19., středa 6.12.2017
SKLH Žďár nad Sázavou - Kolín ZNS - KOL
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Lojek, Beneš, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Střecha, Krupka, Kovářů
Kolín: Sejpal – Březina, Hlaveš, Barták, Voženílek, Havelka, Kadlec – Malý, Semirád, Panna, Kysela, Zumr, Kozák, Prokop, Veselý, Pilný, Pipek, Netušil, Sladký, Pýcha
Branky a nahrávky: 2. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 39. Stehlík (Kunstmüller, Pleva), 47. Gregar (Stehlík, Kunstmüller), 59. Kolda (Pytlík), 62. Štěpánek (Stehlík) – 7. Panna (Semirád, Malý), 22. Malý (Kadlec, Pýcha), 38. Malý (Kadlec, Pýcha), 41. Malý (Semirád, Panna). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král. Vyloučení: 8:6, navíc Lojek, Pleva, Krupka 10 min. OT. Využití: 3:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 652. Střely na branku: 33:28 (7:7, 13:9, 10:10 - 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Další večer, který nebyl zrovna vhodný pro kardiaky. Už to vypadalo, že Plameny vyjdou podruhé v letošní sezoně doma bez bodu, ale nakonec žďárští hokejisté ukázali nezlomnou morální sílu. Plameny minutu a půl před koncem dokázaly vyrovnat a v následném prodloužení tři na tři překlopily zápas na svou stranu! Kdo nebyl může litovat, kdo byl může vyprávět!

Hned v první minutě udělal velkou chybu hostující obránce, který přihrál puk na levý kruh Davidu Vítkovi, ale z pohledu hostí vše zachránil Sejpal. Po vyloučení Kysely se brzy domácí dostali do vedení. Střelu od modré čáry z hole Martina Gregara naprosto přesně tečoval mezi kruhy do protipohybu brankáře Ondřej Stehlík. Proti této teči neměl Sejpal nárok – 1:0. Vyrovnat mohl o pár sekund později Kadlec, který dostal skvělou přihrávku do Panny, ale Sláma se rychle přesunul a bravůrním zákrokem puk zneškodnil. Po šesti minutách hry si přesilovku vyzkoušeli i Kozlové a tu netradičním přesilovkovým gólem proměnil Ondřej Panna, jehož obrana Žďáru nechala trestuhodně volného a ten sám před Slámou trefil nad vyrážečku – 1:1. Ve čtrnácté minutě dostal přihrávku za obranu Pytlík, ale tváří v tvář Sejpalovi neuspěl. Podobnou příležitost měl i tři minuty před koncem první třetiny, ale ani na druhý pokus nedokázal hostujícího brankáře překonat.

Darovanou přesilovou hru pět na tři hosté využili krátce po začátku druhé třetiny. Přihrávku skrz brankoviště z první trefil do poloodkryté branky Josef Malý - 1:2. Plameny pak výrazně přidaly a hodně zaměstnávaly Sejpala. Ten si připsal zákrok z říše snů těsně před polovinou zápasu, kdy Štěpánek vybídl ke skórování Pytlíka, ale hostující brankář se natáhl a téměř jasný gól vytáhl. Plameny nadále tlačily soupeře co to šlo, ale veškerá snaha končila na Sejpalovi. Jenže z ojedinělé akce a jak jinak, než v přesilovce udeřil Kolín. Z pravého kruhu trefil nad beton Slámy Josef Malý - 1:3. Tlak, který žďárští hokejisté vytvářeli neustával a nakonec přinesl ovoce. Z pravého strany a z velkého úhlu překvapil Sejpala druhou brankou v zápase Ondřej Stehlík - 2:3.

Jenže do třetí třetiny si odnesli hosté přesilovou hru a znovu ji proměnil. Hattrick dovršil Josef Malý a udělal klíčový krok pro Kolín – 2:4. Obrovskou šanci snížit měl Martin Lojek, který dostal přihrávku před brankoviště ale Sejpal se rychle přesunul. Na akci o pár sekund později ale byl krátký. Ondřej Stehlík skvěle rozehrál puk v útočném pásmu a našel u pravé tyčky Martina Gregara, jenž backhandem přehodil beton hostujícího brankáře – 3:4. Odpovědět mohl dvě minuty posléze hostující Kozák, jenž málem potvrdil pravidlo nedáš – dostaneš. Velkou šanci totiž měly Plameny ale z brejku se dostal Kozák do samostatného úniku, ale Sláma ho vychytal. Vyrovnat dokázal Lukáš Bureš, ale jeho branka nebyla uznána, ačkoliv se rozsvítilo za Sejpalem červené světlo. V posledních minutách se žďárští hokejisté snažili vyrovnat a enormní tlak přetavili v branku! Od levého mantinelu se ke střele dostal Josef Kolda, který vymetl víko branky Sejpala – 4:4. Na diváky tak čekalo velice atraktivní rozuzlení při hře 3 na 3. Velkou šanci měl prvně Pleva ale rozhodnout dokázal až Petr Štěpánek, který přesně trefil mezírku mezi betony hostujícího brankáře - 5:4pp.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou):
„Co říct k utkání, které jsme vyhráli díky podařenému závěru. Až poslední gól v prodloužení padl snad v rovnovážným stavu jinak v přesilovkách. Možná, kdybychom jich měli o trochu víc tak jsme vyhráli v základní hrací době, ale doplatili jsme na nedisciplinovanost, ať už byla způsobená čímkoliv a Kolín má kvalitní přesilové hry. Možná toto vítězství oceníme až časem, protože jsme Kolínu odskočili o další bod, což je nesmírně důležitý. Před vyrovnávacím gólem nám rozhodčí nepovolil střídání a z ledu měl jít Pepa Kolda a nakonec vyrovnal. Také Jirka Sláma v bráně výbornej, spolehlivý výkon a máme dva body, můžeme být spokojení."

Petr Martínek (trenér SC Kolín):
„Myslím, že jsme viděli velmi pěkný utkání z obou stran. K domácím se přiklonilo v závěru trochu štěstí, my tam měli dvě velké šance rozhodnout do prázdné a to se nám vymstilo. Ale myslím si, že diváky to muselo bavit. Jsem na jednu stranu zklamanej, protože jsme byli blízko, ale musím pogratulovat domácím."