Zveřejněno 15.11.2014 | mk
Lední medvědi Pelhřimov SKLH Žďár nad Sázavou
12., sobota 15.11.2014
Lední medvědi Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou PEL - ZNS
Lední medvědi Pelhřimov: Čekal – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Zadražil, Šidák, Srdínko, Jeník – Kubát, Třetina, Marek Hadrava – Votápek, Plachý, Kopic – Bezděk, Martin Hadrava, Kadlec – F. Kasalý, Tolkner
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Beneš, Staněk, Pleva, Pilný, Kolda, Vítek, Padělek, Krupka, Kaňka, Gregar, Kunstmüller, Plachý, Hron, Vítek, Man
Branky a nahrávky: 46. Hadrava Martin (Jelínek, Třetina), 56. Jelínek (Kopic), 61. Kopic (Hadrava Martin) – 22. Pilný (Plachý), 55. Pleva
Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch
Vyloučení: 8:5 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0
Diváci: 500
Střely na branku: 30:20 (6:5, 10:9, 14:6)
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2
P E L H Ř I M O V – Hokejisté žďárského SKLH dnes završili třízápasovou šňůru po stadionech soupeřů, která celkově vyzněla nad očekávání dobře. Jejím vyvrcholením bylo dnešní derby Vysočiny, ze kterého vytěžily Plameny jeden bod. Sahaly sice po tříbodové výhře, o kterou přišli čtyři minuty před koncem a o druhý bod hned v úvodu prodloužení, ale nakonec po těžkém zápase, převládla v Sobotkově týmu spokojenost.

Ilustrační foto: Tomáš Marek

Utkání začalo poměrně opatrně, ale postupně se aktivita obou soupeřů zvyšovala a stále častěji se do hlavních rolí dostávali oba brankáři. V prvních deseti minutách byl v permanenci především žďárský Jiří Sláma, protože domácí měli herně mírně navrch.

Ve druhé desetiminutovce začali žďárští srovnávat krok a ohrožovat také domácího strážce svatyně Čekala. Oba maskovaní muži však byli bezchybní a drželi své týmy. Tudíž se po první siréně odcházelo do kabin za bezbrankového stavu a gólmani na obou stranách kluziště byli hlavními hrdiny.

Druhé dějství začalo náporem hostujícího celku, který po jedné minutě vyústil v úvodní branku utkání. Jiří Plachý ranou o zadní mantinel našel přesně hůl najíždějícího Luďka Pilného, pro kterého nebyl již velký problém nasměrovat puk do odkryté klece – 0:1.

Hosté byli nadále aktivnější, ale další branku se jim přidat nepodařilo. Závěrečné minuty prostřední části však patřili domácím, kteří si vytvořili značnou převahu. Několik minut Medvědi mačkali žďárský tým v hluboké defenzivě a jejich rychlá kombinace činila hostům neskutečné problémy a přecházela v drtivý tlak.

Sláma však předváděl jeden skvělý zákrok za druhým, a když už byl překonán, zastoupil jej Pleva, který svým tělem zabránil jistému gólu. Pelhřimovský nápor zastavil až pět sekund před druhou sirénou faul Votápka a hosté tak trávili přestávku s jednobrankovým vedením.

Do třetí dvacetiminutovky tedy Žďárští vstoupili přesilovkou, kterou jim Marek Hadrava vyhozením puku mimo hřiště, ještě zdvojnásobil a Plameny měli 67 sekund výhodu dvou mužů v poli navíc. Přes několik slibných pokusů, které skončily na Čekalovi, však nabídnutou příležitost ke vstřelení gólové pojistky nevyužily.

A jak by se taková pojistka hodila, zjistili Sobotkovi svěřenci ve 46.minutě. Po závaru před Slámou se nejlépe zorientoval Martin Hadrava a zasunul kotouč do odkryté brány – 1:1. Od poloviny třetiny začali opět zvyšovat tlak domácí a Sláma měl práce nejen plné ruce a nohy, ale i masku, kterou zasahoval dvakrát v krátkém sledu.

Z toho se však hosté po chvíli vymanili a udeřili na druhé straně. Martin Pleva zachytil kotouč na modré, vystřelil jej na bránu a s pomocí teče jednoho z domácích hráčů puk skončil za Čekalovými zády – 2:1. Do konce třetí třetiny chyběly čtyři a půl minuty, Plameny získali přesilovou hru a šance na jejich vítězství byla hodně vysoká.

Jenomže přišla kritická situace způsobená souhrou náhod, několika chyb a nedostatečnou koncentrací. Žďárští chybovali v útočném pásmu, přišli o kotouč, podcenili jeho vyvezení Kopicem do žďárského obranného pásma, tam si navíc neporozuměli obránci s brankářem a Aleš Jelínek z toho těžil a takřka zadarmo dorážkou do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Minutu před koncem základní hrací doby ještě fauloval Pilný, ale branka již nepadla, tudíž přišlo na řadu prodloužení.

Do něj si domácí přinesli ještě minutovou početní výhodu 4 na 3 za vyloučení Pilného. Lední Medvědi nabídnutou příležitostí nepohrdli a po 46 sekundách rozjásali domácí diváky ziskem druhého bodu, když Miroslav Kopic nastřelil kotouč na branku a odrazem od některé brusle skončil za Slámovými zády – 3:2p.

Plameny tak zakončili úspěšné třízápasové putování po českých stadionech. Vzhledem k tomu, že před touto sérií nedokázali ze soupeřových kluzišť přivést ani jeden bod, je sedm bodů získaných ze tří zápasů nepochybně skvělý výsledek a tou nejlepší pozvánkou na pondělní zápas proti Klášterci na žďárských Bouchalkách, kam se Plameny vrací po více než třech týdnech.

„Myslím si, že se derby povedlo a byl to z obou stran kvalitní zápas. My jsme tu první třetinu měli slabší, hlavně ten začátek. Měli jsme horší pohyb a soupeř nám mohl brankově odskočit. Výborně nám ale zachytal Jirka Sláma a to nejen v těchto chvílích, ale celé utkání se mu skvěle vydařilo. Pak jsme se trochu rozpohybovali a byli jsme Pelhřimovu vyrovnaným soupeřem. Z mého pohledu byla remíza zasloužená a díky přesilovce získali domácí ten druhý bod. My jsme sice sahali po třech, ale nemuseli jsme také mít žádný, takže jsem s tímto bodem spokojený. Nyní se ale rychle musíme připravit na Klášterec, zítra máme trénink a v pondělí budeme chtít vyhrát.“

.

Ivan Padělek (trenér HC Lední Medvědi Pelhřimov):

Ivan Padělek

„Mám velkou radost, kluci hráli poctivě od začátku do konce. Nepamatuji si, kdy by tady hrál Pelhřimov takhle těsný výsledek s tak málo branek. Moc se mi to líbí, kluci poslouchají, brání atd. Měli jsme tam i smůlu, dostali jsme tečované branky, to se nedá nic dělat. Na druhou stranu jsme dali šťastný gól v oslabení, takže si myslím, že remíza tomu zápasu slušela. Ale za tu aktivitu, kterou jsme celý zápas měli, mačkali Žďár a stříleli a nedali jsme dorážky do prázdné brány, tak jsem moc rád, že to tam v prodloužení padlo a myslím si, že jsme si ten bod navíc zasloužili.“