16., pátek 27.11.2009
SKLH Žďár nad Sázavou - Jindřichův Hradec ZNS - JHR
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (28.Černý) - Kolda, Sedlák, Černý, Šír - Plch, Hron, Dobiáš, Slavík, Zadina, Klíma, Šimon, Horký, Kunstmuller
Jindřichův Hradec: Krásný - Vondruška, Grochal, Slavík, Kortán, Schmidt, Vácha, Körner, Miler, Janeček, Strnad, Bryol, Kubín, Pospíchal, Koller, Dušek
Branky a nahrávky: 15. Slavík (Hron), 21. Dobiáš (Hron, Plch), 24. Plch (Hron) - 16. Miler (Slavík), 17. Strnad (Miler), 22. Miler (Janeček), 45. Miler (Schmidt), 52. Strnad (Dušek). Rozhodčí: Vampola - Křivohlavý, Šťastná. Vyloučení: 4:8 + 2x10. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - V dalším mistrovském utkání nesplnili naši junioři roli favorita a v domácím zápase nečekaně ztratili oba body z Vajgarem Jindřichův Hradec. Nutno podotknout, že domácím se před zápasem zcela rozpadla obrana (ze šestice obránců z posledního úspěšného vystoupení v Benešově byl k dispozici pouze Kolda) a navíc v úvodu druhé třetiny musel pro zranění odstoupit brankář Sláma.

V první třetině si domácí udržovali zřetelnou herní převahu. Některé závary před hostující brankou doslova volaly po gólu, ale hostující Krásný byl vždy na místě, případně mu pomohla konstrukce branky. Domácím navíc vůbec nevycházely přesilovky. Nakonec se přeci jen dočkali vedoucí branky, když v oslabení poslal Hron do samostatného nájezdu Slavíka a ten střelou mezi nohy otevřel účet zápasu. Jenže hosté stačili bleskově odpovědět a v ještě pokračující přesilovce Miler z blízka srovnal. A za necelou minutu už hosté vedli, když Strnadův pokus z úhlu překvapil domácího Slámu. Domácím vyšel nástup do druhé třetiny a už po 19.vteřinách Dobiáš z dorážky srovnal. Jenže odpověď hostí byla opět blesková a po necelé minutě je v signalizované výhodě poslal do vedení znovu Miler. Domácí odpověděli opět v oslabení. Hron našel dlouhým pasem Plcha a ten si ukázkovým blafákem poradil potřetí s Krásným. Ve zbytku třetiny se pak domácí předháněli v zahazování šancí. V brankových příležitostech se postupně ocitli snad všichni hráči (někteří i opakovaně), ale bez efektu. Ve třetí třetině tak přišel zákonitě trest. Ve 45. minutě poslal hosty do vedení v přesilovce svým třetím gólem v zápase Miler, když propasíroval puk do branky pod ležícím Černým. A když domácí vzápětí promrhali dvojnásobnou přesilovku, udeřili hosté Strnadem popáté. Zoufalý tlak domácích už pak k ničemu nevedl, naopak hosté mohli z rychlých brejků svůj náskok ještě navýšit.