byly veselé, k tomu nechyběl pokřik „v sobotu do Brodu“! Plameny čeká příští víkend velké derby a samozřejmě věříme, že Plameny tam budou jako doma!

Michal Konečný (hlavní trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
"My jsme dneska nezvykle začali se čtyřmi obrannými dvojicemi, protože přijel Lukáš Hort. To vítězství jsme si zasloužili, jenom bych klukům vytkl zbytečná vyloučení, většinou to byly útočné fauly, které nic neřešily. Jak jsme dali čtvrtý a pátý gól, tak jsme se uklidnili a bylo tam hodně dobrých nápadů. Ale Písek byl bruslivý a nepříjemný soupeř."

David Míka (trenér IHC Písek):
"Začali jsme špatně, nebruslili jsme a nedohrávali soupeře. To co jsme si řekli, tak prostě nefungovalo. Ve druhé třetině jsme se zvedli, měli jsme nějaké šance. Pak jsme ve třetí třetině dostali gól, Pašek pak jel sám na golmana a bylo by to o gól a dalo by se s tím něco dělat. Hlavní rozdíl byl v přesilovkách, hrajeme je špatně, je tam málo střelby. Domácí je hráli dobře, dali asi tři branky a tohle spoustu zápasů rozhoduje."